Jump to content
IGNORED

Premier League 2023-24


ArleKino
Valk
Message added by Valk,

Topik Premier lige je posvećen našem dragom ArleKinu, koji više nije sa nama.

Nadamo se da se u džennetu čuje grmljavina topova sa Emirata, dok ti pikaš lopte na Hajberiju.

Recommended Posts

34 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Dakle, nema nikakve 3abepe, čist brejnfart

 

Ali baš težak, meni je neverovatno da iko može tako da razmišlja.

 

"Ne smemo da priznamo grešku jer se utakmica nastavila, kako da poništimo ovih petnaest sekundi u kojima je lopta dva puta promenila posed i niko nije ni prišao protivničkom golu? Bolje da sačuvamo tih petnaest sekundi ničega, a ostavimo poništen regularan gol, manja je šteta."

 

To mora da je posledica generacijskog sudijskog vojvodo-serdarenja, budale temeljno utrenirane da se ni po koju cenu ne gleda unazad, nikad ne dovodi u pitanje prethodno doneta odluka... čak i kad su deo sistema koji treba da radi upravo to, da vrti unazad i ispravlja greške.

 

  • +1 2
Link to comment

Ja mogu da shvatim da Darren England nema ni kapacitet ni mogućnost da menja VAR protokol u sred utakmice. Da ga je zvrcnuo momentalno Howard Webb, pa i nekako, mada i to teško.

 

U svakom slučaju, zbog ovakvih stvari se menjaju/poboljšavaju protokoli i to će se sigurno desiti. Ali to neće vratiti Liverpulov čist gol.

  • +1 1
Link to comment

crveni je bio tu i tamo, siva zona pomalo, ima elemenata, ja ga ne bih dao ali ajde... ok je. ali suspenzija na vise utakmica za ono je cist bullshit.

 

kad se ovakva sranja desavaju a pritom raznorazni foliranti prolaze nekaznjeno, to samo podgreva nezadovoljstvo. ja sam odavno misljenja da treba pregledavati snimke utakmica i kaznjavati ove sto simuliraju na vise utakmica neigranja pa da vise gledamo fudbalere koji bi da igraju fudbal... 

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ali baš težak, meni je neverovatno da iko može tako da razmišlja.

 

"Ne smemo da priznamo grešku jer se utakmica nastavila, kako da poništimo ovih petnaest sekundi u kojima je lopta dva puta promenila posed i niko nije ni prišao protivničkom golu? Bolje da sačuvamo tih petnaest sekundi ničega, a ostavimo poništen regularan gol, manja je šteta."

 

To mora da je posledica generacijskog sudijskog vojvodo-serdarenja međurođačkog razmnožavanja među sudijama, budale temeljno utrenirane da se ni po koju cenu ne gleda unazad, nikad ne dovodi u pitanje prethodno doneta odluka... čak i kad su deo sistema koji treba da radi upravo to, da vrti unazad i ispravlja greške.

 


IFTFY

 

5 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

U svakom slučaju, zbog ovakvih stvari se menjaju/poboljšavaju protokoli i to će se sigurno desiti. Ali to neće vratiti Liverpulov čist gol.

 

a dodatnu težinu sve to ima kada se to dogodi ekipi koja je u proteklih pet sezona, dva puta ostajala bez titule samo za bod

 

mislim svaki bod je svakome kao kuća, ja ovo pričam iz perspektive Liverpula, isto tako neku grešku može da pronađe i ekipa koja je ispala iz lige za bod ili izduvala za Evropu ili štagod, nijanse su toliko fine da jedan gol +- pravi ogromnu razliku

 

a to što će protokoli možda da se poprave, apsolutno ni na kakav način ne garantuje adekvatnu primenu istih, jer ni jebeni VAR nije toliko komplikovan za upotrebu i izmišljen je da bi se greške svele na minimum (ili iskorenile), pa eto šta gledamo iznova i iznova

 

Link to comment
Just now, Guuundogan said:

crveni je bio tu i tamo, siva zona pomalo, ima elemenata, ja ga ne bih dao ali ajde... ok je. ali suspenzija na vise utakmica za ono je cist bullshit.

 

kad se ovakva sranja desavaju a pritom raznorazni foliranti prolaze nekaznjeno, to samo podgreva nezadovoljstvo. ja sam odavno misljenja da treba pregledavati snimke utakmica i kaznjavati ove sto simuliraju na vise utakmica neigranja pa da vise gledamo fudbalere koji bi da igraju fudbal... 

 

Apsolutno podržavam, mada s druge strane ne znam da li ima smisla i resursa (koliko god to zvučalo smešno u kontekstu Premijer lige) da se sve utakmice pregledaju i traže foliranti

 

Recimo ono Udogijevo foliranje za prvi žuti Žoti je visokoprofilni slučaj koji je privukao pažnju zbog veličine kluba i zbog svih ostalih okolnosti u vezi sa utakmicom, ali ne znam po kom bi se tačno principu tražili foliranti i kada? Tokom utakmice? Posle? Jer, npr, Liverpul ništa ne bi imao od toga što bi Udogi naknadno dobio žuti (što bi "poništilo" crveni Žoti, ali ne i ono šta se desilo na samoj utakmici), jedino kao neka sanacija štete, koja bi, eventualno, možda motivisala igrače da to ne rade, jer bi ih čekala naknadna kazna.

 

Link to comment
25 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Ja mogu da shvatim da Darren England nema ni kapacitet ni mogućnost da menja VAR protokol u sred utakmice. Da ga je zvrcnuo momentalno Howard Webb, pa i nekako, mada i to teško.

 

Ne priznajem uopšte tu logiku "ruke su nam vezane, prekršili bismo protokol da išta uradimo."

 

Protokol je prekršen u trenutku kad si na brzinu javio glavnom sudiji da igra može da se nastavi iako si znao da je gol čist. To brzanje je kršenje protokola, ne izvlačenje obe linije je kršenje protokola. Ono je izazvalo materijalnu grešku sa stvarnim posledicama po ishod utakmice! A da bi se to ispravilo, potrebno je samo priznati da je protokol bio prekršen, vratiti se petnaest sekundi unazad i upisati gol Diazu.

 

Umesto toga, oni su izabrali da se prave da greške nije ni bilo, nikakvog kršenja protokola, sve uradili po JUSu. Kukavički zabili glavu u pesak i nastavili dalje, iako su znali da postoji snimak koji će dokazati šta su uradili.

 

Dakle, "prekršili bismo protokol da smo priznali grešku" je bolno šupalj izgovor. Ne treba imati nimalo razumevanja za taj način razmišljanja.

 

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, copkillah said:

 

Apsolutno podržavam, mada s druge strane ne znam da li ima smisla i resursa (koliko god to zvučalo smešno u kontekstu Premijer lige) da se sve utakmice pregledaju i traže foliranti

 

Recimo ono Udogijevo foliranje za prvi žuti Žoti je visokoprofilni slučaj koji je privukao pažnju zbog veličine kluba i zbog svih ostalih okolnosti u vezi sa utakmicom, ali ne znam po kom bi se tačno principu tražili foliranti i kada? Tokom utakmice? Posle? Jer, npr, Liverpul ništa ne bi imao od toga što bi Udogi naknadno dobio žuti (što bi "poništilo" crveni Žoti, ali ne i ono šta se desilo na samoj utakmici), jedino kao neka sanacija štete, koja bi, eventualno, možda motivisala igrače da to ne rade, jer bi ih čekala naknadna kazna.

 

 

posle. motiv je da se igracima izbaci iz glava da padaju i kukaju (varaju sudije, fudbal i gledaoce pre svega), jer ce neko kasnije gledati situaciju sigurno i dobice uslovno upozorenje npr a prvi sledeci put 5 utakmica zabrane. za 1 polusezonu rada neke komisije tog tipa, dobili bi posteniju igru nego ikad...  resili bi ovakve i izveli bruna fernandesa na pravi put :D

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
On 3. 10. 2023. at 13:38, Mindaugas Žukauskas said:

Screenshot-20231003-203533.png

 

I ovo je očekivano, bazendžije pokušali da iskoriste momentum, ali realno nema ovde šta da se appealuje. Obično se daje i dodatna tekma suspenzije kad ne prođe ovakav appeal, ali avaj, možda bi bilo previše

Будале.

Link to comment
Quote

New video assistant referee (VAR) guidelines have been introduced immediately following the scandal involving Luis Diaz and Liverpool.

PGMOL insist the fresh guidance will ‘enhance the clarity of communication between the referee and the VAR team in relation to on-field decisions’.

VARs will now confirm the outcome of the checking process with the assistant VAR before confirming the final decision to the on-field officials, to prevent a repeat of what happened with Diaz.

PGMOL and the Football Association (FA) will also review the policy allowing English officials to cover domestic league matches overseas, after it emerged that VAR official England and Dan Cook – who was on assistant VAR duties – had made a six-hour flight from the United Arab Emirates just one day before the game.

 

eto, sad i zvanično može da se brendira LiVARpool :happy: Ne treba hvala, ovo je u ime svih.

  • Haha 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...