Jump to content
IGNORED

His GOATness Novak's Green Green Grass Of Home - Ed. 2023


Ros

Recommended Posts

13 minutes ago, Ayatollah said:

Ma dosta često on na Vimbldonu naleti na ovakve drvoseče koji ispaljuju serve ko iz topa, i ti mečevi uvek budu teški i ružni za gledanje (nekad teži od svih mečeva posle toga), ali ih reši Novak nekako. Doduše, rekao bih da je Fed ovakve likove poput Hurkača rešavao dosta lakše nego Novak.

 

Kad je Rodzer bio u ovim Novakovim godinama Hurkac mu je isporucio krompir u poslednjem setu i izbacio ga sa Vimbldona. Generalno je Rodzer imao resenja za udarace ali kad neko ima 85% ubacenog prvog servisa a bije preko 210 km/h svaki servis tu prestaje igra a pocinje fizika. Ne moze se tu Bog zna sta uraditi.

  • +1 5
Link to comment
14 minutes ago, harper said:

 

Kad je Rodzer bio u ovim Novakovim godinama Hurkac mu je isporucio krompir u poslednjem setu i izbacio ga sa Vimbldona. Generalno je Rodzer imao resenja za udarace ali kad neko ima 85% ubacenog prvog servisa a bije preko 210 km/h svaki servis tu prestaje igra a pocinje fizika. Ne moze se tu Bog zna sta uraditi.

Federer je izlazio lako na kraj sa Rodikom i Karlovicem npr., ali secam se u momentu potpune dominacije Federera, kad je bio na vrhuncu moci a kvote jedva 1.10 na njega u svakom mecu, Berdih ga je dobio i to je bila senzacija. Jeste Federer do kraja karijere napravio ogromnu razliku (20-6) u medjusobnim mecevima, ali ga je Berdih dobijao na jako bitnim turnirima, Olimpijada u Atini, Vimbldon cetvrtfinale, US Open... 

Link to comment
21 minutes ago, Arkadija said:

Bože, koja dileja je Jubenks. Ako Cici izgubi od ovoga, onda nemam reči.

Meni je on bas simpa. Gledala sam ga u Majorci, lagan i kreativan. Atraktivan za publik poput Monfisa. 

 

Petra danas katastrofalna, kao da ima tegove na nogama. 

 

Link to comment

Živim za dan da čujem isti vrisak u ekstazi publike za Novaka, kao što je bio u momentu kada je Hurkač osvojio svoj jedini set danas.

Link to comment

To će verovatno biti dan kada će Đoković izgubiti volju i motiv da se ganja na terenu sa momcima tridesetak godina mlađim od njega. :D

  • +1 5
Link to comment
47 minutes ago, harper said:

 

Kad je Rodzer bio u ovim Novakovim godinama Hurkac mu je isporucio krompir u poslednjem setu i izbacio ga sa Vimbldona. Generalno je Rodzer imao resenja za udarace ali kad neko ima 85% ubacenog prvog servisa a bije preko 210 km/h svaki servis tu prestaje igra a pocinje fizika. Ne moze se tu Bog zna sta uraditi.

 

Pa sad, Hurkač je uručio krompir Federeru kada je ovaj imao već 40 godina, a Đoković sada ima 4 godine manje nego Feđa 2021. godine, što nije baš beznačajno. Sa druge strane, Feđa je sa svojih 36 godina osvojio W bez izgubljenog seta, i to je rešio Raonića od ovih hiper-servera bez nekih problema.

 

Inače, slažem se sa opaskom da nema mnogo igre kada neko ubacuje 85% servisa sa 200+km/h, ali mi opet deluje da Đoković iz nekog razloga sa tim tipom igrača ima većih problema nego sa drugima koji su podjednakog kvaliteta, čak i kad ne ubacuju 85% prvog servisa. Sećam se još onog mukotrpnog meča sa Andersonom iz 2015. godine kada sam hteo da skočim kroz prozor od muke...

 

EDIT: Kakvo iživljavanje Žaber nad Kvitovom...

Edited by Ayatollah
  • +1 1
Link to comment
Just now, Ayatollah said:

nače, slažem se sa opaskom da nema mnogo igre kada neko ubacuje 85% servisa sa 200+km/h, ali mi opet deluje da Đoković iz nekog razloga sa tim tipom igrača ima većih problema nego sa drugima koji su podjednakog kvaliteta, čak i kad ne ubacuju 85% prvog servisa. Sećam se još onog mukotrpnog meča sa Andersonom iz 2015. godine kada sam hteo da skočim kroz prozor od muke...

 

I pukao je od Kverija isto samo na serv praktično, koje, 2016e?

 

Nema tu šta, ako neko pogađa takvu servu u velikim procentima to stvara jak osećaj frustracije i nemoći i neminovno utiče na samopouzdanje, a znamo da je tenis igra psihologije i samopouzdanja. Srećom, Novak je toliko dobar da uglavnom dočeka svoje šanse, ali eto, bilo je i slučajeva kada nije uspeo da se izbori. 

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Ayatollah said:

 

Pa sad, Hurkač je uručio krompir Federeru kada je ovaj imao već 40 godina, a Đoković sada ima 4 godine manje nego Feđa 2021. godine, što nije baš beznačajno. Sa druge strane, Feđa je sa svojih 36 godina osvojio W bez izgubljenog seta, i to je rešio Raonića od ovih hiper-servera bez nekih problema.

 

Inače, slažem se sa opaskom da nema mnogo igre kada neko ubacuje 85% servisa sa 200+km/h, ali mi opet deluje da Đoković iz nekog razloga sa tim tipom igrača ima većih problema nego sa drugima koji su podjednakog kvaliteta, čak i kad ne ubacuju 85% prvog servisa. Sećam se još onog mukotrpnog meča sa Andersonom iz 2015. godine kada sam hteo da skočim kroz prozor od muke...

 

EDIT: Kakvo iživljavanje Žaber nad Kvitovom...

 

Kod Novakovih Slemova uvek gledas trece ili cetvrto kolo kao potencijalno tezak mec jer je u toj fazi jos uvek u tranziciji ka igri za zavrsnice turnira a ponekad mozes da dobijes jako dobrog protivnika u tim kolima koji se ne dobijaju peske. Sada mu se u tom periodu dogodio Hurkac koji je zaista servirao impresivno i za svoje standarde. Mislim, mozemo da pricamo o tome kako Novak zeli da riternom ulazi u poen i zasto slabo koristi blok ritern generalno pa i na travi, a na travi je to must know udarac, ali covek je ovde poslednji put izgubio pre deset godina. A i tada je izgubio od counterpuncher-a a ne od udaraca. Na travi svi imaju problema sa takvim igracima, poslednja dva finala u Londonu Novak je dobio protiv Beretinija i Kirgiosa. Da je do Novakovih problema a ne do njihovog kvaliteta ne bi uopste dosli do finala.

 

Rodzer inace jeste bio penicilin za udarace kad je bio u naponu snage jer je radio sve sto i oni samo mnogo bolje i mnogo brze. Njegove meceve treba gledati iz perioda tamo neke 2006. i 2007. godine, koju je on brzinu tada izvlacio cisto iz zgloba to je bilo van pameti. Vecina ljudi koji i danas zastupaju njegov slucaj verovatno ga nije ni gledala tada, niti ume da objasni otkud ta mantra o flashy tenisu koji je igrao i superiornom shot making-u. Taj njegov zglob je anomalija u tenisu isto kao i Novakovi clanci koji mu omogucavaju da proklizava na svim podlogama, on je takve udarce izvlacio iz tog zgloba da je ponekad izgledalo kao da igra reketom za stoni tenis. Ako si igrao tenis znas taj osecaj kad igras sa reketom sa skracenom drskom u odnosu na klasican reket, nemas dovoljno dobru polugu ali imas osecaj kao iz ruke da izbacujes loptu pa mozes da uhvatis spin kakav hoces. E, tako je on igrao sa klasicnim reketom.

 

Steta je sto je prica o njima trojici otisla malo van terena i van tenisa ali ne iznenadjuje me, posle 20 godina tesko se sta vise moze i reci o njihovoj igri. A mogle bi enciklopedije da se napisu o svakom pojedinacno.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...