Jump to content

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

ne znam na kojoj temi je tačno heaviside spominjao ono da ne vidi zašto je neko budala ako plaća $8/mo masku, sve ste rasparčali ne mogu više pohvatati. ali ja sam mislio upravo na ovo kad sam pisao da sve što će checkmark ubuduće značiti je - javno objavljuješ da sipaš pare u džep milijardera.

 

jer je to bukvalno sve što trenutno označava, pošto očigledno više nije potvrda identiteta. niti imaš neke posebne features vredne $8/mo. 

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, Patty Lee said:

Ngl, ja sam se već jednom zeznula, jer kao što je neko ovde lepo primetio, svi čitamo po inerciji samo name niko ne obraća pažnju na handle…

 

Pa naravno da ćeš se zeznuti, zašto bi iko znao koji je nečiji nik iza @

Bedž je uz ime do sad garantovao da je to pravi profil.

 

Prosto ne verujem da nisu videli do čega će ovo dovesti i kako će uništiti kredibilitet ličnosti, brendova… na kraju i cele mreže. :isuse:

Pretplatu su morali bolje osmisliti i jasno odvojiti od verifikacije, što naravno ne ide preko noći.

 

FhL3B4YWQAEQkLi?format=jpg&name=large

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

To im je veliki problem. Npr. ljude koje pratim zbog berze, stalno im iskacu dvojnici, jedno slovo u handle razlike al dovoljno da se pri brzini zajebes a oni daju vest koja je potpuno pogresna, namerno. I ti ih onda nlokiras i raporturtujes al dzaba..posle pet minuta nov iskoci. 

 

Ja bih uvela da ime i handle moraju da budu isti i da ne mogu da se menjaju. Ever. 

  • +1 1
Link to comment

one could argue da je verifikacija javnih ličnosti zapravo bila taj killer feature, twitter praktično gubi smisao bez toga. neverovatno je koliko čovek ne razume platformu koju je kupio za onolike pare.

  • +1 3
Link to comment
28 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

ne znam na kojoj temi je tačno heaviside spominjao ono da ne vidi zašto je neko budala ako plaća $8/mo masku, sve ste rasparčali ne mogu više pohvatati. ali ja sam mislio upravo na ovo kad sam pisao da sve što će checkmark ubuduće značiti je - javno objavljuješ da sipaš pare u džep milijardera.

 

jer je to bukvalno sve što trenutno označava, pošto očigledno više nije potvrda identiteta. niti imaš neke posebne features vredne $8/mo. 

Nisam sigurno to napisao pošto ni ne znam šta se dobija za tih famoznih 8 dolara. Pisao sam da ljudi koji kupuju automobile od 50k+ evra nisu nužno budale iako se retko radi o racionalnoj odluci. Pisao sam i da ne razumem zašto se za neopravdanost plaćanja servisa poteže argument da je taj servis u vlasništvu najbogatijeg čoveka sveta pošto je većina servisa i robe koje plaćamo u vlasništvu ekstremno bogatih i zapitao se gde ljudi koji tako razmišljaju kupuju osnovne potrepštine, kako putuju, kako se leče i tako dalje.

 

Za ovaj konkretan servis stvarno ne znam da li je budalasto plaćati pošto me društvene mreže ne zanimaju pa se nisam udubljivao. Verujem ti da jeste. Njima trebaju pare pronto, a blue checkmark je jedina stvar za koju su ljudi spremni da plate tviteru i onda prodaju to.

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

one could argue da je verifikacija javnih ličnosti zapravo bila taj killer feature, twitter praktično gubi smisao bez toga. neverovatno je koliko čovek ne razume platformu koju je kupio za onolike pare.

Nemaju izbora, trebaju im pare a blue checkmark je jedino što ljudi možda hoće da plate. Svinjarija, slažem se.

Link to comment

Pa kako nemaju izbora, zašto im hitno trebaju pare?

Da ne bude kao u onoj priči sa prethodne strane, kad su zbog kratkoročnih ciljeva uništili kompaniju…

Već sad bih rekao da je veća šteta nego korist od nekih poteza.

Link to comment
17 minutes ago, mraki said:

Pa kako nemaju izbora, zašto im hitno trebaju pare?

Da ne bude kao u onoj priči sa prethodne strane, kad su zbog kratkoročnih ciljeva uništili kompaniju…

Već sad bih rekao da je veća šteta nego korist od nekih poteza.

Pa pukli su već više nego što su hteli za inicijalnu investiciju i sada ne mogu/ne žele da finansiraju minus. To ja nagađam, a ono što jeste očigledno je da su im prva dva poteza otpuštanje radnika i uvođenje pretplate, dva poteza za koje i najgori degenerik shvata da su nepopularni i čiji je jedini cilj smanjivanje rashoda i povećanje prihoda. Iz toga izvlačim zaključak da im je apsolutni prioritet što brža finansijska konsolidacija.

 

Šteta je napravljena, a da li je veća od koristi zavisi od toga šta koliko vrednujemo. Vlasnik očigledno više vrednuje finsijsku konsolidaciju od blamiranja, urušavanja imidža svog i kompanije, radnih mesta i svega ostalog. Međutim, zajeb je očigledan jer su izgubili oglašivače što je direktno suprostavljeno postavljenom cilju. 

 

Ako pričamo o budućnosti firme onda je naravno bilo bolje da su našli neke druge pare umesto ovih blamova i konsolidaciju izvršili na bolje osmišljen način, ali nisu hteli to da plate jbg, nije im bilo vredno para. Sad, videćemo kakve će posledice ovo ostaviti. Zaboraviće se ovo ako se unormale i isprave greške. Evo danas je već kripto glavna vest, sutra će biti nešto drugo... ne kažem da će se unormaliti nego da još uvek kompanija nije uništena i da i dalje imaju šansu da dugoročno bude sve ok.

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment

Pa znali su da Tviter posluje sa minusom.

$4M mesečno je smešna suma naspam toga koliko je plaćen.

Promene bi svakako morale biti promišljenije i posmatrane dugoročno.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Braća Strugacki said:

Baš mene briga za njega, problem su silni republikanci koji svršavaju u gaće od sreće što je tviter sjeban.

 

Potresoh se. Gde si bio kada su banovali doktore, roditelje, repse, nezavisne, spotiste, hunter laptop,. sestrin dnevnik, libs of tik tok...

Sa druge strane opusteno na tarabice izlaze jebanja, drkanja, sranja, pusenja.....klinci plus svasta rade. 

Elon je republikanac ko sto je joe rogan republikanac. 

 

Nema sanse da ce tviter biti u desno sad. jedva ako bude do sredine stigao.

Juce je blokirao russian market (americka politika, desnicarka) 

 

Teski konzervativci su prešli na gettr, rumble, truth.

 

 

Preporucujem ti da se opustis :D

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...