Jump to content

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

danas samo gledao razne jutub snimke kojekakvih vesti, baš je prijatno slušati ekipu sa foxa kako se raduje što je ovom kupovinom zabijen ekser u kovčeg woke ekipe

 

btw patrick bet david tvrdi da će twitter da bude trilion dolarska kompanija

 

ali baš čoporativno se trude da naprave još jedan hajp oko maska

 

u principu to je ok, pošto smo već na marsu, vozimo se tunelima, koristimo tesline robotaksije dok nas ostale tesle voze potpuno samostalno, teslini roboti trčkaraju naokolo

 

mogao bih ovako do sutra, šta je sve obećavao

  • +1 7
Link to comment
18 minutes ago, Braća Strugacki said:

danas samo gledao razne jutub snimke kojekakvih vesti, baš je prijatno slušati ekipu sa foxa kako se raduje što je ovom kupovinom zabijen ekser u kovčeg woke ekipe

 

btw patrick bet david tvrdi da će twitter da bude trilion dolarska kompanija

 

Malo je trilion, ja mu neću priznati uspeh ako ne bude vredela bar kvintilion dolara. Najkasnije do 2026.

 

18 minutes ago, Braća Strugacki said:

ali baš čoporativno se trude da naprave još jedan hajp oko maska

 

u principu to je ok, pošto smo već na marsu, vozimo se tunelima, koristimo tesline robotaksije dok nas ostale tesle voze potpuno samostalno, teslini roboti trčkaraju naokolo

 

mogao bih ovako do sutra, šta je sve obećavao

 

Hyperloop! Ne mogu da prežalim što radim od kuće umesto da se svaki dan šibnem kroz vakuumsku cev od Beograda do Londona, sat vremena tamo, sat nazad.

 

  • Haha 1
Link to comment

Pa Roadster i Cybertuck odlaže godinu za godinom, ne treba ići dalje. 
 

Naravno, pre order funkcioniše besprekorno, preko 3 miliona ljudi naručilo kamionet. :rolleyes:
Roadster najavljen pre 5 godina. 5 godina ej, a on tvrdi da će za par godina ljudi na mars. :lolol:

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

mislim da će uskoro početi problemi sa bankama, tesla je pala još 7% danas, a njen ceo nema vremena za tu firmu zbog mimova i sličnih budalaština

 

ne vidim kako sutra neće da pada dalje

  • +1 1
Link to comment

pale su i akcije firme u kojoj radim za 1%, da je toliko pala tesla danas, ne bih ni pomenuo

 

sam mask stvara nesigurnost kod akcionara, rekao je da neće više da prodaje, pa prodaje, kaže da sad radi 120 sati nedeljno - kako onda može da se potpuno posveti tesli

 

javljaju se sumnje da će biti daljih subvencija za teslu zbog tvitera i uticaja tvitera na politiku, nejasna situacija u kini

 

svaki čas izleti neka nova informacija, više nisu u centru pažnje zbog preambicioznih izjava maska, nego zbog sumnje da pušta teslu niz vodu

 

stvara se kakofonija, to nikako nije dobro za stabilnost akcija

  • +1 1
Link to comment

@Braća Strugacki

 

Ti bese pričao o nekoj Švajcarskoj firmi veličine BASFa koje je propala zbog kratkoročnih planova menadžera i trke za kratkoročnom dobiti? To mi je jedna od najjačih priča oko vodjenja kompanije i kako ne trrba raditi...

 

Ali Elon samo podiže sve na još jedan grdji nivo, ovde nema ni kratkoročne dobiti, ničega samo dug put do dna...

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

@Braća Strugacki

 

Ti bese pričao o nekoj Švajcarskoj firmi veličine BASFa koje je propala zbog kratkoročnih planova menadžera i trke za kratkoročnom dobiti? To mi je jedna od najjačih priča oko vodjenja kompanije i kako ne trrba raditi...

 

Ali Elon samo podiže sve na još jedan grdji nivo, ovde nema ni kratkoročne dobiti, ničega samo dug put do dna...

 

Da, ovo sad izgleda još mnogo gore.

Link to comment

Meni sve više deluje da se ova budaletina Elon zajebava za svih 44 milijarde para, da troluje masu iz samo njemu znanog razloga.

 

Alternativa je da je glup ko ćuskija, što nije isključeno. A možda sam samo ja glup pa ne razumem.

Link to comment
3 hours ago, Bandito said:

Meni sve više deluje da se ova budaletina Elon zajebava za svih 44 milijarde para, da troluje masu iz samo njemu znanog razloga.

 

To će garantovano biti playbook za okorele fanove kad/ako bude zakucao Twitter u zid. "Haha što ste glupi, on je jednostavno znao da tom woke sranju od mreže nema spasa, hteo je da ga uništi iznutra i uspeo je, sve vas je zajebao, opet je pobedio, hail Elon, hail victory, povedi me u svemir veliki vođo!"

 

 

3 hours ago, Bandito said:

Alternativa je da je glup ko ćuskija, što nije isključeno. A možda sam samo ja glup pa ne razumem.

 

Da je glup ne sumnjam. Ne mora čovek da bude pametan da bi prelivanjem iz šupljeg u prazno pravio ogromnu zaradu. Mora samo da bude ljigav i besraman.

 

Od te 44 milijarde samo 4 su Muskove, za to je lično kupio 9% akcija Tvitera. Ostalo su obezbedile banke i investitori (Saudijci, razni dotcom bubble magnati, itd.)

 

Edit: Pardon, zaboravio sam na onih 20 milijardi koje je obezbedio prodavanjem magle akcija Tesle.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...