Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

14 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

ko je mogao znati da će ovo prvi dan da se dogodi...

Jbg, izgleda da je najbogatiji čovek na svetu opet zeznuo nešto... :(

 

 

 

 

1 hour ago, Lezilebovich said:

I ja se slazem, ali pokazuje i koliko je traljavo osmisljen taj proces verifikacije. To je trebalo da se resi sistemski, a ne da se mora rucni moderisati. Za ocekivati je bilo da ce bar tehnickim aspektom ovladati, ali se ni to ne desava :(

jbg, kad nije stigao da pregleda onaj kod što su štampali, i vidiš sad kako problem za problemom ide... Otpustio programere, i sad mora ručno... Možda da unajmi jedno 300-500 frozen likova iz Calcute, da ručno verifikuju? :fantom:

Link to comment
5 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Sjajno je što ovo vidiš kao desni populizam, to ga valjda čini neutemeljenim. Levica valjda nikad nije imala problem sa elitama, istorijski gledano?

 

interesantno je da spinujes da sam napisala nesto sto nisam. ovdje je u pitanju desni populizam, a istorijske,  geografske i ideoloske varijacije populizma su, kako bih ti rekla, druga tema.

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
Just now, morgana said:

interesantno je da spinujes da sam napisala nesto sto nisam. ovdje je u pitanju desni populizam, a istorijske i geografske i ideoloske varijacije populizma su, kako bih ti rekla, druga tema.

 

Spinujem da si rekla da je "glupost" ta ideja da elite uzurpiraju javni prostor, tj. da je "jeftin desni populizam" u pitanju? :unsure:

 

Elon Musk je postideološki gmaz; asocirati ga sa desnicom samo učvršćuje poziciju elitnih Twitter liberala kao nekakve levice, što nema veze s mozgom.

 

Link to comment

meni još nije jasno kako jenuopšte kupio twitter, sve i da su novčanice bile po 20, morao je da se zajebe bar nekoliko puta tokom brojanja

 

i kako je onda prodavac odneo pare, nije to lako

  • Haha 3
Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

Jbg, izgleda da je najbogatiji čovek na svetu opet zeznuo nešto... :(

 

 

 

 

jbg, kad nije stigao da pregleda onaj kod što su štampali, i vidiš sad kako problem za problemom ide... Otpustio programere, i sad mora ručno... Možda da unajmi jedno 300-500 frozen likova iz Calcute, da ručno verifikuju? :fantom:

Sprdnja je bila sasvim ok, dok on nije postao najveća. :D

 

O96LMII.jpg

Link to comment
4 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Spinujem da si rekla da je "glupost" ta ideja da elite uzurpiraju javni prostor, tj. da je "jeftin desni populizam" u pitanju? :unsure:

 

Elon Musk je postideološki gmaz; asocirati ga sa desnicom samo učvršćuje poziciju elitnih Twitter liberala kao nekakve levice, što nema veze s mozgom.

 

 

oblači se i češlja kao desnica

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Braća Strugacki said:

oblači se i češlja kao desnica

 

Musk protiv Tviterati Elite™ je taman toliko desno-levi sukob koliko su bili i izbori između Trampa i Hilari Klinton.

 

  • +1 3
Link to comment

Ovo za N-word, koliko znam, nije fer pripisivati Elonu. Neki od chanova je napao twitter sa gomilom botovskih naloga i u okviru toge se desio ovaj spajk. Ti profili su brzo brisani

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Musk protiv Tviterati Elite™ je taman toliko desno-levi sukob koliko su bili i izbori između Trampa i Hilari Klinton.

 

 

ja sam propustio iskreno da se to ovde tako predstavlja. desnica se često spominje jer je relevantna, levicu slabo gde vidim u ovoj priči...

Link to comment
Just now, Pokojni Ruxin said:

ja sam propustio iskreno da se to ovde tako predstavlja. desnica se često spominje jer je relevantna, levicu slabo gde vidim u ovoj priči...

 

"Desnica" ne može da postoji sama po sebi, termin ne znači ništa van konteksta levo-desne ideološke podele. 

 

Internalizovati američku patologiju po kojoj je desnica GOP/Trump a levica DNC/Biden, to je pogubno. U pitanju su dve desno orijentisane stranke koje svako malo podele poluge moći a onda prosto nastave da nas voze nizbrdo.

 

U tom kontekstu gde levica suštinski ne postoji, zvati bilo koju grupaciju desnicom prećutno otvara prostor za njoj suprotstavljene grupacije da se lažno izdaju za levicu. Tako se legitimizuje liberalni brend kapitalizma a deligitimizuje svaki vid populističkog bunta protiv tog brenda; dovoljno je da kažeš "elita", bićeš poklopljen od navodnih levičara koji tvrde da to realno ne postoji, da je u pitanju samo "jeftin desni populizam".

 

Musk i njemu slični apsolutno zaslužuju kritiku iz leve perspektive, ali ona se ne može izraziti tako što ih proglasiš za "desnicu". Taj post-ideološki tehnokratski šljam će vrlo rado prihvatiti bilo koju etiketu tog tipa, jer im ona garantuje ogromnu podršku; tako Elona podržavaju "desničari" (republikanski glasači), Yanga podržavaju "levičari" (demokratski glasači), iako ideološku osnovu uopšte nemaju ni jedan ni drugi.

 

  • +1 1
Link to comment

Не видим како може нешто да погреши око твитера. Можда може да га поправи, да га поквари не може. Што би рек'о Бајага: види шта смо ти урадили са твитером, променили га, изменили га, сад више није тако досадан. 

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...