Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

1 hour ago, vememah said:
Pa ko ne bi voleo da ovako bude otpušten?
 

 

FgwHin_aEAEgZEB?format=png&name=large

 

У америчкој култури и менталитету, рекао бих да отказ нема неки судбоносан значај. Американци су изгласали председника, умало два пута, који је постао национално препознатљив и угледан када је у ријалитију непрестано понављао: "You're fired".

Link to comment

Meni samo nije jasno kako on i bliski mu ljudi ne kapiraju kako će im se ovo obiti o glavu.

Društvenu mrežu čine korisnici i najveća caka je privući ih, platformi ima milion.

Prvo, javne ličnosti su bitne da privuku ostale korisnike. Mnogi od njih ionako sve manje koriste tu platformu, i prvo što uradiš je - želiš da im naplatiš isto. Van pameti. 

Druga stvar, tu su zapsoleni. Ako ih tretiraš kao smeće, to će naići na reakcije.

Bojkot oglašivača, kompanija, javnih ličnosti, a posledično i običnih korisnika. Mislim, ne trebaš biti genije da skapiraš to.

Ne treba nikom ovakav publicitet, sve je ovo moglo da se uradi i na drugi način.

Koštaće ga ovo dosta, i ne samo na nivou Tvitera, preliće se i na druge biznise.

 

Link to comment
5 hours ago, Lezilebovich said:

Mada,brzo mi nestane empatije kad vidim kakve sebi zasluge pripisuje ova grupa ljudi ... 

Slažem se, donekle. Ali šta god ja mislio o tome i koliko mi licemerno delovalo, otpuštanje celih timova zaduženih za to je baš loša ideja.

Mislim, moderisanje sadžaja u tom obimu je baš zajebana stvar, i mogu zamisliti na šta bi tek ličilo bez tih timova.

Zapravo, ne moram zamišljati, videćemo vrlo brzo.

Edited by mraki
Link to comment

zamisli da si učestvovao u funkcionisanju jedne od najpopularnijih online platforma, da te za neverovatne pare otkupio milijarder koga je ista platforma prilično stvorila, pa da si promptno otpušten bez neke ozbiljnije evaluacije tvog rada...i sad moraš da čitaš naslađivanje bukvalno miliona na internetu koji su srećni zbog tvog otkaza jer je platforma koju je milijarder upravo otkupio za neverovatne pare baš ono teško govno. i ti si kriv.

 

:ajde:

  • +1 5
Link to comment

kaže čovek da twitter gubi skoro 4 miliona usd dnevno, pa je zato morao da otpusti

 

e sad, prihod pada zato što se povlače oglašivači, što je dodatan pritisak

 

nisam uspeo da izračunam ROI za njega, tako da sam počeo da se sekiram

 

malo

Link to comment

Ne razumemo mi to, Elon je kupio da ga popravi... :fantom:

 

Ja sve vise mislim da je on to kupio da ga unisti...

 

Mislim, nije da ne znam primere da su ljude zajebali da nesto kupe, pa su gasili firmu po kupovini (DINERS u Srbiji i Erste Banka kao dobar primer), ali tu je uvek bila neka prevara... Ovde kao da on zeli da sve to zatvori i obezvredi jer ga je nerviralo...

 

 

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

zamisli da si učestvovao u funkcionisanju jedne od najpopularnijih online platforma, da te za neverovatne pare otkupio milijarder koga je ista platforma prilično stvorila, pa da si promptno otpušten bez neke ozbiljnije evaluacije tvog rada...i sad moraš da čitaš naslađivanje bukvalno miliona na internetu koji su srećni zbog tvog otkaza jer je platforma koju je milijarder upravo otkupio za neverovatne pare baš ono teško govno. i ti si kriv.

 

:ajde:

 

pojasni mi molim te kako je to tviter stvorio Muska

Link to comment
2 minutes ago, theanswer said:

 

pojasni mi molim te kako je to tviter stvorio Muska

 

23 hours ago, Pokojni Ruxin said:

 

a jel većina elonove moći i bogastva ne dolazi sa twittera? tu se prevashodno stvorio cult of elon, a bez cult of elon nemaš automobilsku kompaniju koja proizvodi vozila koliko tesla a vrednija je od toyote, volkswagena, daimlera, forda i GM-a....zajedno. nemaš opciju da napraviš nagluplji javni prevoz na svetu i budeš nagrađen za to. nemaš armiju fanova koji te brane kad nešto što je oduvek bilo besplatno na internetu kreneš da naplaćuješ. zamisli da zuck uvede fejsbuk pretplatu i da imaš komentare od 200k lajkova koji podržavaju naše pravo da sipamo pare u džep milijardera.

 

Link to comment

Twitter je izgubio 200 miliona prošle godine, sto je manje od milion po danu. Na ovih 4 miliona se verovatno došlo tako što je Muskov dug bankama za kupovinu postao Twitterov dug. Što objašnjava ovo drastično smanjivanje troškova. Gori mu pod nogama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...