Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

30 minutes ago, Budja said:

Opet masis, sa kupovinom on-line.

 

Pogledaj pod segment AWS.

 

24 minutes ago, Heaviside said:

Ja recimo Bezosa ne podnosim i mislim da je opasniji od Maska, ali ima on i sitnicu zvanu AWS, neće biti da baš samo šalje stvari poštom. Ti u principu imaš problem sa velikim biznisom, a Mask te još dodatno nervira kao lik tj. njegova izmišljena persona. 

 

Kakve veze ima AWS sa počecima Amazona? 

 

Ja pričam o tome da je fundamentalna stvar za Bezosa bila jedna državna firma - USPS - bez koje ne bi bilo ni dronova ni cloud computinga ni Blue Origin ni Rings of Power. Čovek je počeo tako što je slao proizvode regularnom poštom, dakle koristio je jeftinu javnu uslugu kako bi sagradio svoju privatnu imperiju. 

 

Quote

“I didn’t have to build a transportation network to deliver the packages. It existed: It was called the post office,” 

 

Link to comment

Sramotno je zaista to sa povećanjem poštinog profita usled saradnje sa Amazonom :fantom:

 

Da si potegao neki romantični argument kao što je izbacivanje lokalnih knjižara iz posla pa i da pustim jednu mušku najtežu, ovo da je neka zla stvar platiti pošti onoliko koliko traži za svoje usluge i povećati im obim posla je previše strogo za moj sumnjiv moral.

  • Haha 2
Link to comment

mene ne zanimaju mnogo ti bezosi maskovi i ini, ne zanima me ni šta rade kupcima njihovih proizvoda i usluga, ko kupi od njih, zna zašto je to uradio, a ako ne zna, pa ko ga jebe, ovce su za šišanje

 

jedino što sam pratio je njihov odnos prema ljudima koji rade za njih

 

sve bih ih streljao, koliko god puta da je to moguće

  • +1 9
Link to comment

Navodno su ljudi za otkaze saznali tako što im je zamrzut pristup nalozima… :isuse:

Kažu da je prekršen neki 60 day notice period, i da slede tužbe.

Što reče neko, lik bukvalno drži masterklas kako se ne rukovodi kompanijom.

Izbojkotovaće ga advrtajzeri i selebritiji, i šta je onda napravio?

Videh na Redditu kako otkazuju narudžbine Tesli u znak podrške otpuštenima… 

 

Edited by mraki
  • +1 3
Link to comment

navikao je da radi sa mikrocipovima, a sad ima posla sa ljudima. na nizem (i dakako nezanimljivijem nivou) to sam vidjela bar pet puta u zivotu. mask je samo na drugoj skali ali logika pojave je ista. bolid. 

doduse, za nekog ko toliko dobro vlada promocijom, covjek bi ocekivao elementarnu svijest o povratnoj sprezi. 

  • +1 4
Link to comment

Mada,brzo mi nestane empatije kad vidim kakve sebi zasluge pripisuje ova grupa ljudi ... 

Takodje, to sto elon nekog blokira na licnom nalogu nista ne govori o njegovom stavu prema slobodi govora. To je bas glupava zamena teza. Da je on blokirao ceo nalog ovog advetajzera, to bi bilo problematicno. 
 

Edited by Lezilebovich
  • +1 4
Link to comment

Pa i on i oni su bolidi. Samo što oni igraju po propisanim pravilima uhlebljivanja za prodaju magle, a on po pravilima kapitalističke džungle. Oni će naći novu kompaniju da poboljšavaju prava u Eritreji, a on novu igračku za trošenje milijardi. 

  • +1 9
Link to comment

^^u kategorijama njihove profesije, to i jesu stvari koje su oni radili. sad, sto su u advertajzingu, marketingu,  menadzmentu i sl jezik i osjecaj/odstupnica misije prenaduvani, jebiga. ljudi su podobijali otkaze, imaju pravo da se brane, a forma odbrane maltene nuzno proizilazi iz tipa platforme - i to je ono sto musk ne razumije. kostace ga, morace da se primiri u nekom momentu i potrudi da epizodu prekriju ruzmarin, snjegovi i sas. mada, i velika frikcija moze da mu odradi posao, ako se prelije na politiku, dramaturski i u kvantitetu, ali bas ne vjerujem da mu je to primarni cilj, covjek prosto nema osjetljivost za ovaj konkretan posao i treba mu savjetnik.

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...