Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

Taman htedoh da kazem kako je zanimljivo da Kina nije tu kad ono. Ne sprecava sve zive da koriste VPN tamo.

Edited by Shan Jan
  • +1 1
Link to comment

Nije ni svaki VPN isti ;)

 

58 minutes ago, Čutura said:

A gde sam ja napisao da je Brazil dobar primer bilo čega ili da je Moraes dobar. Ako već teraš vodu na svoju vodenicu, reci mi da li misliš da je selektivna primena zakona gora od totalnog kršenja istog i nekažnjavanja apsolutno nikoga?

 

Ovde se Elon brani time da mu nije dozvoljeno da nepoštuje zakon, koji iz mog ugla i nije represivan. I sad treba da govorimo: "kad mogu drugi da krše zakone, što ne bi i on?"

 

U ovom konkretnom slučaju se radi o tome da Tviter nije hteo da da sudu podatke koje ima o osobama koje su osumnjičene za krivično delo (konkretno pokušaj nasilne promene vlasti). Da li država zlouptrebljava tu mogućnost da zastrašuje političke protivnike? Naravno. Ali i kada traži od fejsbuka podatke o ludaku koji preti predsedniku, iako je jasno da pretnja ne postoji, taj ludak je ipak prekršio zakon. Nije sloboda govora pretnja drugima, mislio sam da smo to odavno apsolvirali (ne samo PPP, već društvo u celini). A ako ćemo o dvosturkim aršinima, tu su Maskovi svedoci još gori. Oni su najglasniji kad treba ućutkati nekoga.

 

I kao i sa Telegramom, imaju opciju i da nemaju te podatke, ali od čega će onda živeti. Imamo već 10-15 godina situaciju u Kini, da velike firme, ako hoće da posluju tamo, moraju po njihovim zakonima. Neko to prihvati (Microsoft), neko ne (Google), ali bitno je da su uslovi isti za sve, kakvi god da su.

  • +1 1
Link to comment

U pravu si, veoma je represivan. Tražiti od međunarodne korporacije da ima zakonskog zastupnika u zemlji u kojoj posluje i ima preko 20 miliona korisnika je skoro isto što i zabrana. Tanka je linija između njih

Quote

Brazil’s supreme court has ordered that X be suspended nationwide after it failed to meet a deadline to appoint a legal representative in the country.

 

  • +1 1
Link to comment

Zamisli zemlje imaju zakone i sprovode ih kad ekipa hoće da sprovede državni udar. Koja represija sine, u moje vreme su se sprovodili državni udari svaki drugi dan i to nikom nije smetalo. A ovo sad...

 

Najjače je što taj isti Elon bez problema sprovodi sve zahteve ostalih država bez mnogo kurobecanja i to mnogo više nego što je je Twitter radio u prošlom vlasništvu. Nego ovde štiti Bolsonara i njegovu ekipu. Otprilike kako veliki borac za slobodu govora cenzuriše druge kad ga zajebavaju, tako i ovde sprovodi sve što od njega hoće sve dok mu ne bude u interesu, onda se seti slobode govore. Baš je pravi apsolutista™.

  • +1 4
Link to comment

Ma Elon je far-right i to je cela ideja vodilja njegovog ponasnaja. Nema tu nikakvih pravila niti moralnih normi.

  • +1 5
Link to comment
59 minutes ago, Venom said:

Najjače je što taj isti Elon bez problema sprovodi sve zahteve ostalih država bez mnogo kurobecanja i to mnogo više nego što je je Twitter radio u prošlom vlasništvu. Nego ovde štiti Bolsonara i njegovu ekipu. Otprilike kako veliki borac za slobodu govora cenzuriše druge kad ga zajebavaju, tako i ovde sprovodi sve što od njega hoće sve dok mu ne bude u interesu, onda se seti slobode govore. Baš je pravi apsolutista™.

 

Pa da se podsetimo:

 

 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Shan Jan said:

Taman htedoh da kazem kako je zanimljivo da Kina nije tu kad ono. Ne sprecava sve zive da koriste VPN tamo.


Ko god u Kini hoce da na netu vidi drugacija misljenja i kritike, zna kako to da uradi.
Stvar je u tome da Kineze, i one visoko obrazovane, to ne zanima. Oni zive u Kini i zabole ih Q sta CNN i Zapad o njima misle.

Link to comment
3 hours ago, Engineer said:

U pravu si, veoma je represivan. Tražiti od međunarodne korporacije da ima zakonskog zastupnika u zemlji u kojoj posluje i ima preko 20 miliona korisnika je skoro isto što i zabrana. Tanka je linija između njih

 

mda, super ti je taj legalisticki pristup, eno pre nekog vremena sud u izraelu presudio da je legalno silovati arape u zatvoru..

  • Haha 1
Link to comment
21 minutes ago, Yoyogi said:


Ko god u Kini hoce da na netu vidi drugacija misljenja i kritike, zna kako to da uradi.
Stvar je u tome da Kineze, i one visoko obrazovane, to ne zanima. Oni zive u Kini i zabole ih Q sta CNN i Zapad o njima misle.

Neki visokoobrazovani i imućni Kinezi koje znam su sebi obezbedili permanentni boravak u Evropi... za svaki slučaj. Ako, recimo, požele da prave porodicu (što je u Kini gotovo nemoguće uz karijeru) ili da ih neko ne zaključava na 2 godine. 

 

Radil za kinesku firmu, btw.

Link to comment
8 minutes ago, Čutura said:

mda, super ti je taj legalisticki pristup, eno pre nekog vremena sud u izraelu presudio da je legalno silovati arape u zatvoru..

I zato ukinimo zakone i državu???

 

Ajde budi iskren, pa reci da li misliš da je taj deo tog brazilskog zakona glup, besmislen ili štetan

Link to comment

Ne znam stvarno dovoljno o Kinezima da bih sudio. Jedino sto sam primetio za dve nedelje boravka tamo je jedan jak vajb Srbije 90tih u smislu odnosa prema svetu. Zapad se otvoreno mrzi (dodati ovde i Japan zbog istorije), nasi™ i kad rade nesto lose za to ima opravdanje, svi pricaju o Kini kao miroljubivoj zemlji koja samo siri ljubav u svetu itd... Mozda su nesto skrivali od mene zbog straha od vlasti ali imam utisak da je dosta toga iskreno.

Link to comment
5 minutes ago, Sammael said:

Neki visokoobrazovani i imućni Kinezi koje znam su sebi obezbedili permanentni boravak u Evropi... za svaki slučaj. Ako, recimo, požele da prave porodicu (što je u Kini gotovo nemoguće uz karijeru) ili da ih neko ne zaključava na 2 godine. 

 

Radil za kinesku firmu, btw.

Pusti ti to. Bilo je u pitanju da li si izolovani od informacija, u Kini. Imucni Kinezi su iz Malezije, Indonezije. 
Ni to sto si rekao treba mi vise uveravanja, ne anegdota, da je to tacno.

Link to comment
3 minutes ago, Shan Jan said:

Ne znam stvarno dovoljno o Kinezima da bih sudio. Jedino sto sam primetio za dve nedelje boravka tamo je jedan jak vajb Srbije 90tih u smislu odnosa prema svetu. Zapad se otvoreno mrzi (dodati ovde i Japan zbog istorije), nasi™ i kad rade nesto lose za to ima opravdanje, svi pricaju o Kini kao miroljubivoj zemlji koja samo siri ljubav u svetu itd... Mozda su nesto skrivali od mene zbog straha od vlasti ali imam utisak da je dosta toga iskreno.

Cela Azija nas, Zapad, smatra lenjom stokom, nedostojnom postovanja, kao sto Zapad smatra Aziju, polovinu covecanstva inferiornom sa kojom moze da se manipulise. Ne moze vise.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...