Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

2 minutes ago, Patty Lee said:

Apsolutno abitno ali nije muvao Azeliu Banks, nego onu što se istovarila Džoniju Depu u krevet!

Azealia Banks has good taste! :mad:

 

Žao mi je, ali čak i Yung Rapunxel ima istoriju sa Muskom i Grimes :D  

 

 

Nije najjasnije šta se desilo između tri blago poremećene osobe; evo ovde detaljnije ako imaš 20 minuta da baciš u bunar.

 

 

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Weenie Pooh said:

red rocketry, red vehicle manufacture, red robotika, red successwin strategije najvećih malih privrednika... 

 

Ovo "red" sam prvo procitao kao "crveno",  commie dakle. Posle kapiram mislis 'red' na srpskom :D 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Poučan deo, opisuje na koji način je Mask i u realnosti, ali i nadmašuje realnost, bilo greškama, bilo vizijama, a za takve pojedince imam ogromno poštovanje jer dosledno slede svoj impuls. 

 

https://bonitet.com/kad-ilon-mask-upadne-u-demonski-rezim-bolje-da-se-sklonite/

“On zna da bude nepouzdan, memorija mu nije jača strana i sebe vidi kao neku vrstu heroja, ali ne bih rekao da je odvojen od realnosti. Zna da bude grub prema saradnicima na sastancima i ja sam tome prisustvovao. Ali baš zbog toga iako je znao da sam tu, ništa što je tada radio nije bilo nerealno, nije hteo da pravi neku ‘lepu’ sliku samo zato što se piše knjiga o njemu”

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

Na prvu loptu se sećam kada je hteo da se trti u javnosti sa “mini podmornicom” kad su ona deca u Tajlandu bila zarobljena u pećini. 

Edited by dragance
Link to comment
On 12. 9. 2023. at 3:29, liberalni front said:

Elon I Grimes su raskidali i mirili se, još uvek su skupa koliko znam. Nekako su oboje simpa likovi, na osnovu fotografija, deluju mi kao fini ljudi, zanimljivi... naravno da ih ne znam privatno, samo deluju tako, na prvi pogled kao kul par, a Maska puno cenim kao istrajnog borca za svoje snove i živi je dokaz da se u slobodnom svetu svaki san može ostvariti.

Vidim da ti ne prijaju smajli reakcije pa da ti pojasnim zasto sam je ja ostavio. Nije zbog toga sto Maska vidis kao pozitivnu licnost. I sam mislim da se ovde preteruje sa ismevanjem njega i narocito Tesle. Smesno mi je bilo sto naglasavas da ne znas Maska i njegovu ljubavnicu privatno i sto si za lika kao sto je Mask napisao da deluje kao fin covek :lolol: To mi je ono, simpa smesno. Deo koji mi je vec za drugu vrstu smeha je verovanje da se u slobodnom svetu :D  svaki san moze ostvariti i da za to postoje zivi dokazi. Ne moze se ostvariti svaki san, u to ni zreliji osnovci ne veruju. Jos navedes milijardera kao primer da je ta teza tacna. Smesno je jbg.

  • +1 6
Link to comment

Verovanje u to da svako moze da ostvari sta god zeli ako se dovoljno potrudi je kao verovanje u zivot posle smrti. Svi znamo da je to glupost ali deo nas se nada jer bi stvarnost onda bila previse mracna.

Link to comment
24 minutes ago, Heaviside said:

Smesno mi je bilo sto naglasavas da ne znas Maska i njegovu ljubavnicu privatno i sto si za lika kao sto je Mask napisao da deluje kao fin covek :lolol: To mi je ono, simpa smesno. Deo koji mi je vec za drugu vrstu smeha je verovanje da se u slobodnom svetu :D  svaki san moze ostvariti i da za to postoje zivi dokazi. Ne moze se ostvariti svaki san, u to ni zreliji osnovci ne veruju. Jos navedes milijardera kao primer da je ta teza tacna. Smesno je jbg.

Okej, takođe napisao sam "na prvi pogled", na taj prvi pogled njih dvoje mi deluju kao neki ljudi sa kojima bih se možda mogao privatno družiti, a inače najčešće ne volim druženje sa prebogatim ljudima. Taj prvi pogled možda vara, ali deluju mi kao pristojni ljudi, i u svetlu onoga što sam mogao pročitati, da Mask čak nema sopstvenu kuću ili stan u svom vlasništvu. Oko snova, odgovor je isti kao i Šan Janu:

 

23 minutes ago, Shan Jan said:

Verovanje u to da svako moze da ostvari sta god zeli ako se dovoljno potrudi je kao verovanje u zivot posle smrti. Svi znamo da je to glupost ali deo nas se nada jer bi stvarnost onda bila previse mracna.

Suviše pojednostavljuješ, nije to sad neka jeftina psihološka poruka o samopomoći kroz mantre.... Nečiji san ne znači da će ga ta osoba koja živi u slobodnom svetu obavezno ostvariti, ali znači da ima ozbiljna šansa da se i najluđi snovi ostvare. Događa se. Svako može da ode u Sjedinjene države i već u prvoj deceniji rada tamo, bez ikakvih veza, da zarađuje dovoljno da izdržava četvoročlanu porodicu i da puno usput uštedi i stekne, dok u mnogim ekonomski neslobodnim zemljama isti učinak nije moguć ni kroz tri generacije kod domaćih  ljudi u matičnoj zemlji. 

 

Link to comment
22 hours ago, liberalni front said:

Svako može da ode u Sjedinjene države i već u prvoj deceniji rada tamo, bez ikakvih veza, da zarađuje dovoljno da izdržava četvoročlanu porodicu i da puno usput uštedi i stekne, dok u mnogim ekonomski neslobodnim zemljama isti učinak nije moguć ni kroz tri generacije kod domaćih  ljudi u matičnoj zemlji. 

 

A tebi je ovaj utisak ostavio ni manje ni više nego Elon Musk :isuse:

 

FGop_7iXoAMQR9p.jpg:large

 

Sve možeš da ostvariš, samo se rodi u prebogatoj južnoafričkoj porodici u vreme Aparthejda, neka te pošalju na Penn i na Stanford, i neka te usere Dotcom Bubble da se obogatiš na tuđem radu. Snovi se osttvaruju! 

  • +1 4
Link to comment

Ne pričam ja o njemu u tvom citatu, moji vršnjaci su odlazili u tu zemlju, čak bez dobrog znanja jezika, i vrlo brzo su postali tamo više nego situirani ljudi, počeli bi da rade u siromašnom predgrađu, i kroz desetak godina su već bili srednjeklasni Amerikanci. Sa nekim predznanjima , jezikom, koledzom, to bi bilo išlo i mnogo brže. 

Edited by liberalni front
Link to comment
On 13.9.2023. at 18:16, Weenie Pooh said:

Da ne bude da smo ovde negativni na planu Elonologije, evo i malo pozitivnog insajta.

 

Jeste autor jedan od najglupljih ljudi na internetu, Ričard Hananija iz Centra za istraživanje partizanštine™ i ideologije, ali ipak.

 

 

Naravno, Hananija ne kapira koliko je nepodnošljivo lako impresionirati ljude prividom erudicije :D Evo ja prvi priznajem da mi je taj elonovski trik mnogo pomogao u životu, mahom profesionalno ali i privatno.

- Gajiš široka interesovanja, čitaš od svega pomalo, površinski se razumeš u svašta a suštinski apsolutno ni u šta.

- U poslu uglavnom nailaziš na visoko fokusirane specijaliste koji se temeljno razumeju u svoju struku, ali o svemu što je van nje nemaju pojma.

- Ti stručnjaci će biti impresionirani širinom tvog znanja™, dubinu neće ispitivati. To malo što znaš iz njihove struke obično je dovoljno da im zamaže oči dok ih ne oboriš s nogu sposobnošću da izvučeš iz dupeta neki poluzapamćen Borhesov citat ili prepričaš neproverljivu anegdotu iz života Ciolkovskog.

- Bonus poeni ako specijalisti kojima mažeš oči ujedno rade za tebe, pa nisu previše motivisani da buše rupe u tvom tanušnom, krhkom poznavanju bilo čega.

 

 

ovo je samo reakcija na friški osvrt na elonovu biografiju iz pera scotta alexandera, baci pogled ako već nisi:

 

https://www.astralcodexten.com/p/book-review-elon-musk

Link to comment
On 14. 9. 2023. at 12:05, liberalni front said:

“On zna da bude nepouzdan, memorija mu nije jača strana i sebe vidi kao neku vrstu heroja, ali ne bih rekao da je odvojen od realnosti. Zna da bude grub prema saradnicima na sastancima i ja sam tome prisustvovao. Ali baš zbog toga iako je znao da sam tu, ništa što je tada radio nije bilo nerealno, nije hteo da pravi neku ‘lepu’ sliku samo zato što se piše knjiga o njemu”

Jednom rečju: egomanijak, kompleks više vrednosti. Skoro kao vođa sekte.

  • +1 1
Link to comment
49 minutes ago, liberalni front said:

Ne pričam ja o njemu u tvom citatu, moji vršnjaci su odlazili u tu zemlju, čak bez dobrog znanja jezika, i vrlo brzo su postali tamo više nego situirani ljudi, počeli bi da rade u siromašnom predgrađu, i kroz desetak godina su već bili srednjeklasni Amerikanci. Sa nekim predznanjima , jezikom, koledzom, to bi bilo išlo i mnogo brže. 

 

Aha, znači ne pričaš o njemu? Onda ono "živi je dokaz da se u slobodnom svetu svaki san može ostvariti" mora da se odnosi na nekog drugog, ko je od pranja sudova avanzovao čak do situirane srednje klase.

 

Link to comment
36 minutes ago, salerokada said:

Jednom rečju: egomanijak, kompleks više vrednosti. Skoro kao vođa sekte.

Teško, ti tvoji iz opisa kriju svoje slabosti kao zmija noge, vođa sekte uvek daje javnosti umivenu verziju sebe, a Mask dozvoljava autoru knjige da zabeleži sve, da ga prati u stopu i bez ublažavanja da čuje sve što se može čuti. Ekscentričnost jeste odlika velikih pronalazača, a to nije isto što i egomanijaštvo. Hauard Hjuz je isto imao niz ekscentričnih gafova, mnogo gorih nego Mask, s usput i niz konstruktorski loše urađenih aviona, od kojih neki nisu ni poleteli. Nije poenta da nam se ti ljudi dopadnu ili ne dopadnu, taj tip ljudi, nego da ti ljudi imaju oko sebe povoljan (čitaj: slobodan) ekonomski sistem koji im dopušta da sanjaju nemoguće stvari, od kojih mnoge neće ni poraditi, a isto tako mnoge hoće.

 

22 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Aha, znači ne pričaš o njemu? Onda ono "živi je dokaz da se u slobodnom svetu svaki san može ostvariti" mora da se odnosi na nekog drugog, ko je od pranja sudova avanzovao čak do situirane srednje klase.

 

Glupo mi sad da ponavljam jedno opšte mesto, kako su Kinezi od bicikala i maoističkih uniformi, pomoću ekonomskih sloboda, drastično odskočili, u samo jednoj jedinoj generaciji. Ekonomske slobode omogućavaju mnogo toga, još bolje kada ih prate političke slobode, ali po principu "daj šta daš", ne verujem da bi se ijedan jedini Kinez rado vratio u stanje ekonomske neslobode. U svim zemljama otvaranje i razmena daju rezultate, što duže ta otvorenost traje, to bolje za zemlju.

Link to comment
11 minutes ago, liberalni front said:

Teško, ti tvoji iz opisa kriju svoje slabosti kao zmija noge, vođa sekte uvek daje javnosti umivenu verziju sebe, a Mask dozvoljava autoru knjige da zabeleži sve, da ga prati u stopu i bez ublažavanja da čuje sve što se može čuti.

Dobro, nije vođa sekte. Već samo egomanijak koji gazi po ljudima ispod sebe.

btw: 99% Kineza se ništa ne pita o ekonomskoj "neslobodi". Trenutno imaju samo sreće jer je vrhuška tako odlučila. U vreme Mao Ce Dunga nisu imali tu sreću.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...