Jump to content
IGNORED

sneakers kultura


Filozof manijak

koji ste team  

104 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

47 minutes ago, johan nagel said:

Мени је вазда било несхватљиво да некоме рецимо просечне New Balance патике нису новољно удобне за свакодневно ношење већ мора да носи патике за трчање. Знаш ај као старке или неке плитке Адидас донекле и да разумем ако си већ цео дан на ногама, али овако није да нема више него довољно удобних и оку угодних патика за кежуал ношење.

 

Stvar je u tome da su mnogo udobnije. Mogu da provedem ceo dan i u Stan Smith i u Gel Lyte III i u Air Max, ali sve je to đoka po udobnosti za Hoku i slične.

Link to comment

@booyaka

 

Ма с обзиром да и трчим и јелте ходам имам и патике за трчање и нормалне. Нормалне су ми просто довољно удобне, не помишљам да носим ове друге регуларно :D

 

@bradilko

 

Па океј пензосе могу и да разумем :p али ови моји другари неки рецимо тек загазили у тридесете фазон а куну се исто у удобност патика као да су геријатрија.

 

Ваљда су људи пројектовани да ходају боси, ок не по бетончини и то али одлазак у толику крајност да мора да буде ко по облацима ми је баш превише.

 

Шта је следеће правиће мартинке за трчање :D

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, johan nagel said:

@booyaka

 

Ма с обзиром да и трчим и јелте ходам имам и патике за трчање и нормалне. Нормалне су ми просто довољно удобне, не помишљам да носим ове друге регуларно :D

 

@bradilko

 

Па океј пензосе могу и да разумем :p али ови моји другари неки рецимо тек загазили у тридесете фазон а куну се исто у удобност патика као да су геријатрија.

 

Ваљда су људи пројектовани да ходају боси, ок не по бетончини и то али одлазак у толику крајност да мора да буде ко по облацима ми је баш превише.

 

Шта је следеће правиће мартинке за трчање :D

Zato kad dodje leto i izuju se cushioni, tad bole tabani od šljapica :lolol:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
10 hours ago, bradilko said:

ima neki site da se naruci?

na njihovom nema crne gore.

 


Ja ne znam da li ima neko ko ih drzi, a da isporucuje u cg. Probaj ove vece sajtove tipa zalando, ccc, amazon, aboutyou, modivo.

  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

odeš, probaš i rešiš problem

ako nemaš nameru da trčiš polumaraton i maraton laički bi rekao da nema neke spec razlike


odlican savet!! 👍

Link to comment
On 30. 6. 2023. at 23:06, maheem said:

Aj malo opisi filing barefoot patika. Koliko ti je trebalo da se naviknes na njih s obzirom da maltene nema cushioninga?

ja se nekako navikao na espadrile sa jako tankim djonom al ako ceo dan provedem u njima bole me tabani. Doduse u tim patikama je sigurno bolji djon pa napisi impresije.

 

Mislim da sam vec pisala na nekoj temi (pricu je pokrenuo Chandra, koji je nosio neke Merelove) pa nisam htela da gnjavim ponovo.


 

Spoiler

Najhardkorbosonoge koje imam (a i generalno mi se cini medju svim bosonogim patikama kada gledam trziste u Nemakcoj) su Wildling Shoes, reklamirala sam ih na temi, one sto su inspirisane Japanom. Ja sam sa njima pocela jer su mi vizuelno najlepse (i dalje stojim pri tome) i to je bio mali zaj*b, ali dobro je da nisam odustala :D One kao da nemaju nista dole, a nije ni cudo posto im je djon ultratanak i ultrasavitljiv i u principu ove prolecne varijante nemaju vise od 200g, dok su zimske oblozene vunom unutra i budu malo teze. Dakle njih ne bih preporucila za totalnog pocetnika koji nikad ne ide bos. Ja sam njih odmah uzela i bazala jedan dan po gradu po izlozbama a sutradan otisla na igraliste (koja su ovde sa prirodnim terenom, nema betona i gumiranog patosa kao npr. na BG igralistima) i onda shvatila da ne moze tako. Uzela sam posle toga Xero i sa njima je u startu bilo lakse, ali njihov djon ipak nije toliko mekan i dobar kao kod Wilding. Ali svakako dva-tri meseca kombinujes bosonoge i normalne, neki ljudi npr. krenu prvo kod kuce da nose/idu bosi, i to sve iz razlicitih iskustava ide relativno brzo. Ne mogu sad da preciziram koliko tacno vremena je trebalo jer mi je to malo u magli izmedju dva deteta ;D Jos nesto: probati da se ne bode toliko petama. Ja sam neko ko tako hoda, imam inace dugacak korak za mene ovako nisku, pa sam gledala da malo i to promenim. Ono sto je glavna stvar je sto sa ovom obucom omogucis stopalima vise da rade sama, kako bi trebalo da bude. I to je to sto ume da smeta na pocetku. Tera te i da popravis lose drzanje, ako ga imas.

Posle vezbanja sa tim Xero sam lako presla na Wildling, koje nosim u lepsim prilikama, dok na igraliste idem sa Xero ili Anatomic (neka mala budget cehoslovacka firma). Od Leguanos imam natikace, ali im je sva obuca ista po pitanu djona, koji je neko malo cudo. Ides kao bos ali i kao na oblacima, i takodje su perolake - zaboravis da ih imas. Na slikama izgledaju ruznije nego na nogama, ustanovila sam. Wildling su od prirodnog materijala dok Leguanos su cista sintetika, ali se zato peru na 30C u masini, sto je zgodno pogotovo za decu a takodje i njih mozes da ih nosis i bose kao W.

 

Ja bih rekla da je vredno probati ih, jesu te patike po pravilu skuplje (za odrasle 100-150 evra; Anatomic kostaju do 50 evra, BeLenka 100-130) (mada nisam ni sigurna da su toliko skuplje, pre neki dan prosla pored neke radnje gde su sve te tvrde popularne patike bile 90 evra pa navise) ali se relativno cesto nadju snizene, ili ljudi ih nude po malim oglasima jer cesto pogrese velicinu pa dok plate posiljku nazad, ili dok ih istestiraju po kuci prodje vreme za vracanje i onda ih mozes naci za 10-20 evra manje. Samo, kad se malo naviknes na bosonoge, tesko ti posle bude da se vratis u normalne. Jer nije samo ta tananost djona, vec i sirina koja prati stopalo i prste bolje. Zato su ove patike cesto patkaste, siroke, sto u konvencionalnim nije slucaj. Takodje ti se tokom vremena stopalo malo rasiri, ima vise izvestaja ljudi koji su merili svoja stopala tokom godina i pravili beleske. Ja imam i zimske kozne cipele BeLenka koje me super sluze, ali mi bude zao da ih nosim na blatnjavo igraliste, i onda udjem u moje stare planinarske cipele. Veruj mi da pocnu da se zale stopala koliko su stisnuta unutra i ne mogu da se mrdaju (samim tim ti bude i hladnije jer je cirkulacija slabija!), samo mi je to nekad bilo normalno a sad vise nema te tolerancije. Da idem redovno na planinarenje, uzela bih neke BeLenka ili Xero za tu svrhu, ne bih vise nikad konvencionalne. That said, ja i dalje nosim Grubinke po kuci iz navike i imam i decije NB574 patike koje nosim u Srbiji - nije mi tesko da se šaltam sa njima, ali te NB su u startu dosta siroke.

 

Xero Shoes je bas sad imao neko praznjenje skladista, patike su bile 50-70 dolara. Rade to jednom godisnje. BeLenka ima povremeno 20% dole na razlicite kolekcije, dobro je biti na newsletter-u. I Wildling umeju fino da spuste barem jednom godisnje, samo covek mora da sedne za komp te iste veceri i odluci, inace nestanu.

Postoje sajtovi u Nemackoj (Zehenspiel, Tildaeins, Footic, Barfussi...) koji dobro opisuju za kakvo stopalo su (da li imas visi rist, malu petu, kakav oblik prstiju) i koje imaju u opisu obuce duzinu i sirinu djona unutra. Sigurno ih ima i druge, Footic ima i englesku varijantu a inace je online radnja u Ceskoj. Sve te radnje imaju predano osoblje koje uskace u pomoc oko saveta i ne gledaju da te nesto zaj*bu. Pricam o online radnjama jer malo tih marki ima po radnjama. Najrasprostranjenije po (uglavnom planinarskim) radnjama su Leguanos i Wildling, kod mene u mestu u toj radnji imaju i Merell Vapor Glove (nisu sve Merell bosonoge vec ovaj model), Xero i jos jednu poznatu marku, zaboravih sad.

Ne zaboraviti da je zdravo imati 1-1,2cm viska u odnosu na duzinu svog stopala, da bi se ono moglo lepo pomerati unutra dok hodas, te da onda u potrazi treba da gledas ne duzinu svog stopala nego +1,2cm.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
13 hours ago, johan nagel said:

али ови моји другари неки рецимо тек загазили у тридесете фазон а куну се исто у удобност патика као да су геријатрија.

 

Vala ja sam sa 26 išao na neki festival koji je trajao 4 dana, plus smo proveli u putu još 2 i tu sam se zaljubio u redovno nošenje patika za trčanje. Imao neke Asics od 6.000 dinara i za tih skoro nedelju dana sam se osećao kao da sam otišao do Maksija, a ne da sam u njima provodio 15+ sati dnevno. Otad patike za trčanje nosim kad god mogu. :D

Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

pkbHANG.jpg

 

 

Uzeh malopre

 

ove su bas lepe

cak bih i ja nosila forsice sa tim svušem 'ispranim', iako ih bojkotujem

gde si kupio, ima 40?

Link to comment

Imam jedne zift crne Skechers patike koje nisam nosila ne pamtim. Htela sam da ih povampirim ali mi nekako ovako kompletno crne deluju malo obične. Da li da kupim neke zanimljive pertle ili da ih koristim kako su nameravane da izgledaju, šta kaže sneaker moda?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...