Jump to content
IGNORED

sneakers kultura


Filozof manijak

koji ste team  

104 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

12 minutes ago, Djuro said:


ma nisam ja na tebe mislio, vec na one o kojima je tvoja cerka pricala.

nisi ni penzioner ni dziber.

#konasbrezavadi

Ma znam, zezamo se...

 

Bar se nadam :unsure:

  • Haha 2
Link to comment
5 hours ago, Poludziber said:

Ja u komisionu umesto starki (uvek bile bele) kupio ove nikad kasnije nigde vidjene crvene Roos. Ko ih se seca?

 

s-l1600.jpg

Ovakve, kao ove prve crvene, je sestri donela tetka koja ih je donela iz  Austrije, koliko se sećam imale su i rajsferšlus koji je zatvarao mali džep tu gde piše ROOS. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Poludziber said:

Ja u komisionu umesto starki (uvek bile bele) kupio ove nikad kasnije nigde vidjene crvene Roos. Ko ih se seca?

 

s-l1600.jpg

kasnije, devedesetih u beogradu su se u komisionima pojavile ove, 17 puta jeftinije od starki, ustvari pitanje da li je starki i bilo da se kupi, to se ne sećam

mc-hi-15.jpg

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment

Ove Tanuku Yori mi se sviđaju, očekivano jer volim jednobojni i jednostavan dizajn, mada bosonoge patike nisu za mene. Adidas baš lepe, imaju karakter. 

 

Što se hodanja tiče, tema su sneakers (šunjalice, patike bez posebne namene) i moram da se složim sa Đurom da u tome retko ko ozbiljnije hoda. Ja znam tačno o čemu ti pričaš kada pominješ šumske šetnje, dečije vrtiće u šumi, česta planinarenja i slično. Živim u zemlji u kojoj je to veliki deo kulture i u gradu koji ima fantastične uslove za to. U šumi sam najmanje jednom nedeljno, imam je na 10 minuta od stana i ne sećam da sam za 15 godina video osobu da nosi sneakers tamo. To je pešačenje radi pešačenja i nose se patike za hiking ili trail running, eventualno patike za trčanje po ulici i zimi old school čizme/duboke cipele za planinarenje. Ne nosi se af1. 

 

To plus činjenica da ljudi danas nose patike ne samo u ofis nego i na formalne sastanke i svečane trenutke daje donekle odgovor na pitanje otkud toliko ljudi ima mnogo pari patika. U mom slučaju po jedne za svaku sportsku/outdoor aktivnost - košarka(batalio, ostale stare), teretana, brdski bajs, hiking. Nosim patike svaki dan u ofis i ne mogu da idem u razjebanim starim patikama nego želim jedno 3-4 para u dobrom stanju koje mogu da kombinujem sa raznom garderobom. Minimum bele, crne i bordo-teget komnbinacija. Pa neke duboke za jesen/zimu i neke skroz lagane za leto. Mislim, očigledno da volim patike pa se sve to lako racionalizuje, ali nisam kolekcionar kao poludžiber na primer. Desetak pari imam uvek u rotaciji, ali druge obuće skoro i da nemam. Jedne duboke cipele za sneg i birkenstock papuče. Ok, i cipele za odelo koje koristim tipa jednom godišnje. 

Link to comment

@I*m with the pilots

Pricas o obuci in general, ne o sneakerima. 

razumem to sto ti nije jasno zasto neko ima vise od 2-3 para patika. Ni meni nije jasno kako zene imaju po 100 pari cipela ili tasni, ili pun orman garderobe koje ne nose i slicno. (Znam da ti nisi od tih)

 

sneaker freakeri sakupljaju patike/sneakere koje im se svidjaju. Neki su kolekcionari, neki ne. Kad ih sakupljas 20-30 godina, nakupi se toga.

(Jos kad ti deca nose isti broj kao i ti, ihahaaaa). To sto ih ne akas po shumama, kosarkaskim terenima, i sl, produzava im zivot i sneakeri stvarno traju dugo. Zato sto ih ima mnogo i koriste se retko. Sneakeri se ne bacaju jer ce biti cool i za 10 ili 20 godina.

 

Recju - ljubav. To je bolest kao i svaka druga, nema tu mnogo price 😂

 

(joooj, da mi vidis tek patike za trcanje, koliko ih ima… al dobro, te se barem trose, unistavaju pa se i bacaju)

  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, ToniAdams said:

pdže za džidžu

imao ja džepić ispod jezika na ipath cipkama. završio paket kod komše samo da bih mogao da isfuram feature. :laugh:

 

nešto poput ovoga. 

Screenshot-20221020-081209.jpg

 

@Djuro i @Poludziber

se preznojavaju u svojim walk in plakarima, neodlučni. 

  • +1 1
  • Haha 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...