Jump to content
IGNORED

sneakers kultura


Filozof manijak

koji ste team  

104 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ja sam šangajkama učitavao spešl pauers i stajl. jbg moralo se imati mašte. 

prve markirane patike koje sam dobio bile su lotto. kožne bele sa plavim znakom. fazon da potraju zauvek. 

prema najkama sam razvio averziju pa sam možda tri modela imao u životu od kojih su jedne neke ružne polucipele. uglavnom sam bunario neke opskurne marke. 

  • +1 1
Link to comment

@Poludziber hvala, bas simpa uvid, i kod nas je bilo politickog brendiranja kroz odjecu ali naravno kasnije i svedenije.

 

sad eto postoji pavle bihali stil zbog kojeg ja nikad ne bih kupila lagerfelda, na stranu sto ga nikad ne bih kupila ni inace, citav taj niz brendova koji su okupirali bgd mi djeluje totalitarno.

 

apropo farbanja patika, ima li kod nas specijalnih farbi uopste? neko je uvozio angelus prije par godina, pa prestao.

ja sam farbala patike akrilnim bojama uz obavezni prajmer za kozu i tekstil, nije lose ali nije vrh.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, nisam ja said:

ja sam šangajkama učitavao spešl pauers i stajl. jbg moralo se imati mašte. 

prve markirane patike koje sam dobio bile su lotto. kožne bele sa plavim znakom. fazon da potraju zauvek. 

prema najkama sam razvio averziju pa sam možda tri modela imao u životu od kojih su jedne neke ružne polucipele. uglavnom sam bunario neke opskurne marke. 

 

Sangajke :heart:

 

Ne znam da li se Adidas i Puma do 90tih racunaju kao skroz strane, obzirom da su Slovenci imali licencu Adidasa, a Borovo Pume. 

 

Ako se ne racunaju starke iz komisiona, ja sam imala toptenke, neke duboke Puma. Mislim da su neke tajgerice (atletika) i Kronos poluduboke bile prve prave strane, kad je krenuo uvoz za vreme Ante Markovica, A onda su dosle devedesete...

 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
26 minutes ago, morgana said:

 

 

sad eto postoji pavle bihali stil zbog kojeg ja nikad ne bih kupila lagerfelda, na stranu sto ga nikad ne bih kupila ni inace, citav taj niz brendova koji su okupirali bgd mi djeluje totalitarno.

 

 

To mi ćerka objšnjavala da najveći džiberi džiberke to nose, a skupo kao da su od zlata... Onda mi postalo sve logično...

 

Na stranu što je većina baš gadno....

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, radisa said:

To mi ćerka objšnjavala da najveći džiberi džiberke to nose, a skupo kao da su od zlata... Onda mi postalo sve logično...

 

Na stranu što je većina baš gadno....

 

Kod cipelopatika, da me Toni ne uoci, mnogo lepse i kvalitetnije rade proizvodjaci kojima je dizajn i proizvodnja patika primarna delatnost ili oni poput Clarks i Camper-a ili ovih sto rade obucu za hiking.

Ove high street modne linije kojima su patike u rangu proizvoda esarpe ili slicno i nemaju sportsku liniju bukvalno prave sranje od patika u smislu kvaliteta, trajanja i udobnosti.   A cene su im besmilsene.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

clarks, camper, hiking obuca - nisu sneakers.

kvalitet je los, zato sto nema nikakvog smisla praviti dobru/kvalitetnu obucu ako se modni trendovi menjaju svakih 6 meseci. kvalitet je sasvim odgovarajuci klijenteli koja ih kupuje (posto ce se, poput vetrokaza, okrenuti drugom brandu/tipu obuce vec za nekoliko meseci). moreover, niko vise ne hoda, ni vi, ni vasa deca, tako da ni udobnost ni kvalitet nemaju vise nikakav znacaj.

cene nisu besmislene nego su takve kakve jesu = odgovarajuce -> rezultat ponude i potraznje (vidi Radisu i njegovu cerku, tj dzibere koji placaju ni ne pitaju).

Link to comment
12 minutes ago, Djuro said:

clarks, camper, hiking obuca - nisu sneakers.

 

Znam da nisu, to su kesual/namenske cipele koje vziuelno vuku na patike. 

 

12 minutes ago, Djuro said:

moreover, niko vise ne hoda, ni vi, ni vasa deca, tako da ni udobnost ni kvalitet nemaju vise nikakav znacaj.

 

Nije ovo sasvim tacno ako posmatras Evropu. Puno ljudi se bavi necim sto po po Nemackoj, Austriji, Skandinaviji, pa i Francuskoj, kulturoloski. Neke od aktivnosti su subvencionirane. Cesce ce deca slabije stojecih da idu na timske sportove koji ne traze preskupu opremu, nego na indivudalne koji traze veca ulaganja.

 

Ne mogu bas do kraja da procenim kako je kod nas tu. Racunaj da je manje bezebedno za muvanje dece nego kad smo bili deca, da ljudi nemaju love i da se bukvalno svaka aktivnost dece placa. Tako nije bilo pre. Vise se igrao basket u kraju ili fudbal. I u skolama se moglo trenirati van vremena za casove.

 

12 minutes ago, Djuro said:

cene nisu besmislene nego su takve kakve jesu = odgovarajuce -> rezultat ponude i potraznje (vidi Radisu i njegovu cerku, tj dzibere koji placaju ni ne pitaju).

 

Dobro besmislene iz mog ugla, na to sam mislila, ne na komercijalni aspekt. Jasno da ako postoji ciljna grupa koja ce da plati i da se izdvoji, da ce da im zalepe cenu.

Edited by Moonwalker
Link to comment

ti ocigledno pricas o obuci, in general, ja samo o sneakerima. 

 

sneakers su ono sto mi zovemo patikama (ali ne patikama za sport). krenulo je od toga da su sneakers udobna obuca, u kojoj se povremeno moze upraznjavati i neka sportska aktivnost. ali danas, sneakers su "patike" koje samo izgledaju "sportski". nikakve tehnologije u njima nema, pa se neka iole sportskija aktivnost ne moze ni zamisliti u njima.

 

kad sam rekao da vise niko ne hoda, mislio sam na to da u sneakerima/patikama niko vise ne hoda. oblace ih na dva-tri sata, za "u kola", za izlazak itd. zato je prica o kvalitetu i udobnosti bespredmetna. bolje reci - proizvodjacima potpuno irelevantna. a bogami i kupcima.

  • +1 4
Link to comment

A OK, nismo se razumeli. Nisam znala da im je to definicija.

 

Meni patika jos uvek patika koja ima realnu kvalitet i funkciju za nesto (basket, trcanje, sta god), nezavisno da li se za to i koristi. Ne kao modni detalj koji izgleda kao patika, a nema svojstva iste osim vizuelnog.

 

 

Za setnju  volim ove kesual cipele na pertlanje. Ne znam koje ih zajednickom ime obuhvata.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Poludziber said:

Ja u komisionu umesto starki (uvek bile bele) kupio ove nikad kasnije nigde vidjene crvene Roos. Ko ih se seca?

 

s-l1600.jpg


kako ne, odlične su i još ih prave. ja baš merkam ove, kad malo spuste cenu:
8beb626ad0884a5fa1db9e508c2ad15e.jpg?imw

 

Inače, moje prve (kojima sam bio srećan, pre toga su uglavnom bile šangajke) su bile dvostruka kupovina - Adidas Rom za fudbal i sport uopšte, Adidas Olympia za nošenje.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Djuro said:

 

cene nisu besmislene nego su takve kakve jesu = odgovarajuce -> rezultat ponude i potraznje (vidi Radisu i njegovu cerku, tj dzibere koji placaju ni ne pitaju).

Jeste Radisin izbor patika upitan, ali ti ga bas pretera

Edited by Lezilebovich
  • Haha 9
Link to comment
32 minutes ago, radisa said:

Hoće da kaze da sam ja džiber... 

 

Sad ne znam da li sam penzioner ili džiber... :(

 

Mozda sam penzioner džiber, spoj nespojivog? :fantom:


ma nisam ja na tebe mislio, vec na one o kojima je tvoja cerka pricala.

nisi ni penzioner ni dziber.

#konasbrezavadi

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...