Jump to content
IGNORED

sneakers kultura


Filozof manijak

koji ste team  

104 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

7 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

molba za cipeloljubitelje da se okupljaju za na to predviđenom mestu

 

hvala

:sleep:

 

Molba za Simovića da otvori topik "patike za decu i tinejdžere" ako želi topik na kome se postuju samo patike skrpljene u Indoneziji od škart kože kojima nike ili adidas znak pokrivaju 80% površine.

 

Ovo što mi kačimo se zvanično zove isto kao i ovaj topik, a oblik je isti kao recimo grand court koji si ti kačio, samo ih ne prave deca eksploatisana od strane multinacionalki nego male firme u Evropi, sa dve-tri prodavnice i sajtom i koriste zapravo cele komade kože, a škart prodaju najku da pošalje maloletnim robovima da od njega šiju af1.

  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment

patika, cipela jasno je ko dan. ko gej i hetero, ove patikocipele mu dođu neki trans oblici

neka cveta hiljadu cvetova, pa makar i na ovom topicu

♥️🏳️‍🌈

  • Hvala 1
Link to comment

Update: brzo putuje, već je u Beogradu. Ali me obaveštenje iz DHLa nije baš obradovalo.

Carinjenjem nastaju sledeći troškovi:

1. Carinske dažbine koje se obračunavaju po stopi od 10 % na ukupnu realnu vrednost robe sa dodatom vrednošću transporta

2. PDV koji se obračunava po stopi od 20% na ukupnu realnu vrednost pošiljke i dodatim iznosom pomenutih carinskih dažbina

3. DHL usluga posredovanja u carinskom postupku iznosi 3240.00 RSD

 

Ne znam zašto carina na robu iz EU, to se ne naplaćuje. A i ova njihova usluga posredovanja, mislim da sam negde pročitao da se automatski procesiraju ovakvi paketi, naplati se PDV (i carina ako nije iz EU) i to je to. Ovako će sve izaći na ~250eur, al ok, prežaliću ...

 

A merkao sam Jak pre ovih, ali su slabi sa lagerom traženih brojeva ...

Link to comment

Imam Adidas za trčanje. Najk nekako ne mogu da nosim, to mi je kao neki Coldplay medju patikama. Imam i jedne retro bele Reebok, uzeo za neko vencanje proslog leta :D A najvise volim marku Gola, mislim da je to neka engleština. Lepe su mi, dobra kombinacija boja, a nisu ni narocito neudobne. 

 

U Francuskoj, a vidim i drugde, poslednjih godina kidaju Veja patike. Probao, imao, neudobno, bacio.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Bir Adim Öte said:

Update: brzo putuje, već je u Beogradu. Ali me obaveštenje iz DHLa nije baš obradovalo.

Carinjenjem nastaju sledeći troškovi:

1. Carinske dažbine koje se obračunavaju po stopi od 10 % na ukupnu realnu vrednost robe sa dodatom vrednošću transporta

2. PDV koji se obračunava po stopi od 20% na ukupnu realnu vrednost pošiljke i dodatim iznosom pomenutih carinskih dažbina

3. DHL usluga posredovanja u carinskom postupku iznosi 3240.00 RSD

 

Ne znam zašto carina na robu iz EU, to se ne naplaćuje. A i ova njihova usluga posredovanja, mislim da sam negde pročitao da se automatski procesiraju ovakvi paketi, naplati se PDV (i carina ako nije iz EU) i to je to. Ovako će sve izaći na ~250eur, al ok, prežaliću ...

 

A merkao sam Jak pre ovih, ali su slabi sa lagerom traženih brojeva ...

 

Kad naručiš nešto čija cena bez troškova slanja prelazi 50e, DHL ti naplati svoju uslugu, plus platiš carinu u PDV. U prevodu, izađe te cca. još 32% od cene proizvoda i šipinga, pa još na to usluga DHL-a.

 

Ako je ispod 50e i ide DHL-om, nemaš nikakav dodatni trošak osim shippinga koji platiš prilikom plaćanja cene proizvoda.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Kampokei said:

Imam Adidas za trčanje. Najk nekako ne mogu da nosim, to mi je kao neki Coldplay medju patikama. Imam i jedne retro bele Reebok, uzeo za neko vencanje proslog leta :D A najvise volim marku Gola, mislim da je to neka engleština. Lepe su mi, dobra kombinacija boja, a nisu ni narocito neudobne. 

 

U Francuskoj, a vidim i drugde, poslednjih godina kidaju Veja patike. Probao, imao, neudobno, bacio.

Da, Veja stvarno baš hit, prodaju neku woke priču sa veganskom "kožom", co2 ovo-ono. Tako su se probili, to kad nosiš je i malo signaliziranje da zastupaš određene vrednosti. A patike ko patike, ništa posebno do slabo.

Link to comment
5 hours ago, zorglub said:

 

Gde kupuješ?

poslednje preko amazona. imala sam neki vaucer, jos malo doplatila.

nekad ih je bilo i kod nas.

 

poz

  • +1 1
Link to comment

imam jedne patike i nosim ih dok se ne raspadnu, skechers koje ne moram da pertlam poslednjih par godina, potpuno crne, tako da ih koristim za sve situacije

 

prelaze dnevno 10-20km, u zavisnosti koliko imam vremena

 

ja zadovoljan, mada vidim da sam potpuna beda u odnosu na kforum

Link to comment

Sketchers nam svima ne ginu za koju godinu :D

Imaju stvarno sjajan uložak. jednom kupila neke njihove patike al mi muzevljeva majka otela :lolol:  

Sad joj samo njih uzimamo. Odusevljena je. 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...