Jump to content
IGNORED

LŠ novo izdanje 22/23


renne

Recommended Posts

Nikad mi nece biti jasna ova Borusija. Plivaju u parama skoro pa kao Bajern iliti bilo koji klub u PL ako su oni mera za trosenje i zaradjivanje, prodaju igraca skoro kao RB grupa a kad im pogledas ekipu, trecina free transfera, trecina nekih second tier igraca, trecina omladinaca koje ce tek da prodaju, kao Adejemi npr. Razumem ja odrzivost ali jbte, ode ti Haaland, kupis Hallera koji ima 28 godina i kojeg planiras da ti bude rotacija i Adejemija koji ima 21 godinu i koji je pre toga igrao u austrijskoj ligi. Godinama pokusavas da dodjes do titula, skoro uvek poprdis, znas da imas i da mozes al neces.

Link to comment

Odakle ti to da plivaju u parama? Niko u Bundesu ne pliva u parama, osim Bajerna i RedBulla koji pak ne troši onoliko koliko bi mogao.

Borusija ima sistem, oni će od tog Halanda živeti dve godine, do nekog sledećeg Halanda. Za navijače je to verovatno izuzetno frustrirajuće i, da, sva je prilika da neće prismrdeti trofejima, ali finansijski je to vrlo zdrava priča.

  • +1 3
Link to comment

Borusija i Bajern kupuju i prodaju igrace za relativno slicne pare. Naravno, Bajern ima vise para pa kupuje malo vise. Ove sezone je Bajern prodao igrace za 104 miliona, kupilo za 145 i to Ligth-a, Manea, Tel-a i Gravenbercha. Borusija je prodala za 80, kupila za 104M Hallera, Adejemija, Slotenberga i jos par igraca. Ako gledas sezonu po sezonu, DA. Bajern trosi vise ali kupuje ili igrace koji su dobri ili igrace koji ce tek da budu dobri za godinu ili dve. Ne znam koja je finansijska ili takticka logika da Bajern kupi Mane-a a Borusija Hallera, za skoro iste pare - bez obzira sto je Mane 2 godine stariji ali ima CV a Haller promenio klubova taman koliko ja tastatura poslednjih 5 godina. Onomad kad su prodali Sancha, ukakili su se od para, od toga kupili Malena (od tada je odigrao 15 utakmica- ima tome 2 godine) i Kobela i to je to. Pre toga iz Borusije otisli za neke pare Dialo, Isak, Pulisic, Jarmolenko, Dembele (140 miliona! Za te pare su kupili Jarmolenka kog su prodali sledece sezone za 5 miliona manje nego sto su ga kupili), Mkhitaryan....i kad pogledas koga su sve prodali a koga doveli za pare koje su prodali nema mi smisla. A s tim da u Bundesligi Bajern vodi po komercijalnom profitu ali je Borusija druga sa 150+- evra manje.

 

Ok mi je da si development team kao sto je RB pa da razvijas mlade talente ali imas para. Ne kao Bajern ali imas. I opet kupujes igrace koji nisu nivoa osvajanja titule niti su blizu da igraju Ligu Sampiona a igras je skoro svake sezone.

Link to comment
12 hours ago, 189- said:

govno od bellinghama nije ni trebao da igra ovu utakmicu. djubre skoro povredio jamesa.

 

ukupno bili smo bolji i zasluzeno idemo dalje.

 

 

 

 

  • Wub 1
Link to comment

^^ A jbg, Haller je bio odlican u Ajaxu, a slicnog je gabarita i stila kao Haland, trebao im je takav igrac da popuni rupu. Velika je nesreća u celoj toj priči to što mu se dešava od onda.

 

Cenim da Borusija ima neki samoproklemovani salary cap na plate igrača (Bajern to ima). Mnogo, ali mnoooogoo je zajebano dovesti dobrog igrača ako nemaš prostora da mu ponudiš dobre novce. Gledam svake godine šta žabari rade, to je neverovatno ciganisanje čak za 200k eur godišnje i to kod velikih klubova, a sve dok low-tier premierligaš može da preplati to sa miliončetom i ni ne oseti.

 

Borusija se nekako nametnula kao tim za proizvodnju igrača, i ide im dosta dobro, a od mene dobijaju veliki plus jer su prestali da ih prodaju u Bajern.

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...