Jump to content
IGNORED

LŠ novo izdanje 22/23


renne

Recommended Posts

Smejem se na ideju zonske odbrane na onom skraćenom korneru/faulu. Ne znam ko im je to sugerisao, verovatno su sličnu ideju adaptirali sa korner akcije. Ali zaista, Beker je meni tu najkrivlji - trebao je da im se najebe svega preventivno pre izvodjenja, a onda posle još više.

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:


Nije isto zona u branjenju pozicionog napada kad svi gledaju pravo u loptu i zona na 5m kod “skraćenog kornera”. Ko da ga preuzme kad niko nema oči na ledjima? Militao, je samo uleteo i poklonio se, prostor je premali za bilo kakvo preuzimanje, a zbog brzine utrčavanja nema se ni vremena. Zona postavljena na 5m je najpre neki vid živog zida sa je Modrić pustio pas u desno nekom saigraču za šut. Milito, Benzema i ko je bio treći u/oko 5m su morali imati “čoveka”. 

 

Zona nije postavljena na 5 metara nego na 2 metra od gola gde stoji šest igrača. Militao uleće i daje gol sa otprilike 3.5-4 metra. Naravno da niko ne može da ga "preuzme" kod ovako jakog centaršuta a iz pozicije u kojoj stoje. Trebalo je dva igrača da stoje na liniji peterca i onda lopta ne može da dođe do Militaa. Da ga je TAA pratio svejedno ništa ne bi uradio. Ovako veliku rupu ispred gola kod branjenja skraćenog kornera nikada nisam video.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Trebalo je da svira penal, ali je postavio takav kriterijum od prvog minuta, da mi je bilo jasno da nema šanse da ga svira. Za početak, ako dobro pamtim, Fabinjo i Kamavinga bi imali žute kartone posle 15-20 minuta igre kod 95% drugih sudija. Puštao je malo čvršću igru i generalno je dobro vodio utakmicu, iako je par situacija trebalo da sankcioniše kartonima, kao i ovu penalom.

 

Link to comment
1 hour ago, Luther said:

 

Zona nije postavljena na 5 metara nego na 2 metra od gola gde stoji šest igrača. Militao uleće i daje gol sa otprilike 3.5-4 metra. Naravno da niko ne može da ga "preuzme" kod ovako jakog centaršuta a iz pozicije u kojoj stoje. Trebalo je dva igrača da stoje na liniji peterca i onda lopta ne može da dođe do Militaa. Da ga je TAA pratio svejedno ništa ne bi uradio. Ovako veliku rupu ispred gola kod branjenja skraćenog kornera nikada nisam video.

 

 

 

Kad sam napisao na 5m mislio sam da je zona postavljena unutra peterca. Sad da li je na 2 ili 3 ili 4 metra, ne menja puno.

Dakle imamo 7 igrača Livea u 5m, spram 2 Realova!!!! I onda tome dodajmo još 2v2 oko penala (dakle van  postavljene zone), a van 16m čeka još 3 igrača Reala koji mogu dobiti loptu za direktan šut oko kojih nema nikog od igrača Liverpula. U startu je totalno idijotski postavljeno branjenje slobodnjaka, pogotovu što igrači odbrane stoje u liniji sa Modirćem pa baš i nisam siguran koliko imaju dobar pregled lopte.

 

TAA je trebalo ne da ga prati, nego da ga čuva, da ga telom gradi i spreči da dodje u ovako lagodnu situaciju. Slušao sam jutros Klopa, drugi gol se dešava, na kraju krajeva i "mi smo dali takav gol" (misleći na Salahov posle greške Kurtoe), ali treći je neoprostiv. Ubedjen sam da im se najebao mame.

 

Usput, javno likujem svaki put kad vidim primljen gol iz prekida a da golman/trener nije postavio igrače na stative.

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

Usput, javno likujem svaki put kad vidim primljen gol iz prekida a da golman/trener nije postavio igrače na stative


Više gubiš jednog/dva igrača na pozicijama nego što dobijaš, naročito na ovako kratkoj distanci od gola. Na korneru nekad i ima smisla, ali kad imaš ovakve aždaje protiv sebe bolje je iskoristiti svakoga da ih markira - što ovi nisu svakako uradili. TAA je je neupotrebljiv u odbrani - ne samo na ovoj utakmici. 

Link to comment
42 minutes ago, dragance said:


Više gubiš jednog/dva igrača na pozicijama nego što dobijaš, naročito na ovako kratkoj distanci od gola. Na korneru nekad i ima smisla, ali kad imaš ovakve aždaje protiv sebe bolje je iskoristiti svakoga da ih markira - što ovi nisu svakako uradili. TAA je je neupotrebljiv u odbrani - ne samo na ovoj utakmici. 


Pa šta su dobili sa sedmoricom u petercu?  Ništa. 
Uostalom da je Modrić išao na šut i gadjao golmanov ugao opet bi imalo smisla staviti igrača na stativu pogotovu što u zidu stoji 1 igrqč Reala.
 

Pri tom ne treba biti rigidan kad pominjem igrača na stativi, ne mislilm da mora da se drži za istu kao pre 50 godina i da se ne pomera, nego da bude back up golmanu. 

  • +1 1
Link to comment

Ništa nisu dobili, zato neki treneri kombinuju zonu sa markacijom, bar da glavni skakači imaju direktnog čuvara. U primeru koji dole daje Cox se vidi kako je Tottenham isto napunio peterac da zaštiti golmana, ali takođe imao markiranu ovu dvojicu Građana koji hvataju zalet.

 

(Možda je upravo zato lopta išla na ivicu šesnaesterca, jer je tamo bio slobodan igrač da opali, ne znam.)

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, John Coltrane said:

@Weenie Pooh Nidje veze. Tj. ovo što si okačio podupire moju teoriju da je TAA trebalo da zgrabi/juri/markira Militaa. 
 

Totteu problem ne prave markirani igrači 5v5 nego ova 4 slobodna.

 

Missim... ti ako računaš da je Klopp postavio taa™ da striktno markira Militaa™, onda dobro. Ali on bi u toj ulozi prošao kao što je prošao u skoku protiv Mitrovića u prvom kolu. 

 

Trent je stajao u zoni kao i svi ostali, pokrivao drugu stativu kao što radi kod svakog prekida. Militao nije iz Trentovog reona zabio gol (a nije da ne bi mogao), nego iz Darvinovog i Fabinjovog. 

 

Da su postavili kombinovanu zonu, neko bi imao ulogu da striktno markira protivničke štopere, ali to svakako ne bi bio kilavi Trent.

Link to comment
40 minutes ago, Glass Joe said:

Pa ko je igrao fudbal i rekreativno zna da lopta kod prekida iz ugla uvek ide slobodnom igraču

 

Zato se igra man marking bar do zone šuta.

 

34 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Missim... ti ako računaš da je Klopp postavio taa™ da striktno markira Militaa™, onda dobro. Ali on bi u toj ulozi prošao kao što je prošao u skoku protiv Mitrovića u prvom kolu. 

 

Trent je stajao u zoni kao i svi ostali, pokrivao drugu stativu kao što radi kod svakog prekida. Militao nije iz Trentovog reona zabio gol (a nije da ne bi mogao), nego iz Darvinovog i Fabinjovog. 

 

Da su postavili kombinovanu zonu, neko bi imao ulogu da striktno markira protivničke štopere, ali to svakako ne bi bio kilavi Trent.

 

Očigledno se ne razumemo, što uostalom ne bi bio prvi put.

 

Klop ništa nije postavio, ili nije uigravao branjenje skraćenih kornera/slobodnjaka sa strane blizu golu (ako to danas iko i trenira!?).

Iz toga i proizilazi gol za koji nam fali samo Beni Hil muzika.

Da je peterac bio krcat belim majicama pa da razumem, ali imati samo Rudigera u 5m i Militaa na liniji 5m je čaj od kamilice za bilo kog odbrambenog igrača da kaže "ja ću Militaa", da ga zagradi i isprati do kraja.

 

Na ovom frejmu se odlično vidi kako se čak igrači propinju na prste i izviruju jer uopšte ne vide loptu :ajde:  - Medrano postavka

 

 

2-5.jpg

Link to comment

Dobro™, Klopp ništa nije postavio, on je samo trener, skraćene kornere niko ne trenira, igrači prosto samoinicijativno odluče da sednu u krilo golmanu.

 

Link to comment

Malo se ovde oduzima od kvaliteta lopte koju je poslao Modrić. Možda naoko izgleda kao jednostavan gol za primiti, ali nije uopšte lako pogoditi u trepavicu čoveka ovakvom jačinom centaršuta. Dosta stvari treba da se namesti da ovo klikne

  • +1 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...