Jump to content
IGNORED

LŠ novo izdanje 22/23


renne

Recommended Posts

5 minutes ago, John Coltrane said:

@Weenie Pooh

 

Na 6sec se vidi da je TAA pored Militaa, uz poštovanje predspostavke o zoni. On ga nije ispratio. 

 

Pa gde će da ga prati kad čuva drugu stativu od nevidljivog čoveka? 

 

Možda je mogao da stane ispred njega i spreči ga da uhvati zalet, ali svakako nije trebalo da ga isprati celim putem i krene na skok sa njim, to je trebalo da rade ovi visoki centralno (Darwin, Fabinho, VVD).

 

Link to comment
6 minutes ago, John Coltrane said:

@Weenie Pooh

 

Na 6sec se vidi da je TAA pored Militaa, uz poštovanje predspostavke o zoni. On ga nije ispratio. 

 

Ako je zonska odbrana i ne treba da ga prati nego da ga preuzme neko drugi. Problem je loše postavljena zona sa ogromnom rupom između Bajčetića i ostalih. Šest igrača Liverpula stoji u liniji, dva metra od gola i pokriva jednog igrača Reala. Ko ih je tako postavio je kriv za gol.

  • +1 2
Link to comment

Mislim da je apsurdno dokazivati Darwinovu neinteligenciju, to je evidentno. Pitanje je samo da li može na čistu atletiku izvući dobru karijeru u Liverpulu. Da sam ja neko mudo tamo, ne bih gradio novu franšizu oko njega.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Luther said:

Ako je zonska odbrana i ne treba da ga prati nego da ga preuzme neko drugi. Problem je loše postavljena zona sa ogromnom rupom između Bajčetića i ostalih. Šest igrača Liverpula stoji u liniji, dva metra od gola i pokriva jednog igrača Reala. Ko ih je tako postavio je kriv za gol.

 

Nije problem da se tu nacrtaju (skraćeni je korner u pitanju, ne mogu da puste golmana da se rve sa Rudigerom i kompanijom).

 

Problem je što samo blenu kao budale i ne kreću na loptu kad je Modrić pošalje tačno tamo gde treba. Darwin u stvari jedini krene jer pada baš ispred njega, ali prekasno.

Link to comment

Realno nije ništa odlučio taj gol, Madrid je u drugom poluvremenu delovao kao da može da zabije još dva-tri ali ih mrzi.

 

Meni je velika misterija Mo Salah i njegova večerašnja partija. U prvih pola sata nezadrživ, kao iz najboljih dana, gol i asistencija a moglo je još duplo toliko. A u preostalih sat vremena nigde ga nema, jedva da je išta probao :blink: Ne znam da li je moguće da je Nacho toliko bolji flaster od Alabe, ili je ovaj drugi vukao neku povredu od ranije, ili šta je bilo u pitanju... ali ne može se sa igračem manje na šampiona Evrope.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Nije problem da se tu nacrtaju (skraćeni je korner u pitanju, ne mogu da puste golmana da se rve sa Rudigerom i kompanijom).

 

Problem je što samo blenu kao budale i ne kreću na loptu kad je Modrić pošalje tačno tamo gde treba. Darwin u stvari jedini krene jer pada baš ispred njega, ali prekasno.

 

Pa nema Rudigera i kompanije, ima samo Rudiger i šest igrača Liverpula na dva metra od gola. Ja prvi put vidim ovakvu postavku koja brani skraćeni korner. Da su od tih šest bar dva bila na pet metara gola ne bi bilo. Tu je trebalo da budu Darvin i Gomez. Zašto nisu ne znam. Modrić je uputio veoma jak centaršut i ako nisi na pravom mestu nema šanse da reaguješ. 

Link to comment

 

23 minutes ago, Weenie Pooh said:

Realno nije ništa odlučio taj gol,

 

Posteno. Ocekivalo se, barem sam ja ocekivao da ce Real da nas ispizdi sa jedno 3 gola u prvih 15 prvog poluvremena ali se desilo skoro obrnuto. Doduse sa samo 2. Pad Liverpula je krenuo kad je Alison sam sebi dao gol. Totalni pad. Desava se. Otisli smo na poluvreme sa 2:2 sto je sasvim solidan rezultat kako igramo ove sezone. Imam osecaj da Klopp and co. prilicno lose kontrolisu igru ekipe i da ne citaju bas lepo namere protvnika. Kladim se da je half time talk nesto u fazonu "just keep going, just keep going like in first half" i da ih bez ikakve potrebe lozi da igraju visok presing. Apsolutno bez potrebe. Umesto da im kaze da drze loptu, da imaju 90% poseda lopte, makar to bilo izmedju Alisona i Van Dajka bilo je trazenje Salaha, Nuneza  i Hakpa, bezvezno gubljenje lopte na sredini i kontre, sto je pretpostavljam (kao i ja u postu pre drugog poluvremena) i Don Karlo ocekivao. 2:2 uopste nije los rezultat protiv Reala makar igrali kuci. Lagano pa ako se desi desi se. Kloppov plan B moze da radi kad igramo protiv ekipa koje nisu bas previse navikle da napadaju i nisu veste u sitnim dodavanjima te branjenju kontri protiv Salaha, Nuneza, Manea - ko god moze da istrci 80 metra za 9 sekundi, ali jebeni Real, prosto ne ulazis u drugo poluvreme na 2:2, sjeban od Karius like gola i krnes sa visokom linijom odbrane i presingom. Ne ide.

 

I ako neko zna neke vlaske magije, oko slepog misa, crveni konac, bizonova muda da posalje da ostavim ispred Bernabeu-a ovog leta, da skinem madridsku magiju.

Edited by Zlurad
Link to comment
9 hours ago, Zlurad said:

I ako neko zna neke vlaske magije, oko slepog misa, crveni konac, bizonova muda da posalje da ostavim ispred Bernabeu-a ovog leta, da skinem madridsku magiju.

image.thumb.png.e680d249bf8ac34e97312eb22f14c9fc.png

  • Haha 1
Link to comment
9 hours ago, Luther said:

 

Ako je zonska odbrana i ne treba da ga prati nego da ga preuzme neko drugi. Problem je loše postavljena zona sa ogromnom rupom između Bajčetića i ostalih. Šest igrača Liverpula stoji u liniji, dva metra od gola i pokriva jednog igrača Reala. Ko ih je tako postavio je kriv za gol.


Nije isto zona u branjenju pozicionog napada kad svi gledaju pravo u loptu i zona na 5m kod “skraćenog kornera”. Ko da ga preuzme kad niko nema oči na ledjima? Militao, je samo uleteo i poklonio se, prostor je premali za bilo kakvo preuzimanje, a zbog brzine utrčavanja nema se ni vremena. Zona postavljena na 5m je najpre neki vid živog zida sa je Modrić pustio pas u desno nekom saigraču za šut. Milito, Benzema i ko je bio treći u/oko 5m su morali imati “čoveka”. 

Link to comment
10 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Mislim da je apsurdno dokazivati Darwinovu neinteligenciju, to je evidentno. Pitanje je samo da li može na čistu atletiku izvući dobru karijeru u Liverpulu. Da sam ja neko mudo tamo, ne bih gradio novu franšizu oko njega.

 

Liverpool ne gradi ništa ni oko koga. Dali su Salahu novi ugovor kao neki kamen-temeljac za budućnost, a on ove godine puni 31 godinu. Firmino ima 32, a ovaj mlađi trojac Jota-Gakpo-Darwin ne djeluje da može da nosi tim ni blizu kako su to mogli Salah-Firmino-Mane. Van Dijk će u julu imati 32 što samo po sebi nije strašno za stopera no pitanje je koliko on može igrati Kloppov visoki presing u tim godinama. Da je prošlosezonski Konate kraj njega, a prošlosezonski Fabinho ispred njega pa i nekako.

 

Liverpoolu trebaju dva centralna vezna + stoper pri čemu na vezni red moraju istresti baš goleme pare (neki Caicedo/Rice/Bellingham + Mac Allister ili čak Ward-Prowse ako Soton ispadne). Bez Lige prvaka naredne sezone će to ići malo teže, ali Liverpool i Klopp su još uvijek mamac koji bi igrači prihvatili. Onaj Kudus iz Ajaxa bi, mislim, sjeo Liverpoolu.

  • +1 1
Link to comment

Neki od novinara je sinoć napisao da je utakmica verovatno trigerovala kompletan rebuild tokom leta, u šta želim da verujem ali... U principu, ako se dovede Belingem, to je dobar početak, ne mislim čak ni da bi eventualni izostanak LŠ išta uticao na to da li bi neko došao ili ne.

 

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...