Jump to content
IGNORED

LŠ novo izdanje 22/23


renne

Recommended Posts

5 minutes ago, dragance said:

Pa nije iza lopte. Lobanja mu je ispred.

 

pa da, ako je lopta krenula unazad ne znači da je bio iza lopta. ja ne volim cepanje dlake na 4 dela i dao bih u ovakvim situacijama uvek blagu prednost napadačima..ali po pravilima kakva se danas primenenjuju ovo je valjda gol, shitshow oko donošenja odluke na stranu.

Link to comment
1 hour ago, Zico said:

Vise se pise o sudijskim odlukama, transferima  nego o samoj igri, potezima igraca, taktici trenera ili mi se samo cini? Meni je enigma Bellerin, kako je on dosao do ovog nivoa, deluje nekako smotano, slabo. Sinoc mu se kod prvog gola ubacio Mane ispred njega i dao gol, neki iskusniji odrambeni igrac bi samo zastao i pustio Manea da udje u ofsajd poziciju, a kod drugog je zakasnio da izadje pa Chupo nije bio u ofsajdu. Ofsajd pravilo su bespotrebno iskomplikovali, vrhunac je gol u finalu lige nacija cini mi se, kada je ofanzivni igrac bio u cistom ofsajdu, ali avaj nije sviran jer je odbrambeni igrac jedva zakacio loptu pokusavajuci da presece dodavanje, logike bez.


I meni je Belerin delovao presporo, ali lopta je bila “odsečena”, mislim da je Belerin nije takvu očekivao pa se spram toga i  postavio - možda je očekivao lob pas. Svakako je Mane daleko brži od njega, ostaje mu opcija da ga ruši i popase crveni. 

Link to comment
41 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

pa da, ako je lopta krenula unazad ne znači da je bio iza lopta. ja ne volim cepanje dlake na 4 dela i dao bih u ovakvim situacijama uvek blagu prednost napadačima..ali po pravilima kakva se danas primenenjuju ovo je valjda gol, shitshow oko donošenja odluke na stranu.


o brte, pa kako, kad i sam kažeš da je bio ispred lopte = bio je u ofsajdu?

O&O

 

 

Link to comment

čitao sam 5x da uhvatim gde se ne razumemo pre nego što sam najzad skapirao šta sam napisao

 

ali po pravilima kakva se danas primenjuju ovo je valjda OFSAJD, shitshow oko donošenja odluke na stranu

 

fixed :isuse:

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Nego, računa li se gol u gostima i u grupi kod istog broja bodova? Čisto da izmjerim dubinu govana u kojima je Juventus.

 

Sad nađoh da se ne računa, ali ima neki kriterij "ukupni broj golova u gostima".

Edited by ArleKino
Link to comment
4 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Irelevantno je da li je bliži golu, sve i da je sam na protivničkoj polovini, igrač nije u ofsajdu ako je iza lopte.

 

A ako nije bliži golmanu onda je nebitno da li je iza lopte. Možemo tako u krug. :D

Zato sam rekao da pretpostavljam da su nekako već utvrdili da je Kane najbliži golmanu, pošto im je finalni zaključak na osnovu upitnog zamrznutog kadra da je Kejn 100% bio iza lopte i da je zato ofsajd. (a nije kako pokazuje ovo što je Copkillah okačio)

 

Dve vrlo upitne odluke iz VAR sobe a sudija je presudio penal. Ja ne vidim ovde neoborivi dokaz da je ofsajd.

 

edit: samo još ovo pa neću više. ovakve odluke uopšte nemaju veze sa idejom ofsajda a to je da se spreči da napadač ostvari prednost u odnosu na odbrambenog igrača time što je najbliži golmanu.

Ovo je besmisleno. Ne vidim kakvu je prednost imao neko time što je pola santimetra bliži golmanu od odbrambenog igrača

 

 

Edited by Mercuzzio
Link to comment
8 minutes ago, Mercuzzio said:

edit: samo još ovo pa neću više. ovakve odluke uopšte nemaju veze sa idejom ofsajda a to je da se spreči da napadač ostvari prednost u odnosu na odbrambenog igrača time što je najbliži golmanu.

Ovo je besmisleno. Ne vidim kakvu je prednost imao neko time što je pola santimetra bliži golmanu od odbrambenog igrača

 

sa ovim se slažem apsolutno, pisao sam i sam pre par godina da mi smeta što se ne sudi više u duhu igre, tj koristi zdrav razum. a situacija je od tad otišla samo na gore sa pojačanom primenom tehnologije.

Link to comment

E bravo, to je i moj stav. Zato bih ukinuo ofsajd iz backpassa i sve slične gluposti koje usporavaju igru i kolidiraju sa zdravim razumom

Link to comment

jednostavno je, kakvi crni milimetri, samo ako jasno i nedvosmisleno ima u ofsajdu neki deo tela kojim može da postigne gol, ovako je besmisleno, a često i sramotno

 

Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

jednostavno je, kakvi crni milimetri, samo ako jasno i nedvosmisleno ima u ofsajdu neki deo tela kojim može da postigne gol, ovako je besmisleno, a često i sramotno

 

Ja bih onda stalno bio u ofsajdu.

  • Haha 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...