Jump to content
IGNORED

LŠ novo izdanje 22/23


renne

Recommended Posts

2 minutes ago, aram said:

pa jebeš ga, zato je i uveden VAR, zato što ofsajd ne može da bude slobodno sudijsko uverenje :D

 

Uglavnom je tako, ali Vini je već pisao o tome, ljudski faktor i dalje odlučuje u kojem momentu se zamrzava slika. Milisekund +/- i Kejn već jeste/nije u ofsajdu. Pogledaj kako je ona lopta na zamrznutoj slici deformisana i izdužena, a u odnosu na nju bi trebala da se povlači okomita linija radi utvrđivanja ofsajda. Kao što rekoh, previše mi je ovo nategnuto i slobodno uverenje da bi se poništio tako važan gol, u toj fazi utakmice. Fudbalska forenzika na delu.

Link to comment
24 minutes ago, Zli Gli said:

A koja je fora s onim penalom za Briz? Lopta izbacena u tri materine van 16erca, ovi se nesto malo zakacili nogama u padu i kao penal i zuti karton. Sve i da nije bilo simuliranje, kako penal kad nema veze sa igrom prakticno? 

 

A zato sto je faul u 16m penal dokle god je lopta u igri na bilo kom dijelu terena.

Link to comment
7 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Uglavnom je tako, ali Vini je već pisao o tome, ljudski faktor i dalje odlučuje u kojem momentu se zamrzava slika. Milisekund +/- i Kejn već jeste/nije u ofsajdu. Pogledaj kako je ona lopta na zamrznutoj slici deformisana i izdužena, a u odnosu na nju bi trebala da se povlači okomita linija radi utvrđivanja ofsajda. Kao što rekoh, previše mi je ovo nategnuto i slobodno uverenje da bi se poništio tako važan gol, u toj fazi utakmice. Fudbalska forenzika na delu.

 

Tajming jeste nerešiv problem, zato su i debljali linije, da dozvole kakvu-takvu marginu greške. 

 

Ne kapiram doduše zašto je izduženost lopte bitna za izvlačenje linije. Deformiše se u kontaktu sa nogom, izdužena je u trenutku kad se od noge odvaja, znači tajming deluje kao da su pristojno nacentrirali. Ali kakve veze ima lopta sa izvlačenjem linije kad se tu gledaju tela igrača?

Link to comment
1 minute ago, aram said:

pa lopta je bitna da se vidi da li je Kejn iza lopte u trenutku dodavanja

 

Dobro to, ali ne izvlači se linija od lopte nego do igrača jednog i drugog tima. 

 

Da li je iza ili ispred lopte, to su valjda prvo utvrdili. Zabunu tu unosi samo činjenica da lopta kreće unazad, pa se intuitivno stiče utisak da je valjda Kane bio iza nje (iako ne bi ni stigla do njega bez odbitka).

Link to comment

Ma jok. Izvučena je linija između lopte u trenutku dodavanja i Kejna da se utvrdi da li je bio iza lopte. To da je najbliži golu su nekako valjda već bili utvrdili.

Evo slike ponovo

FgBnN7YXEA4YU07.jpg

Edited by Mercuzzio
  • Hvala 1
Link to comment

Vise se pise o sudijskim odlukama, transferima  nego o samoj igri, potezima igraca, taktici trenera ili mi se samo cini? Meni je enigma Bellerin, kako je on dosao do ovog nivoa, deluje nekako smotano, slabo. Sinoc mu se kod prvog gola ubacio Mane ispred njega i dao gol, neki iskusniji odrambeni igrac bi samo zastao i pustio Manea da udje u ofsajd poziciju, a kod drugog je zakasnio da izadje pa Chupo nije bio u ofsajdu. Ofsajd pravilo su bespotrebno iskomplikovali, vrhunac je gol u finalu lige nacija cini mi se, kada je ofanzivni igrac bio u cistom ofsajdu, ali avaj nije sviran jer je odbrambeni igrac jedva zakacio loptu pokusavajuci da presece dodavanje, logike bez.

  • +1 3
Link to comment

Sada sam opet pogledao zadnju minutu sinocne utakmice. Carrasco, ne samo sto je promasio penal, nego je i "odbranio" poslijedni sut madridjana (lopta isla prema golu).

Edited by borris_
  • +1 1
Link to comment
55 minutes ago, Weenie Pooh said:

Dobro to, ali ne izvlači se linija od lopte nego do igrača jednog i drugog tima. 

 

Ok, pogledaj sliku i reci od kojeg igrača Sportinga je izvučena linija :D

  • +1 1
Link to comment
52 minutes ago, Mercuzzio said:

To da je najbliži golu su nekako valjda već bili utvrdili.

 

Irelevantno je da li je bliži golu, sve i da je sam na protivničkoj polovini, igrač nije u ofsajdu ako je iza lopte.

Link to comment
12 hours ago, Weenie Pooh said:

Jedino argument da se ofsajd ne važi je ona "deliberately playing the ball" stvar, ali čini mi se da to u poslednje vreme izbegavaju da primene. Možda je bila i neka korekcija pravila, ne znam.

 

ne znam da se išta menjalo, mislim da stvar u tome što čovek vrlo očigledno nije odigrao namerno loptom. već je napucan.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...