Jump to content
IGNORED

LŠ novo izdanje 22/23


renne

Recommended Posts

31 minutes ago, Bright Billy said:

Benzema nek jede govna...


Alah da oprosti!!! 

Zaboravio sam igrača za kog se sezonama “zalažem” da dobije Zlatnu loptu. 

Link to comment
27 minutes ago, Meazza said:

 

To i nije neki nedostatak, ako igrac to ima to je bonus ali od devetke se to ni ne ocekuje. Ni Ronaldo i Romario nisu izvodili slobodnjake, ali u timu skoro uvek imas nekog ko to dobro radi. Tako da kad se desi prekid napadac ne mora da preuzme tu ulogu, tim ce uvek imati opciju za to. Ali dobices loptu u noge mnogo puta u toku utakmice i ako ne mozes sebi da stvoris sansu to te cini manje korisnim za tim od igraca koji to moze.

 

S tim sto se ja ne bih slozio da Vlahovic uopste ne moze da stvori sansu i mislim da je jos rano porediti Vlahovica sa Mihajlovicem, Sinisa spada u najbolje u istoriji i to je pokazivao iz sezone u sezonu.

 

Ma jasno, htedoh samo reci da ima vestina u kojima je Haland bolji, a ima i drugih u kojima je Vlah bolji, ako vec poredimo njih dvojicu. 

 

Mislim da je trenutno utisak da je Haland neuporedivo bolji zato sto igra za najofanzivniju ekipu u Evropi, a Vlahovic igra, pa kod Alegrija.

Link to comment
1 minute ago, goofs said:

 

Ma jasno, htedoh samo reci da ima vestina u kojima je Haland bolji, a ima i drugih u kojima je Vlah bolji, ako vec poredimo njih dvojicu. 

 

Mislim da je trenutno utisak da je Haland neuporedivo bolji zato sto igra za najofanzivniju ekipu u Evropi, a Vlahovic igra, pa kod Alegrija.

 

Znam, ja samo hocu reci da su neke vestine vaznije od drugih. 

Pre nego sto ga uporedimo s Halandom, da li je Vlahovic uopste bolji od Mitrovica?

Link to comment
55 minutes ago, goofs said:

Mislim da je trenutno utisak da je Haland neuporedivo bolji zato sto igra za najofanzivniju ekipu u Evropi, a Vlahovic igra, pa kod Alegrija.

 

Pa da, Haaland rutinski zabije tri gola iz četiri kontakta sa loptom. Ne znam kako to može da se podvede pod "stvorio sebi šansu", češće je "dobio loptu na tacni".

 

Naravno, treba imati vrhunski finishing pa koristiti šanse u tom nenormalno visokom procentu, ali nemojmo se praviti da je u pitanju neki Suarez koji će da dribla i grize kroz petoricu ako je naumio da utrpa gol.

 

Haaland je i poacher i razbijač, Pipo Inzaghi sa snagom i brzinom. Od toga ne može da bude kompletniji napadač. Nemojte Vlahovića u istu rečenicu.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
2 hours ago, Meazza said:

Uporedi ga sa F. Toresom Weenie, da vidimo.

 

El Nino je bio i jak i brz, ali ne baš ovoliko ni jak ni brz.

 

Nešto bolji finišer, rekao bih. (Dok ga nije Chelsea upropastio, naravno.)

  • +1 1
Link to comment

To. Ali ne moras stvoriti sebi sansu samo driblingom, mozes i brzinom i snagom. Da li si nekog predriblao ili pretrcao svodi se na isto, ja i to racunam u stvaranje sanse.

 

Dodao bih i da Haland donosi mnogo dobre odluke kad ima loptu, kao T. Miler.

Edited by Meazza
Link to comment
3 minutes ago, Meazza said:

To. Ali ne moras stvoriti sebi sansu samo driblingom, mozes i brzinom i snagom. Da li si nekog predriblao ili pretrcao svodi se na isto, ja i to racunam u stvaranje sanse.

 

Dodao bih i da Haland donosi mnogo dobre odluke kad ima loptu, kao T. Miler.

 

Bar kad je PL u pitanju, on vrlo malo ima loptu u nogama. Brzinu i snagu koristi da se nađe u prilici, naravno, ali džabe bi utrčavao da nisu tu Bernardo ili KDB ili ko već da ga proigraju.

 

Ja ne bih rekao da je neko sam sebi stvorio šansu ako je dao gol iz jednog ili dva kontakta.

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Sad odjednom prednost, dobro izvodjenje slobodnjaka, nije kvalitet jer se to ne očekuje od špica! Užanas argument.

Kao kad bi rekao da prednost štopera nije dobra igra glavom u ofanzivi.

 

Middle pominje kreiranje šansi, u Citiju je sve golove dao iz 16m, a veliku većinu iz 5m i to iz pozicija "izmedju stativa" (pisao sam već o tome). Kanselo i KDB kreiraju a ne on. Tako je bilo i u BVB, Od 80 golova ja se sećam 1 Bajernu u Minhenu i 1 RB u Lajpcigu da su bili van 16m.

 

Mislim da je Vlahović imao mnogo teži put obzirom da je Fiorentina odavno van privh 6 klubova i da je pre dve gokad su se veći deo borili za opstanak, završili su 14. ili 15. a on je spakovao 21 gol. Sa druge strane Molde, RBS i Citi koji su dominantni u svojim ligama, plus BVB koji je večito best of the rest u ligi sa jednim klubom.

 

Ja sam Halanda uveo u diskusiju rečenicom da "mislim da je jedino Haland kompletniji špic" nigde nisam rekao da je Vlahović bolji da bi uletali sa "ne mogu oni ni u istu rečenicu"

 

 

Link to comment
16 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Bar kad je PL u pitanju, on vrlo malo ima loptu u nogama. Brzinu i snagu koristi da se nađe u prilici, naravno, ali džabe bi utrčavao da nisu tu Bernardo ili KDB ili ko već da ga proigraju.

 

Ja ne bih rekao da je neko sam sebi stvorio šansu ako je dao gol iz jednog ili dva kontakta.

 

 

U jednom meču je imao samo 2 kontakta sa loptom za ceo meč

 

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, John Coltrane said:

Sad odjednom prednost, dobro izvodjenje slobodnjaka, nije kvalitet jer se to ne očekuje od špica! Užanas argument.

Kao kad bi rekao da prednost štopera nije dobra igra glavom u ofanzivi.

 

Nisi razumeo. Jeste kvalitet, ali ako biras izmedju izmedju slobodnjaka i stvaranja sanse izabraces da spic ume da ti stvori sansu.

Naravno da jeste kvalitet sve sto znas dobro da radis. 

Link to comment
11 minutes ago, Meazza said:

 

Nisi razumeo. Jeste kvalitet, ali ako biras izmedju izmedju slobodnjaka i stvaranja sanse izabraces da spic ume da ti stvori sansu.

Naravno da jeste kvalitet sve sto znas dobro da radis. 

 

Možda sam pogrešno protumačio zato što si u tom postu izrazio neslaganje sa činjenicom da Vlahović ne može da iskreira šansu.

Link to comment
2 minutes ago, John Coltrane said:

 

Možda sam pogrešno protumačio zato što si u tom postu izrazio neslaganje sa činjenicom da Vlahović ne može da iskreira šansu.

 

Pa da, posle sam napisao da se zapravo i ne slazem da ne moze da stvori sansu. Ovo prvo o kvalitetima i prednostima sam mislio uopsteno govoreci (malo kenjam teoretisem ;)).

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...