Jump to content

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

Kad već pričamo detaljno o Flopari, uprošćeno objašnjenje za prethodnih godinu dana sunovrata:

 

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
43 minutes ago, John Coltrane said:

Klop će ostati upamćen i po izgubljenim finalima (a bilo ih je prilično kroz sva takmičenja) i po tome što je bio sparing partner najuspešnijem treneru u zadnjih 10 godina. 

 

tipičan primer onoga o čemu pričam: Pep ne bi bio tu gde jeste da nije bilo Liverpula, jer moraš da imaš nekoga ko te tera do krajnjih granica, da bi te granice pomerao onako kako smo gledali da se pomeraju proteklih godina.

 

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Naravno da sam zadovoljan, imajući u vidu kakav sam horror show gledao 20+ godina pre toga. Moglo je i bolje, ali kad to nije slučaj? Sagraditi tim koji će praktično svake sezone napadati titulu, to je sve što nerazmažen navijač može da traži od trenera svog tima. 

 

Vaš interregnum je trajao samo deceniju, dakle upola kraće. Da ETH uzme LŠ za par godina, posle toga i PL, a onda odjebe iz bilo kog razloga, ti kao ne bi bio zadovoljan učinjenim?

 

Grozan horror-show u 20 godina prije Kloppa - samo jedna Liga prvaka osvojena (dakle, isti broj kao i s njim), jedno izgubljeno finale Lige prvaka, osvojen Kup UEFA u možda najboljem finalu ikad u sezoni unutar koje su osvojena tri kup-takmičenja, dva Superkupa Evrope...

 

38 minutes ago, copkillah said:

Ako Arsenal ne uzme titulu, a za istu se bori do kraja, da li će to značiti da je Arteta bio neuspešan? Nikako, barem ne po mom shvatanju.

 

E ovo je sad koncept "žrtva vlastitog uspjeha". Wenger je sam sebe objesio na plafon koji je godinama pomicao. Arteta je ove sezone poispadao iz kupova idući sa pola snage, prošle sezone je ispustio +4 u utrci za Top 4 tri kola do kraja, u Evropi je imao jedno polufinale gdje je ispao od 1 Emeryja i Villarreala, a Arsenal je na prvom mjestu od 3.kola, što će reći više od pola godine. 13 kola do kraja ima +5 i ako to prospe, sezona će, zbog prilagođenih očekivanja i shvatanja mogućnosti tima (za koje mogućnosti je on itekako zaslužan), biti neuspješna. Da nam je ko dao drugo mjesto prije početka sezone, većina bi odmah potpisala. Sad bi to bio uvod u depresiju.

 

29 minutes ago, John Coltrane said:

Tako gledajući i Murinjo i Ole su imali sezonu u kojoj su napadali titulu i završavali drugi :fantom:

 

Neuporedivo. Mourinho je završio 19 bodova iza Guardiole, Solskjaer za 12 bodova gledao u leđa Ćelavantu dočim je Klopp 2018-19 završio drugi za 12,7 milimetara. U dvije sezone drugih mjesta je imao kombinovano tri poraza, ukupnu razliku iza Pepa od dva boda i ukupno osvojenih 187 bodova ili 93,5 u prosjeku što je titula u nekakvih 25 sezona Premiershipa, računajući i sezone od 42 utakmice (Chelsea 2004-05, City 2017-18, 18-19, Liverpool 2019-20 bi bili izuzeci).

 

 

 

 

Mislim, ako hoćete da realno pristupite Pepu i Kloppu, uvijek možete reći da je Pep toliki luzer da je čak i Klopp uzeo ligu kraj njega. :fantom:

 

Nego, nađoh Weeniejevo predavanje o navijačima Liverpoola s kojima ne može naći dogovor oko Darwina:

 

 

 

 

  • Haha 4
Link to comment
2 minutes ago, ArleKino said:

Grozan horror-show u 20 godina prije Kloppa - samo jedna Liga prvaka osvojena (dakle, isti broj kao i s njim), jedno izgubljeno finale Lige prvaka, osvojen Kup UEFA u možda najboljem finalu ikad u sezoni unutar koje su osvojena tri kup-takmičenja, dva Superkupa Evrope...

 

Wallahi, ja neću ponovo objašnjavati koliko je glupo prebrojavati trofeje, ali porediš dva finala (jedno dobijeno) za 20+ godina sa tri finala (jedno dobijeno) za 8 godina. Nemoj me jebat. 

 

Rafi svaka čast za osvojenu LŠ against all odds, legenda kluba je i on, ali to je bio očajnički luzerski fudbal, ekstremno negativan i težak za gledanje.

 

A Ulijeovo finale sa Alavesom biće da si ispratio na lajvskoru, astaghfirulah, ako smatraš da je bilo najbolje ikad.

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Weenie Pooh said:

Wallahi, ja neću ponovo objašnjavati koliko je glupo prebrojavati trofeje, ali porediš dva finala (jedno dobijeno) za 20+ godina sa tri finala (jedno dobijeno) za 8 godina. Nemoj me jebat. 

 

Vidiš, jednog dana će Klopp otići iz Liverpoola. Žuti zubi će se posljednji put nasmiješiti na presici u Liverpulu, crvena trenerka i kačket će po posljednji put biti na njemu dok bude odgovarao na pitanje o tome da li bi ikad mogao voditi Everton kao njegov slavni prethodnik Rafa Benitez i želio sreću novom treneru Liverpoola Giniju Wijnaldumu.

 

Ono što Kloppu nikad niko neće moći oduzeti je to da je uspio kod 1 tebe (!!!) probuditi optimistu koji ne vidi polupraznu čašu i čašu koja je dvije trećine prazna nego polupunu čašu i čašu koja je jednu trećinu puna. :heart:

  • Wub 1
Link to comment
1 minute ago, ArleKino said:

Ono što Kloppu nikad niko neće moći oduzeti je to da je uspio kod 1 tebe (!!!) probuditi optimistu koji ne vidi polupraznu čašu i čašu koja je dvije trećine prazna nego polupunu čašu i čašu koja je jednu trećinu puna. :heart:

 

Nagrada nikada nije ni bila Premijer liga posle 30 godina ili Liga šampiona, nagrada je bila... Uinijev osmeh.

 

  • Wub 2
Link to comment
26 minutes ago, ArleKino said:

Vidiš, jednog dana će Klopp otići iz Liverpoola. Žuti zubi će se posljednji put nasmiješiti na presici u Liverpulu, crvena trenerka i kačket će po posljednji put biti na njemu dok bude odgovarao na pitanje o tome da li bi ikad mogao voditi Everton kao njegov slavni prethodnik Rafa Benitez i želio sreću novom treneru Liverpoola Giniju Wijnaldumu.

 

Ono što Kloppu nikad niko neće moći oduzeti je to da je uspio kod 1 tebe (!!!) probuditi optimistu koji ne vidi polupraznu čašu i čašu koja je dvije trećine prazna nego polupunu čašu i čašu koja je jednu trećinu puna. :heart:

 

donald-trump-wrong.gif

 

Pišemo eulogiju živom čoveku, još tri sezone pod ugovorom po isteku ove. Ne znam kakav optimizam vidiš u pukom zalaganju za istinu. Truth shines!

 

24 minutes ago, copkillah said:

Nagrada nikada nije ni bila Premijer liga posle 30 godina ili Liga šampiona, nagrada je bila... Uinijev osmeh.

 

Ovako nekako:

Quote

And it was this that Proyas saw leaning into the small heap of flame, faces... faces bleached in his combusting vision, beards larded, cheeks lacquered, sockets housing twin incendiary glitters... faces exulting, grinning beneath a dark look, about a famished bite, at the daring malice of some brother ... grimacing, shrieking, whipping in mammalian extremis ... faces thrown like rags against balled fists ... faces cracking, folding into cloth and mud and —

 

Link to comment

Potpisao novi ugovor da bi ga uvalili Celziju za 120 miliona umesto za 70 koliko je Celzi nudio. Kad uzmu i trenera stvarno ce da postanu Chelsea and hove albion

 

  • Haha 1
Link to comment

Nego, opcije za Firmina...

 

U Engleskoj, čisto sumnjam da će igdje otići.

 

Man C nije opcija, nekako kontam da Bobby ne ide da bude treća opcija na 9 negdje jer Haaland i Alvarez su tu Pepove opcije.

 

Man U pogotovo nije opcija. Firmino je predugo u Liverpoolu da ne zna kakav bi autogol za svoj legacy napravio odlaskom u Sektu.

 

Arsenal mooooooooooooožda, igrač njegovog iskustva bi bio pravo blago za narednu sezonu gdje nas čeka i tresenje mušeme, ali vraća se Balogun iz Reimsa koji ili ostaje kao opcija u rotaciji ili će biti unovčen. Jesus je neprikosnoven kad je zdrav, Nketiah sa £100k sedmično neće biti treća opcija, Trossard isto igra na 9. Arsenal mora dati povišice Saki i Salibi za nove ugovore i dovođenje 32-godišnjeg igrača za rotaciju koji bi bio na nekih £200k je malo vjerovatno.

 

Chelsea ga ne može platiti koliko bi im valjao. Igrao bi odmah u prvih 11, a Potter je odličan posao radio sa starijim i tehnički limitiranijim Welbeckom u Brightonu - šta bi tek radio sa Bobbyjem! Iduće sezone Chelsea ne igra Evropu, imaju gomilu preplaćenih igrača, ali bi odmah upao u prvih 11 na osnovu kvalitete i potrebe Plavaca. Plus, Boehly bi vjerovatno platio £70m Liverpoolu za njega.

 

Spursi... Nah, ništa od toga.

 

Izvan Engleske:

 

Barceloni bi dobro došao u rotaciji sa Lewom od kojeg je mlađi 3 godine. Igrao bi Ligu šampiona i uživao u laganijoj ligi od Engleske.

 

Real... Ne znam koliko bi ga htjeli, ali mlađi je od Benza 4 godine i bio bi perfektan back-up za njega.

 

Atletico - Suarez je bio pun pogodak no ne znam da li Simeone ima još jedan pohod na titulu u rezervoaru. Firmino bi bio još jedan od brojnih napadača koje bi uzeo kao nečiji višak/po isteku ugovora i koji bi bio pun pogodak.

 

Bayern - igrao je već u Njemačkoj, tamo je i Mane. Imalo bi rezona jer je igrač poput Bobbyja skoro svugdje uklopiv i u 32.godini.

 

PSG - mislim da ga Ligue 1 ne bi zanimala, ali nikad se ne zna. Možda bi igranje sa Messijem, Neymarom i Mbappeom prevagnulo u korist potpisa za PSG.

 

Italija - liga u kojoj su mnogi napadači iz Engleske otišli da igraju u kasnim tridesetim godinama, ali tu nema konkurentnih timova u Ligi šampiona. Možda Napoli kao budući šampion uzme Firmina ukoliko prodaju Osimhena. Ne vjerujem da bi Firmino otišao u Serie A da negdje bude opcija za rotaciju.

Link to comment
1 hour ago, ArleKino said:

Bayern - igrao je već u Njemačkoj, tamo je i Mane. Imalo bi rezona jer je igrač poput Bobbyja skoro svugdje uklopiv i u 32.godini.

 

Lagani Bayern. Prica nemacki, igrao, ima par meseci zimske pauze kad moze da slika zube, bole ga ledja na svakih mesec i po dana, brat Mane je tu za svaki slucaj, Nagelsman ionako igra tu neku cudnu taktiku sa AMC-om koji je lazna devetka.

Link to comment

Pominjalo se da Inter hoće Firmina, ali takođe od pre par meseci figurira informacija po kojoj je on sve dogovorio sa jednim od bliskoistočnih staračkih domova (već su tada tvrdili da nema nameru da produžava ugovor). Ne sećam se tačnog imena ni lokacije, neka mi dobri Allah oprosti, ali zvučalo mi je smisleno. Trideset druga je za brazilskog fudbalera duboka starost, vreme je da se zabode poslednji ugovor, što teži i trajnije moguće.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...