Jump to content
IGNORED

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

 
Svi su bre jezivi, od Alissona koji se zabada glavom u rame protivnika dok baca loptu u kontru i onda traži faul, pa do Salaha koji samo pokušava neke sam-protiv-svih gluposti. 
 
Kad bukvalno ceo tim ne igra ni za kurac, tu ne može da bude kriv nijedan pojedinac osim onog koji ih je selektirao. 
 
A njemu ne može da bude izgovor "nemamo para za Belingema jer smo sve spizdili na Nunjeza".
Prvo bih izvadio Fabinja iz igre, pre svih. Onda Oksa.
Link to comment

Evo Lijnders ima neke ideje, sigurno objašnjava Kloppu šta je pročitao u poglavlju četrdeset tri svoje stručne tehničko-taktičke knjige :isuse:

 

Jebo mater, stvarno nije tako teško! Oksa na lažnu devetku (ili desetku ako hoćeš dijamant u sredini), Salah desno unutra, Gakpo levo unutra, pa neka utrčavaju iza štopera, a širinu neka daju opet bekovi. 

 

Ovo sa krilima na krilu a bekovima na svojoj polovini koji bunare usamljenog centarfora je težak suicid.

  • +1 1
Link to comment

Nedoslednost u pracenju pravila, posto to trenduje se moze videti i po nebitnoj situaciji u tekmi Brajtona i Liverpula. Gakpo sutira sa 16 metara. Lopta se odbija od igraca brajtona i krece ka autu. Najblizi lopti koja ide u aut - jer niko ne moze da je stigne, na jedno 4-5 metara je Trent koji je u trenutku suta bio u ofsajdu i krece sa podignutim rukama ka lopti koja skoro pa da vec izlazi u aut. Niko od igraca Brajtona ne bi stigao do lopte pre auta. Trent je znao da je bio u ofsajdu i nije niti dirao niti imao nameru da dira loptu. Sudija svira ofsajd.

Edited by Zlurad
Link to comment
2 minutes ago, Zlurad said:

Nedoslednost u pracenju pravila, posto to trenduje se moze videti i po nebitnoj situaciji u tekmi Brajtona i Liverpula. Gakpo sutira sa 16 metara. Lopta se odbija od igraca brajtona i krece ka autu. Najblizi lopti koja ide u aut - jer niko ne moze da je stigne, na jedno 4-5 metara je Trent koji je u trenutku suta bio u ofsajdu i krece sa podignutim rukama ka lopti koja skoro pa da vec izlazi u aut. Niko od igraca Brajtona ne bi stigao do lopte pre auta. Trent je znao da je bio u ofsajdu i nije niti dirao niti imao nameru da dira loptu. Sudija svira ofsajd.

 

Pomoćni je mahao, verovatno pod uticajem one odluke sa OT. Čovek ide da izvede loptu iz auta, jbt, on ceni da utiče na igru :lolol:

 

 

Link to comment

Alisson k'o Kepa protiv Cityja :isuse:

 

Minucioznost kompletne odbrane Liverpoola u pripremi gola Brightona je fascinantna. Podsjetilo me na ovaj uradak Arsenala kod gola Suareza:

 

 

 

 

Edited by ArleKino
  • Haha 1
Link to comment
13 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Nije je dirao, ali znaš i sam da se ne gleda samo da li je bilo kontakta ili ne. Svaka kretnja prema lopti se uzima kao uticaj na igru, jer odbrana na kretnje reaguje. Ofsajd je obično bliže golu pa bude očiglednije koliko i te male kretnje znače - kad neki Inzaghi samo malo cimne prema lopti, on time automatski utiče na odbranu i golmana koji ne znaju da li je u ofsajdu ili nije.

 

Milion golova je poništeno zbog takvih kretnji pre VARa, pasivnost ofsajda se nikad nije procenjivala samo na osnovu dodira sa loptom. 

 

 

To je detalj na koji sam mislio, a sad, šta mu je namera bila ne znam. U svakom slučaju, kad zamahneš a loptu ne šutneš, to ispadne finta kojom varaš odbranu. 

 

Čak i bez toga, ne može igrač da trči za loptom, odbrana i golman da se fokusiraju na njega, a zaključak da bude "nije uticao na igru". Potpuno suluda odluka.

 

Za Rašu ne znaš, al si siguran da je Ederson "okleva" :D

Jako si naivan.

 

Uticaj na igru, u pasivnom ofsajdu, se u konkrentom slučaju, ceni spram ona tri detalja koje smo i ti i ja citirali.

Podvlačim citirali jer vidim da ovde neki padaju i nesvest i zaključavaju forum.

 

Nisam video nijedan sličan gol, ni poništen, ni priznat, ali sam vidjao igrače u ofsajdu ipsred golmana koji su mu zaklanjali pogled ka šuteru/lopti, pa tako uticali na igru. 

 

Novo pravilo kaže da nije ofsajd dok sudija ne svira, svedoci smo da se akcije puštaju do kraja pa tek onda vidimo podignutu zastavicu, a ne u momentu kad igrač uputi loptu. Tako je bilo i danas - pomoćni nije dizao sve dok gol nije pao. Ono što je RajtFilips pričao da je Akndži malo posustao u trku za loptom ne pije vodu - em nije bio ni blizu lopte, em nema šta da posustaje dok sudija ne svira. Sa druge strane trči Voker, još dalje od lopte.

 

 

No jebeš ofsajd, odoh ja dok ne prodjem kao Karl na presici kod Klopare.

 

 

Link to comment
1 minute ago, John Coltrane said:

Jako si naivan.

 

Dobro™.

 

Brighton demonstrira Kloppu kako je to kad imaš igrače koji agresivno napadaju protivničku zadnju liniju, mogao bi da proba tu inovaciju i u igru svog tima, znam da nije navikao...

Link to comment

kako beše ide ona poslovica, kad primetite da se neprijatelj blamira sklonite se da ne smetate? :fantom:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...