Jump to content
IGNORED

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

50 minutes ago, ArleKino said:

 

A dobro, Chelsea zna da su igrači Benfice instant-uspjeh u PL-u. Kad je to neki igrač Benfice bio flop u PL-u?


U pravu si. Takodje, istorijski je ustanovljeno da igrači koji instant bljesnu na kratkom turniru Svetskog Prvenstva nakon toga imaju uspešne i bogate karijere :D

Link to comment
33 minutes ago, John Coltrane said:

Napokon su se i bazendzije pomirile sa Klopovim lupetanjem u traženju izgovora za poraze, o čemu smo ovde pisali godinama u nazad. 

 

Problem je traženje izgovora za katastrofalno lošu igru. Za pojedinačne poraze je retko morao da izmišlja izgovore, iako ti to voliš da mu učitavaš. Uvek je umeo da kaže, "Eto, zajebali smo, šta da se radi, idemo dalje, daćemo sve od sebe da već od sledećeg kola bla bla."

 

Ali kad je forma ovako raspala, onda više ne može po sistemu lako ćemo. Moraš da sedneš i dobro razmisliš da li je moguće biti do te mere retardiran da za samo četiri meseca gurneš tim u dubok kanal, mukotrpno ga izvučeš iz istog, a onda ga ponovo gurneš tačno tamo odakle si ga izvukao

 

Da se ne bi sa tim suočio, sad izmišlja izgovore. "Znate, kad Konate trči, svaki kontakt je faul". Marš bre budalo, pokri se kačketom i ćuti, nadaj se da je Gakpo čarobno rešenje svih tvojih problema. Možda ako ga vežeš za aut liniju da ne smeta nenadjebivom solo centarforu Darwinu, možda će ovog puta upaliti!

 

Link to comment

Nego, da ne bude da se o Darwinu samo mrači - ja sam ga priželjkivao u Arsenalu, mada nisam išao u dublji Grimantubing(tm)*. Neki Arsenalovi revnosniji podcasteri su upozoravali da je Nunez svojevrsni kentaur** i da je bolje prepustiti ga nekom drugom.

 

* - izraz je skovao Pedro Le Grove za Gillesa Grimandija prije nekih 10-ak godina obzirom da je GG skautirao igrače za Arsenal tako lijeno da se činilo da koristi YouTube-kompilacije

 

** - moj izraz; tehnička i estetska profinjenost Carrolla začinjena Suarezovim panacheom

  • Haha 1
Link to comment

šta je sa čelsijem i pita li se tamo mučeni poterara uopšte nešto oko transfera? kontam da su mogli dovesti macalistera za duplo manje para

Link to comment

sjedoh u istu kafanu u kojoj sam se juče zlopatio sa direktnim prenosom, kad na tv-u snimak BRE-LIV... taman vidio prvi poništeni gol za BRE, pa mi opet nije jesno - da onaj Wissa, recimo, nije izašao iz gola i prikucao loptu, nego da je samo ostao u golu i pasivno ("pasivno") smetao TAA-u da eventualno ispuca tu loptu prije nego što pređe gol liniju (ako bi ovaj uopšte i stigao da to pokuša), onda bi to bio regularan gol, je li tako?

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

Gde je taj Suarezovski panache, ja to još nisam video? Osim ako misliš na nabadanje glavom Palasovog štopera, onda OK.

 

Ima i to, ali ima on samopouzdanja, brzinu, faktor nepredvidljivosti kad se stušti na gol. Doduše, ni on ne zna šta će iduće da uradi, ali...Bože moj.

 

Uglavnom, samo opušteno.

 

 

 

Mi večeras protiv Newcastlea. Tim koji je samo 80 minuta ganjao rezultat i koji nije izgubio od kraja augusta dolazi kod tima koji je 83 minute ganjao rezultat i koji nije izgubio od početka septembra. Školski primjer: "It has 0-0 written all over it."

Link to comment

... a kad već pričam sam sa sobom, da priupitnem verziranije u traženje vijesti (i tračeva) po netu - zna li se štogođ zašto je Sv. Vergilije zamijenjen sinoć? (nije valjda) povreda? ili disciplinska mjera zato što je čuvao Fabinja dok je BRE davao drugi gol?

Link to comment
17 minutes ago, ArleKino said:

Mi večeras protiv Newcastlea. Tim koji je samo 80 minuta ganjao rezultat i koji nije izgubio od kraja augusta dolazi kod tima koji je 83 minute ganjao rezultat i koji nije izgubio od početka septembra. Školski primjer: "It has 0-0 written all over it."

Bez zajebancije veceras, ima kad da lose odigrate :fantom:

Link to comment
53 minutes ago, Pantelija jr said:

sjedoh u istu kafanu u kojoj sam se juče zlopatio sa direktnim prenosom, kad na tv-u snimak BRE-LIV... taman vidio prvi poništeni gol za BRE, pa mi opet nije jesno - da onaj Wissa, recimo, nije izašao iz gola i prikucao loptu, nego da je samo ostao u golu i pasivno ("pasivno") smetao TAA-u da eventualno ispuca tu loptu prije nego što pređe gol liniju (ako bi ovaj uopšte i stigao da to pokuša), onda bi to bio regularan gol, je li tako?

 

Zavisi šta misliš pod pasivno smetao. Ako ne bi izrazio želju da utiče na akciju, i ako nije ometao Arnolda u intervenciji, gol bi bio priznat. Opet, to je sve deo onog subjektivnog sudijskog uverenja.

Link to comment
47 minutes ago, Pantelija jr said:

... a kad već pričam sam sa sobom, da priupitnem verziranije u traženje vijesti (i tračeva) po netu - zna li se štogođ zašto je Sv. Vergilije zamijenjen sinoć? (nije valjda) povreda? ili disciplinska mjera zato što je čuvao Fabinja dok je BRE davao drugi gol?

 

Rekao Flopara da je lakša povreda mišića bila u pitanju, da je VVD tvrdio da može da nastavi ali je on (Klopp) odlučio da ništa ne rizikuje. Kaže čak da je medicinski tim odahnuo sa olakšanjem kad su čuli ovu mudru odluku velikog vođe :isuse:

 

Drugim rečima, izveo ga je zato što je upadljivo igrao preko penisa, ali neće to javno da prizna nego mu gladi ego kroz medije. 

 

Španska serija.

Link to comment
1 hour ago, Pantelija jr said:

sjedoh u istu kafanu u kojoj sam se juče zlopatio sa direktnim prenosom, kad na tv-u snimak BRE-LIV... taman vidio prvi poništeni gol za BRE, pa mi opet nije jesno - da onaj Wissa, recimo, nije izašao iz gola i prikucao loptu, nego da je samo ostao u golu i pasivno ("pasivno") smetao TAA-u da eventualno ispuca tu loptu prije nego što pređe gol liniju (ako bi ovaj uopšte i stigao da to pokuša), onda bi to bio regularan gol, je li tako?

 

Bilo bi regularno da nije ni pokušao da odigra na loptu, kao i uvek kad je igrač u ofsajdu. Čim je krenuo, aktivirao se.

 

Igrač ne može da se "ne računa" tako što izađe van granica terena. Bila je tamo u onoj italijanskoj šampionskoj generaciji čuvena situacija kad je valjda Grosso proklizao i izleteo preko gol-aut linije, pa je tako sprečio inače dubok ofsajd protivničkih igrača koji mu nisu bili ni blizu. IIRC.

 

  • Hvala 1
Link to comment

@Weenie Pooh gladi mu ego i titra mu dva eggića :Jova:, ali je makar stisnuo petlju za mudu™ odluku da ga klupira kad je već onako bijedno odigrao…

 

nisam znao za to pravilo, ja baš gledao je li wissa bio skroz napolje (u golu) u trenutku odigravanja glavom prema golu/njemu… onda je ok odluka - a bilo bi ok poništiti gol čak i da nije mrdnuo, jer je bio između lopte i TAA koji je, teoretski, mogao stići da je izbije

 

@Mindaugas Žukauskas klopo shvatio da nije problem u njunjesu, nego u NEDOVOLJNO njunjesa! Daj još jednog vamo!

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...