Jump to content
IGNORED

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

Ovo je identicna situacija kao na utakmici Milan-Celzi u Ligi sampiona. Pravilo dvostruke kazne (penal+crveni) poslednjeg igraca odbrane je izbaceno, ali postoji drugo koje kaze da ako je igrac isao na loptu i sprecio napadaca u izglednoj gol prilici, onda je penal+zuti, ako nije isao na loptu onda je crveni.

 

U oba slucaja je to jedna teska svinjarija i takvo pravilo treba menjati ekspresno. I Kanselo ovde i Tomori onomad su remplovali na granici faula i pokusali cisto da oduzmu loptu, a ti ih za to kaznjavas vise nego bi nekog mesara koji ce uklizati djonom i pokupiti i igraca i loptu. Smejurija.

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, John Coltrane said:

 

Pa, ako ćemo po pravilima bio je zadnji igrač, a to je vazda crveni bez obzira koji je deo terena.

Da je pukla kontra i da ga je faulirao na centru, a bio zadnji igrač, opet bi bio crveni.

 

Za penal i crveni je uvek bio argument "zašto dupla kazna" i to se uvek pominjalo kada igrač namerno odigra rukom na gol liniji - rezon bolje isključenje i šansa da protivnik ne zabije iz penala nego siguran gol mi je malo samoubilačka.

 

Zapravo, suština nije toliko u zadnjem igraču koliko u DOGSO. Ako to radi taj zadnji igrač, onda je to crveni k'o kuća. Ocjenjuje se tu u kojoj poziciji bi se našao napadač, ugao šutiranja, udaljenost od gola, bukvalno sve.

 

Crveni se kod penala sad daje samo ako se ide rukom na loptu koja ide u gol ili na igrača, a ne na loptu. Praktično, svaki faul zadnjeg igrača gornjim dijelom tijela je penal + crveni dok se za pokušaj klizećeg koji okonča faulom daje benefit of doubt i samo žuti.

 

Ovo Cancelovo po dosadašnjim kriterijima ove sezone nije faul i samim tim, nije ni penal. Ja mislim da su dosadašnji kriteriji govno i davao bih takve penale da zaštitim napadače i generalno igrače od nepotrebnog kontakta jer primarni kontakt u fudbalu je između igrača i lopte, a ne igrača i igrača.

  • +1 1
Link to comment

ma daj, arle, penal ko kuca. ulece telom u igraca koji ima otvoren put ka golu.

 

iskljucenje je prestrogo ali takva su pravila.

Edited by Sundance Kid
Link to comment

Penal je čist, ali crveni veze s mozgom, jer da bi bio crveni+penal mora da se proceni da je odbrambeni namerno rušio napadača, što ovde nije ni blizu istine. Ide nam u prilog ovakav razvoj događaja, ali ne raduje ovakva nekompetentnost sudije, biće momenata kada će nama ovako nešto dunuti. Još veći wtf je da ljudi sede u var sobi i ne mrdaju kurcem da isprave ovo. 

 

Ne bi me čudilo da iskompenzuje ovo sve u nastavku, pogotovo ako mu je sugerisano da je zabrljao.

Link to comment
5 minutes ago, Sundance Kid said:

ma daj, arle, penal ko kuca. ulece telom u igraca koji ima otvoren put ka golu.

 

iskljucenje je prestrogo ali takva su pravila.

 

Kažem već, ja bih davao penal za to jer defanzivac stiče nedozvoljenu prednost upotrebom tijela na tijelo. Dosad je pištaljka PL sudija ostajala nijema™ na ovakve stvari.

Link to comment
1 minute ago, Mindaugas Žukauskas said:

Penal je čist, ali crveni veze s mozgom, jer da bi bio crveni+penal mora da se proceni da je odbrambeni namerno rušio napadača, što ovde nije ni blizu istine.

 

Ovo je već godinama problem. Sjećaš li se zadnjeg nastupa Arsenala u Ligi prvaka 2017? Vodili 1-0 protiv Bayerna, Kos ruši Lewandowskog najblažim guranjem ikad, sudija kaže: "Penal i crveni". Završava 1-5.

 

Tako im je tad rečeno - rušiš li ga nogama (golman može i rukama), možda si išao na loptu pa može žuti. Ako je guranje/povlačenje, ne igraš na loptu - crveni.

Link to comment
1 minute ago, ArleKino said:

 

Ovo je već godinama problem. Sjećaš li se zadnjeg nastupa Arsenala u Ligi prvaka 2017? Vodili 1-0 protiv Bayerna, Kos ruši Lewandowskog najblažim guranjem ikad, sudija kaže: "Penal i crveni". Završava 1-5.

 

Tako im je tad rečeno - rušiš li ga nogama (golman može i rukama), možda si išao na loptu pa može žuti. Ako je guranje/povlačenje, ne igraš na loptu - crveni.

 

Ovo pravilo o kojem ja pričam je uvedeno posle 2017. Ne znam koje tačno godine. Upravo iz razloga jer je dosta tekmi sjebano tako drakonskom kaznom, uključujući i Bayern-Arsenal dvomeč.

Link to comment
22 minutes ago, ArleKino said:

 

Zapravo, suština nije toliko u zadnjem igraču koliko u DOGSO. Ako to radi taj zadnji igrač, onda je to crveni k'o kuća. Ocjenjuje se tu u kojoj poziciji bi se našao napadač, ugao šutiranja, udaljenost od gola, bukvalno sve.

 

Crveni se kod penala sad daje samo ako se ide rukom na loptu koja ide u gol ili na igrača, a ne na loptu. Praktično, svaki faul zadnjeg igrača gornjim dijelom tijela je penal + crveni dok se za pokušaj klizećeg koji okonča faulom daje benefit of doubt i samo žuti.

 

Ovo Cancelovo po dosadašnjim kriterijima ove sezone nije faul i samim tim, nije ni penal. Ja mislim da su dosadašnji kriteriji govno i davao bih takve penale da zaštitim napadače i generalno igrače od nepotrebnog kontakta jer primarni kontakt u fudbalu je između igrača i lopte, a ne igrača i igrača.

 

Faul i penal ko kuća. Igrač koji je napravio faul je bio zadnji = crveni. Jednostavno.

 

 

Link to comment
3 minutes ago, John Coltrane said:

 

Faul i penal ko kuća. Igrač koji je napravio faul je bio zadnji = crveni. Jednostavno.

 

 


To ne vazi vec jedno 5-6 godina. 

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, John Coltrane said:

Jednostavno

 

Jednostavno je tebi koji furaš određenu agendu ne želeći da se bavi šta actually piše u pravilniku.

 

The law states: "Where a player commits an offence against an opponent within their own penalty area which denies an opponent an obvious goal-scoring opportunity and the referee awards a penalty kick, the offender is cautioned if the offence was an attempt to play the ball; in all other circumstances (e.g. holding, pulling, pushing, no possibility to play the ball etc.) the offending player must be sent off."

Link to comment
11 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Jednostavno je tebi koji furaš određenu agendu ne želeći da se bavi šta actually piše u pravilniku.

 

The law states: "Where a player commits an offence against an opponent within their own penalty area which denies an opponent an obvious goal-scoring opportunity and the referee awards a penalty kick, the offender is cautioned if the offence was an attempt to play the ball; in all other circumstances (e.g. holding, pulling, pushing, no possibility to play the ball etc.) the offending player must be sent off."


Pushing. 
 

Rekoh, jednostavno, kakve crne agende čoveče.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...