Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

da li postoji bilo šta u Srbiji sa ovakvom vlasničkom strukturom (ne zna se je li državno, društveno, grupa građana, nevladina organizacija, skupština, članovi kuracpalac) a da ne zavisi od državne milostinje, pogotovo u ovakvoj branši kao što je vrhunski profesionalni sport, a govorimo o drugom najskupljem sportu u Evropi? Pa smisao ovakvih klubova je da se isisa što više sa državne sise, a uspjeh ako dođe dođe, no nije pod moranje. Mislim, ne znam ni ko je u Evropi napravio neki profitabilan klub a da nije dio nekog većeg konzorcijuma koji preko toga radi nekakvo podizanje vidljivosti sopstvenog brenda, to je u Srbiji misaona imenica i na kraju se uvijek svede na Zvezda MTS ili Partizan EPS. 

 

Sem Branka Nordeusa naravno. 

  • +1 2
Link to comment

znas kako, kad sa deset godina povlascenog polozaju na kraju svake ne uspes da imas nista osim onoga sto ti se da za sledecu sezonu, nemam mnogo razumevanja za kuknjavu. sad ce jos neko da mi prodaje da se sad sastavlja tim na osnovu toga sto je neko resio da partizan mora biti bolji, a ne zato sto nisu zaposljeni ljudi sa nekim kompetencijama da se bave razvojem, strategijom, skautingom, i slicno. a to nije nesto sto pricamo od juce. 

 

ne mora zvezda da bude bolja od partizana da bi postojala. ali lako je kad ti se obezbede sredstva da budes nabolji ti to i budes. ajd ti sad pokazi da mozes da stvoris nesto, ili daj nekom ko ume.

  • +1 3
  • Haha 2
Link to comment

Pa očekivalo se da Partizan bude bolji i prethodne sezone, ali očigledno je Radonja pokvario računicu. I pomalo Alimpije... pa je morala da se kupuje licenca (iako nisu ni imali bogzna kome drugom da je daju)...

 

Sve će se ovo raspasti kao kula od karata, vrlo brzo... i u Z i u P... pa će da hvataju beleške od Cibone kako to ide onda...

Link to comment

Takva smo država, takvo smo društvo, KK Partizan je (sad će krenuti naravno grobari da leleču kako je to sve zbog Vučića, ali Vučić odnio, Vučić ove sezone i donio) od vremena decenijske dominacije, F4, Generala™, prodaje i promocija raznoraznih Marića, Bogdanovića, Pekovića i ostalih širom Evrope a bogme i NBA sa masnim ugovorima jednom tricom Nolana Smita za par godina došao do Pere Božića i Filipovskog i onog Vrapca i ostalih.

 

Da ne ulazim u detalje, jednostavno kod nas niti znaju niti postoji način da se napravi dominantan klub a da to nije dotirano sa 840- žiro računa.

Link to comment

nece si nista raspasti zato sto razmazeni navijaci hoce da tata kupi titulu njima a ne mladjem bratu. zvezda ne mora da igra evroligu da bi postojala, radila i takmicila se. i za razliku od cibone, uvek ce biti drzavno cedo dok postoji. 

Edited by Joe D
Link to comment
7 minutes ago, Joe D said:

znas kako, kad sa deset godina povlascenog polozaju na kraju svake ne uspes da imas nista osim onoga sto ti se da za sledecu sezonu, nemam mnogo razumevanja za kuknjavu. sad ce jos neko da mi prodaje da se sad sastavlja tim na osnovu toga sto je neko resio da partizan mora biti bolji, a ne zato sto nisu zaposljeni ljudi sa nekim kompetencijama da se bave razvojem, strategijom, skautingom, i slicno. a to nije nesto sto pricamo od juce. 

 

ne mora zvezda da bude bolja od partizana da bi postojala. ali lako je kad ti se obezbede sredstva da budes nabolji ti to i budes. ajd ti sad pokazi da mozes da stvoris nesto, ili daj nekom ko ume.

 

Vidim kako stvara Rumeni... Doveo Tristana da mu sedi na klupi... i ove godine neće videti mnogo terena... u Realu je više igrao...  

 

Ne vidim koji će mu budžet od 15 milki i ovi igrači ako hoće da stvara... nije on taj, on pravi rezultat samo ako ima 15+ miliona da potroši...

  • +1 4
Link to comment

Ne kapiram ovde sav taj pesimizam. Prvo sto se tice pojacanja, kuka se kao da smo do sada imali 5 Jordana mamojebca u starting 5, a realno otisao jedan igrac kojeg tesko do nikako ne mozemo zameniti, a to je Kalina... 

 

Radonjizam, nije Radonja nikakav trenerski bog, i nije Zvezda igracki bila nesto mnogo slabija od Partizana, pa je pobeda najveca zasluga trenera. Ono sto je Alimpije priredio Zocu, sa dosta slabijim timom je vec bio podvig, i to u sred BG-a...

 

I meni je on drag i ostace upamcenjen po prvom mandatu, sve je to ok, ali nista kod njega nije bilo novo, nisam primetio nikakav trenerski napredak...

Link to comment

Naravno da će kad su sportski aspekti (zasnovani na recimo onom monstruoznom tržišnom principu da ako praviš gubitke godinama ideš u stečaj, ko ti jebe mater) blizanaca maltene najmanje bitni u čitavoj priči, a ima dosta i (para)psihopatologije u tom odnosu prema tim klubovima. I jedan i drugi je trebalo davno da potonu u beton ligu, jedan je spasen nekakvim pravnim vratolomijama dostojnim ovog današnjeg mišljenja Ustavnog suda a zapravo je jedan klub ukrao ličnu kartu drugom, a drugi je vaskrsao kao u video igrama kad popiješ health potion, finansijski oporavak kluba bukvalno dosad neviđen u istoriji ekonomije.

Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

Kad umrem dovedite mi Michaela Kruegera da mi kuka na sahrani

 

I Harpera da se podrugljivo smeje sa strane dok gleda. I James da čita nešto dosadno o meni sa papira. Želim tako da odem.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
5 minutes ago, Nikodije said:

 

I Harpera da se podrugljivo smeje sa strane dok gleda. I James da čita nešto dosadno o meni sa papira. Želim tako da odem.

Jedino bih ja iskreno zaplakao.

Link to comment

Zaista se pretvorilo u jednu, khm bolest, sa obe strane - da ne bude da delim dijagnoze.
Kada bi se samo ta energija, i slobodno vreme koje je ulozeno na forumima/komentarima/grupama etc u patkometrisanju koliko mesecno prima Trifunovic i ko je zapratio Borjanovu zenu na Instagramu ulozila u nesto produktivno, gde bi nam kraj bio.

  • +1 1
Link to comment

Da se mi nakon par meseci divljanja po evropama lepo okrenemo forsiranju Lazarevića, Dalibora, Dobrivoja...(ubacio bi tu i Petruševa da ga nismo doveli ko zakrpu)...pa da sledeće sezone kada ispratimo Pefija, Vajta, Lazu...vrate nam Dedu na pozajmicu fifti-fifti gistro zbog Zaka...Gudura dodje da se dodava lopte sa Nedarom, 2-3 plaćenika...a pre svega sebi nabavimo krštenog trenera...pa lagano. Od ove popare se niko neće najesti...











Link to comment

kad bi zamenili timove, Obradović sa prošlogodišnjom Zvezdom bi dobio možda 1 utkmicu od 10 protiv Radonje, titulu je bukvalno uzela grupa građana sa Radonjom i Kalinićem. umesto jednog sad je tu no-name trener početnik a umesto drugog Nedović jbg. sreća pa može opuštenije da se igra jer titula više nije toliki imperativ

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...