Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

Glavni naš zajeb je stručni štab sa početka sezone sa kojim smo protraćili inicijalnu selekciju, cele pripreme i prvih osam utkamica. Mnogo je to više od tih 1-7 pa da kažemo da bi imali možda jednu pobedu više jer je raspored bio zeznut. Ne, bili bismo sasvim druga, značajno bolja ekipa. Ubeđen sam da ne bismo doživeli ovoliko ekstremni pad koji nas je koštao plejofa. Sve bi se dešavalo ranije i pad bi verovatno kraće trajao.. Sa tim da ja nisam siguran da je Čović uopšte imao pare za dobrog trenera i respektabilan tim na leto. Mnogo je i za njega da čeka toliko dugo da potroši pare koje je potrošio na Vildozu, Kampaca i Ivanovića plus ono što je imao da potroši na još jedno pojačanje ali nije zbog zabrane. 

  • +1 6
Link to comment

Razlog ne ulaska u f8 bi mogao biti u nedefinisanoj postavi koja bi nosila ključne minute u ključnim utakmicama, na početku nije bilo ni T od trenera koji bi se tu snašao, a onda iznenadni bum dolaskom trenera Ivanovića je opet izbacio krivu sliku stvarne vrijednosti Zvezdinog rostera, pa smo dobili taj pad igre sa istovetnim padom glavnog Duškovog potencijala trio Vildoza-Nedović- Petrušev sva trojica su imali pad forme u najgore vrijeme, čak ni pojačani Fakuom to nisu mogli ispeglati dok se ponovo nije desio ribilding tima i sad se čini da su pronašli tu čarobnu formulu igre i za velike i male utakmice. Sve će se vidjeti u završnici ABA u kom pravcu ide Zvezda sa Duškom Ivanovićem i njegovom optimističkom prognozom.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока

Link to comment
7 hours ago, goofs said:

I Partizan se raspadao u jednom periodu, kad smo vezali 4-5 poraza. I Zvezda. Mi smo pukli od tog Asvela u Francuskoj, Zvezda ga je dobila dva puta. 

 

Zajebana je mnogo EL, nije samo do renomea protivnika nego i u kom trenutku i gde igras sa njima. Nama je Real sad u petak dosao posle dva dana pauze i puta iz Madrida, sevao im paja da igraju maksimalno, pri tom imaju final4 u dzepu vec. A ako ti dodje Real u decembru pises poraz unapred. Karikiram malo, ali tako je. 

 

Mislim da je bitno da sto manje osciliras i u formi i u rezultatima. Mi smo imali tih 5 vezanih poraza na 4-9 i od tada cini mi se rastemo kao ekipa, pomalo. Zvezda ima vise uspona i padova pa otuda i vise nepredvidivih rezultata i poraza. To je razlika.

Partizan je imao jednu seriju losih rezultata i onda je odigrao dobro sve do kraja, Zvezda je pored 1-6 na pocetku imala i jednu seriju od 4 poraza. To je mnogo za ovakvu ligu.

Posle ovih rezultata veceras vidi se da smo i sa pobedom portiv Fenera i dalje minimum 2 pobede a verovatno i 3 od TOP 8. 

Link to comment

Partizan ima boljeg/iskusnijeg trenera, uravnotezeniji i kvalitetniji/skuplji roster, nema Dobrica i Lazarevica. Tj imaju luksuz da igraci na mestima ove dvojice uglavnom ne dobijaju minute kad su u kurton modu i uvek ima alternative koja ce da ih pokrije. Mislim, ima Zvezda Kampaca koji je vrv bolji od najboljeg tamo, al sve ostalo je na strani Partizana. Na Zvezdina 3 legit top 8 EL igraca, Partizan ima 6 koji prave razliku. Naravno, da ne poskoce neki, ovo ne bi vazilo i bilo isto da su na klupama neki drugi treneri.
Uz hajp Zeljka, radost povratka u EL i sl, to je ta razlika u 3-4 pobede, bez sad tu neke mistifikacije.

  • +1 2
Link to comment

Meni su Zvezdine utakmice bile lepše i zabavnije za gledanje. Tu uvek bude neko ludilo, nikad se ne zna šta može da se desi, dok je Partizan bio dosadan.

Svaka im čast za rezultat, al to što oni igraju meni je negledljivo.

  • +1 6
Link to comment

Ja mislim da na klupi nije bila tolika razlika koliko u nekim misterioznim faktorima tipa Vildozino ludilo pa raspad, Petrusev slicna prica, pa ona situacija sa zabranom igranja Kampaca i jos kojesta + standardno Covic... Znaci, na stranu i sto imamo par igraca koji su mozda KLS kvalitet, opet mislim da nismo nista losiji makar od Partizana, mogli smo se i mi lako umuvati u taj jebeni top8 ali magije... 

 

Dobra stvar je sto ce oni brzo i lako ispasti od Barselone ili koga vec pa cemo i jedni i drugi biti fokusirani na to projektovano finale ABA plejofa, da vidimo ko je stvarno bolji ove sezone. 

Edited by Zli Gli
  • +1 2
Link to comment

Da li se Fener ponudio da umesto nas isplati ratu ili dve za Kampaca i da nista ne prepusti slucaju u cetvrtak. Fina prilika za muljanje. 

  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, Zli Gli said:

pa cemo i jedni i drugi biti fokusirani na to projektovano finale ABA plejofa, da vidimo ko je stvarno bolji ove sezone. 

 

U aba plej ofu možeš da vidiš samo ko se bolje valja u blatu, postalo je irelevantno jer nema veze sa sportom, a više nije bitno ni zbog Evrolige pošto su i jedni i drugi sigurno u EL. Čisto prilika za Čovića da pokaže da je tu i dalje dominantan, kad se već ne pali na top8 EL. Ili prilika za Ostoju da pokaže da je i on dorastao tom valjanju

Edited by Nikodije
Link to comment

Nažalost, ali tačno tako. Bukvalno su nam ogadili borbu za trofeje i sad nam se sezona praćenja završava u martu i neizvesnošću koje ćemo El mesto da zauzmemo od 6-12.

Mada, Partizan je uveliko poludeo sa dovođenjem zveri, a i Čović je, kako stoje stvari, na dobrom putu iako je na početku sezone delovalo skroz suprotno.

Najgore se ipak događa na tribinama. To da navijači tripuju neku esencijalnu i aktivnu ulogu na sportskim događajima i što idu na utakmicu da doprinose, a ne da gledaju, jedno je od većih primitivizama od kako je čovek izašao iz pećine.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

  • +1 8
  • Wub 1
Link to comment
3 hours ago, Nikodije said:

Svaka im čast za rezultat, al to što oni igraju meni je negledljivo.

Slažem se, i meni je negledljivo kad Zvezda pobeđuje. 

Link to comment
17 minutes ago, kralj said:

Najgore se ipak događa na tribinama. To da navijači tripuju neku esencijalnu i aktivnu ulogu na sportskim događajima i što idu na utakmicu da doprinose, a ne da gledaju, jedno je od većih primitivizama od kako je čovek izašao iz pećine.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka
 

 

Ovo je na nasim prostorima slucaj vec dugi niz godina, samo se dodatno pojacalo sa njihovim plasmanom u top8 pa su odjednom svi verni od kolevke pa do groba, kurac palac.

 

A ovo za muljanje u ABA ligi stoji ali aj da se pravimo veverice i nadamo da moze da ostane sve u koliko toliko sportskim okvirima:fantom:

  • +1 2
Link to comment

Treba da angažuju strane sudije, svaki od ovih regionalnih arbitara pripada nekom klubu, a kad dođe plej.of očigledno svaki domaćin bira svoje sudije, više ne postoji neko neutralno delegiranje. I onda znaš da će Javor da sudi kad je kkp domaćin, a Hordov Zvezdi kad je ona domaćin. Smejurija.

I da se prestane sa huškanjem navijača da prekidaju mečeve, al to tek nema šanse

  • +1 4
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...