Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

Just now, fandorin said:

Evo razmislio sam i naveo kada je primenjeno u praksi, nakon tuče igrača u meču Partizan Hemofarm (ako se ne varam 2006. godine). Još uvek mi nisi objasnio kako se ovo sada razlikije od te situacije i da ovde nema krivičnog dela.

Jel primenjeno kad je Covic u Nisu silazio na teren pre par godina? Jel primenjeno kad su navijači bacali predmete na teren? Jel primenjeno kad su pevane uvredljive pesme i isticane uvredljive parole? 

Ceo clan zakona se primenjuje, ne samo tacka 1

Link to comment
1 minute ago, Uskebasi said:

Jel primenjeno kad je Covic u Nisu silazio na teren pre par godina? Jel primenjeno kad su navijači bacali predmete na teren? Jel primenjeno kad su pevane uvredljive pesme i isticane uvredljive parole? 

Ceo clan zakona se primenjuje, ne samo tacka 1

Nije. Kao sto nije primenjeno ni kada je Pavlović udario Lazića, Murić Dženkinsa etc...ali eto tada, te 2006. jeste. Zašto je tada to bilo krivično delo zbog koga su petorici ljudi izreknute uslovne zatvorske kazne i zašto to nije u ovom konkretnom slučaju? Ja zaista ne znam kako jasnije da postavim pitanje i da dobijem konkretan odgovor.

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, fandorin said:

Nije. Kao sto nije primenjeno ni kada je Pavlović udario Lazića, Murić Dženkinsa etc...ali eto tada, te 2006. jeste. Zašto je tada to bilo krivično delo zbog koga su petorici ljudi izreknute uslovne zatvorske kazne i zašto to nije u ovom konkretnom slučaju? Ja zaista ne znam kako jasnije da postavim pitanje i da dobijem konkretan odgovor.

Pa eto, sam si naveo više primera gde nije bilo postupka, ja sam ti naveo vise primera gde nije bilo postupka, pa je logično zapitati se zašto taj jedan slučaj odudara od prakse, a ne to koristiti kao argument u korist toga da ima dela. 

Jedan od mogucih razloga je intenzitet događaja i odsustvo konkretne posledice

Link to comment
6 minutes ago, Uskebasi said:

Ovo delo se goni po sluzbenoj duznosti, zar ne? Ko je išao u policiju od onih koji su prekidali derbije i zbog kojih je pražnjenja hala više puta u poslednjih nekoliko godina? 

Jel kažnjen neko od onih koji su iz prvih redova ulazili na teren na utakmicama u pioniru? 

 

Ovo je nepravnički argument. Smatraš da odbrana "zašto kažnjavate mene, kad niste njega" ima bilo kakav značaj?

Uzgred nije citirao krivični zakonik, već odredbu o prekršaju iz  Zakona o sprečavanu nasilja na sportskim priredbama.

Ovde se može primeniti član 344a. Kz koji se inače i primenjuje u manje javnim slučajevima, kada dođe do incidenata koji odstupaju od redovnih sportskih dešavanja, najčešće kad neko od učesnika napadne sudiju.

Link to comment

Intenzitet događaja je identičan, odsustvo konkretne posledice takođe osim u slučaju Lončar- Joksimović. 

Da probam ja laički, ovo jeste krivično delo i postoje predviđene kazne, ali se pravda selektivno primenjuje. 

  • Haha 2
Link to comment
5 minutes ago, fandorin said:

Intenzitet događaja je identičan, odsustvo konkretne posledice takođe osim u slučaju Lončar- Joksimović. 

Da probam ja laički, ovo jeste krivično delo i postoje predviđene kazne, ali se pravda selektivno primenjuje

 

To je jasno, videli smo u Zagrebu pre sedam dana.

  • +1 1
  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment
4 minutes ago, Barrister said:

 

Ovo je nepravnički argument. Smatraš da odbrana "zašto kažnjavate mene, kad niste njega" ima bilo kakav značaj?

Uzgred nije citirao krivični zakonik, već odredbu o prekršaju iz  Zakona o sprečavanu nasilja na sportskim priredbama.

Ovde se može primeniti član 344a. Kz koji se inače i primenjuje u manje javnim slučajevima, kada dođe do incidenata koji odstupaju od redovnih sportskih dešavanja, najčešće kad neko od učesnika napadne sudiju.

Neko ke citirao ovaj clan kz. 

Koji je pravni razlog zasto niko nije procesiran za brojna kršenja tog ili člana iz ovog drugog zakona? Jel se goni po sluzbenoj duznosti? Gde su ti postupci. 

Evo jos jedan nepravnicki argument. Petrusev je pizda, a pizde su i svi koji za ovako nesto traže krivicni progon. 

Link to comment
7 minutes ago, fandorin said:

Intenzitet događaja je identičan, odsustvo konkretne posledice takođe osim u slučaju Lončar- Joksimović. 

Da probam ja laički, ovo jeste krivično delo i postoje predviđene kazne, ali se pravda selektivno primenjuje. 

Identican intenzitet? :ajde:

Link to comment
6 minutes ago, pantelia said:

Mnogo je postenije da priznate da se lozite na Lesorov postupak nego da pravite mentalnu gimnastiku  


Lesor je neartikulisana lozana i budala, njegov postupak je za suspenziju od nekoliko utakmica. Na tome i popularnom vrucem doceku u Pioniru je sve trebalo da se zavrsi da se ne pije Cokijev kool-aid sve u 16.

  • +1 5
Link to comment
7 minutes ago, pantelia said:

Mnogo je postenije da priznate da se lozite na Lesorov postupak nego da pravite mentalnu gimnastiku  

 

Niko se ne loži na Lesorov postupak, pročešljaj temu, svi su rekli da je ispao glup i da očekuju kaznu od 1-2 utakmice zabrane igranja, kao u NBA što se dobija za ovakve pizdarije.

 

Samo ovde, i u Čovićevom univerzumu, se poziva na osvetu i linč igrača jer je njegov potez u nekoj nategnutoj šbkbb realnosti mogao da dovede do linča drugog igrača, krivične prijave i koje kurce, šta vi ljudi izmišljate. 

Petrušev je jako namazan igrač, Lesor je ispao majmun i naseo je na to, dobiće kaznu za to, i to je otprilike ceo epilog priče koji bi se vodio u nekom normalnom okruženju. Filip ako je iole pametan ima da ode iz Srbije koliko već sledeće sezone, ne znam koji će mu u životu da ga gazda provlači kroz kaljugu i voda po policijama da glumi Kokezu i priča kako je povređen. 

  • +1 6
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, J.R. Cash said:


Lesor je neartikulisana lozana i budala, njegov postupak je za suspenziju od nekoliko utakmica. Na tome i popularnom vrucem doceku u Pioniru je sve trebalo da se zavrsi da se ne pije Cokijev kool-aid sve u 16.

 

Ni vise ni manje nego koliko je dobio Vili Rid kad je odalamio Petruseva.

Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

Petrušev je jako namazan igrač, Lesor je ispao majmun i naseo je na to


To da je naseo na neciju namazanost bi moooozda moglo da prodje u toku utakmice, ono na kraju je dzukacki i nepotrebno. 

  • +1 5
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...