Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

14 minutes ago, Heaviside said:

Prečesto stanemo da igramo u 4/4 da bi bilo slučajno i sve manje sumnji imam u moju teoriju o pretreniranosti, a liči mi i da igrači nisu zadovoljni izmenama. U svakom slučaju je sramota da igra Ivanović pored Kampaca, Vildoze, Nedovića i Markovića. Umobolno jednostavno. Od izvođenja Vildoze u derbiju kreće ovaj užas. 

Nešto mi se ne čini da je 18,5 minuta malo za Markovića.

  • Haha 1
Link to comment

Realnost je da je ovaj tim KKCZ prilicno limitiran i lose selektiran. Osim ova poslednja 3 meca gde je igrao Kampacao to je isti onaj tim koji je imao i Jovanovic na pocetku sezone.

Osim Vildoze i Nedovica to su jos Bentil i Petrusev koji su EL nivo dok su ostali tu samo zato sto su domaci igraci. Verovatno niko od njih ove sezone ne bi igrao u EL timu da nisu kod nas. 

EL je jaka liga gde nema lakih protivnika i bukvalno svako moze da izgubi od svakog u ovom sistemu od 34 meca u sezonu. Pritom i ove oscilacije u toku meca koje je na primer juce imala Zvezda se desavaju i drugima. Imala je juce Barsa 17 razlike pa je izgubila od Fenera, imao je i Zaligirs 42-27 protiv istog ovog PAO-a u Atini na poluvremenu pa su izgubili 24 razlike na kraju. 

KKCZ je bez Ivanovica imala skor 1-6 a od kad je on dosao 11-10 sto je i pored svih ovih "neplaniranjih" poraza vise od 50% uspesnosti. Na pocetku sezone se pricalo kako je Jovanovicu jedini kiks u EL PAO kod kuce ali da bi bio u TOP 8 moras da igras na pobedu u svakom mecu, na kraju mi smo dobili OLY, Makabi koji imaju mislim najbolji skor kao domacini. 

Sto se tice selekcije tima ona je ocajna, pogotvu sto se tice spoljne linije gde ima malo ball handler-a i prakticno nemamo igraca koji je dobar u oba pravca, uglavnom imamo dobre napadace i lose defanzivce ili dobre defanzivce ali lose u napadu. Odustvo vise ball handlar-a je ozbiljan problem cele sezone i zato se i desavaju ovakvi padovi, pogotovu kad glavni igraci nemaju svoj dan kao sto je juce bio slucaj. Najbolji period nam je bio zahvaljuci ludilu Vildoze i Petruseva (koji su pored dobrog napada igrali odlicno i u odbrani). 

Iako imamo odlican trio na 1 i 2 - Kamapco, Vildoza, Nedovic, ostatak spoljne linije nije sposoban da kreiara za sebe i tim tako da nam igra komplento zavisi od njih trojice (do skora samo dvojice). Na trojici imamo igrace koji su losi napadaci - Lazic, Lazarevic i na petici smo ponovo spali na dvojac Kuzmic - Mitrovic jer je Martin ocigledno bivsi igrac zbog njegovih problema sa kolenima. 

Posebna prica su dovidjenje Holanda i Raduljice koji nisu ni u 12 (ustvari sad nisi ni u 14 igraca jer Lazic i Ilic imaju prednost) a koji kostaju u zbiru kao jedan ozibljan EL igrac. Nikodije je u principu prilicno lepo opisao posledice Covicevog izigravanja GM-a.

  • +1 3
Link to comment
25 minutes ago, BarryWhite said:

Posebna prica su dovidjenje Holanda i Raduljice koji nisu ni u 12 (ustvari sad nisi ni u 14 igraca jer Lazic i Ilic imaju prednost) a koji kostaju u zbiru kao jedan ozibljan EL igrac.

 

mozes da dodas i onog zaboravljenog adamsa, sto je bio mvp kengurske lige, koji je po recima covica potpisan na 500k necega. kasnije nas je i tuzio. dakle on je letos na 4 promasena crnca spiskao preko 2 miliona evra (mozemo pretpostaviti da ova trojica kostaju vise nego adams, jer su veca imena), i od svih njih samo bentil nesto igra. da ne zaboravimo slucaj topic, pa ovaj cirkus sa kampacom, itd rezultat je u ovom klubu najmanji problem, imajuci u vidu koliki je problem nestrucnost na svim nivoima. bukvalno grupa gradjana koja od drzave dobija 15 miliona evra da se zajebavaju sa tim parama.

jedino sto imaju srece sa ciganima, koje realno boli kurac za sve ovo, na kraju se samo gleda da li su ispred partizana i po tome se meri uspesnost sezone

Edited by Nikodije
  • +1 8
Link to comment

S jedne strane ocigledne konstatacije neukosti Covica i drugara, s druge strane neka ga tu, garant je da smo bolji od drugara s druge strane ili makar konkurentni.
Ista prica ko i fudbal. Znamo, kradu, olos je to, al vidi kolko smo uznapredovali poslednjih nekoliko godina. Nemoj to da nam oduzme neko, sta cemo onda da komentarisemo. Jos ona najjaca racionalizacija - al tako je uvek bilo, nikad nije bilo bolje, get used to it.

Link to comment

Ima ovdje mnogo nelogičnosti, tačno da nam roster nije ravnomjerno posložen na svim pozicijama i tačno da neki igrači nisu nivo kvaliteta evroligaša, ali opet zanimljivo da smo sve ključne utakmice gubili od timova rangiranih ispod nas iz donjeg dijela tabele, a skidali skalp Olyju, Makabiju, Efesu i na pola sekunde bili do pobjede nad Barsom, motiv ovih igrača da se bore za nešto u EL je mrtvo slovo na papiru!

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

I jel se zna sto je Nedovic presedeo 4/4 na klupi? Povreda ili nesto drugo?

 

Zli jezici kažu da je u sukobu sa Argentincima.

Link to comment
54 minutes ago, Nikodije said:

 

Zli jezici kažu da je u sukobu sa Argentincima.

 

tako i izgleda. vec sam hteo da komentarisem da nedovic retko daje loptu vildozi kad je ovaj u dobroj situaciji.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, MeanM@ said:

Iz koje kuhinje se plasira ovo za Vildozu i Pao, tri meseca pre kraja sezone?

 

Quote

Informacija o eventualnom transferu Luke Vildoze iz Crvene zvezde u Panatinaikos potekla je danas od državne novinske agencije SDNA.

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...