Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

8 minutes ago, Nikodije said:

 

Pa kažem, bio je super te godine dok se nije raspao. Al to je bio niži nivo košarke i slaba konkurencija, nije bila Evroliga.

Moja je poenta da bi verovatno bio bolji da nije bilo tog sranja. Razumem tvoju bojazan jer se zaista jesmo opekli o par ispusenih mustikli, ali je Singlton sve samo ne to za klub naseg kvaliteta.

Link to comment
17 minutes ago, Nikodije said:

Ja ne znam sa kojim veteranom smo ikad dobro prošli. Samo Kinsi mi pada na pamet, ostalo je bio fejl. I Stratos, ali one sezone kada nismo igrali EL. Sledeće sezone, kada smo se vratili u EL, Grk više nije bio faktor, raspao se. Ali ok, kada imaš 10 miliona za bacanje onda je logično da juriš imena, a i navijači su zadovoljni, tako da sve ide svojim tokom. 

Singlton ove godine puni 33 godine, nisam bas siguran da je veteran, a samo pre dva meseca je bio jedan od kljucnih igraca Efesa na f4.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, *edited by mod said:

Stvarno je neverovatno da sad ni Singlton ne valja :blink:

 

Neki ljudi su toliko uleteli u "kome je manji" mentalitet i to još na kraju prošle sezone pa je sad Singlton mediokritet, a da je kojim slučajem došao u Partizan bio bi pojačanje iz šampiona Evrope, njihov ključni igrač i pominjala bi se plata od cca 1.5-2 miliona eura. 

 

Ukoliko stvarno dođe on ili Šabaz to su stvarno vrhunska pojačanja. Da ne pričam ako se zalomi da dođu obojica.

ja znam da se o pojacanjima partizana nisam izjasnjavao, ali ti svakako jesi dolazio da ukazujes kako je jebeni nedovic vrhunsko pojacanje, tako da malo projektujes ovde. 

 

sto se singltona tice, lepo to sto je on elitni djubretar u efesu, ali mi ni sa ovim prosipanjem para nismo efes, dolazi kao igrac sa najvecim renomeom u ekipi, a to je vec sa njim potpuno druga prica. a ni mladji ne biva.

 

u sustini, cela ova prica sa nakrcavanjem fensi imenima je meni bulja. nikad me nije zanimala i ubedjen sam da nema nikakvu perspektivu niti ce doneti neki uspeh. kad se vec trosilo, trebalo je prvo potrositi na trenera, strucni stab, sportskog direktora, trenere mladjih kategorija, i sve to kad uradis pravis selekciju kakva ti odgovara. da li je ime ovo ili ono doslo, manje bitno kad ovako stoje stvari, nagledali smo se klubova koji su ovako sprcali pare na nista.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
33 minutes ago, Milošica said:

Bravo.

 

I to na obe strane ima.

 

Ko hoce da moralise, neka navija za Slogu iz Kraljeva na primer.

Loš ti primer

Link to comment
34 minutes ago, Joe D said:

ja znam da se o pojacanjima partizana nisam izjasnjavao, ali ti svakako jesi dolazio da ukazujes kako je jebeni nedovic vrhunsko pojacanje, tako da malo projektujes ovde. 

 

sto se singltona tice, lepo to sto je on elitni djubretar u efesu, ali mi ni sa ovim prosipanjem para nismo efes, dolazi kao igrac sa najvecim renomeom u ekipi, a to je vec sa njim potpuno druga prica. a ni mladji ne biva.

 

u sustini, cela ova prica sa nakrcavanjem fensi imenima je meni bulja. nikad me nije zanimala i ubedjen sam da nema nikakvu perspektivu niti ce doneti neki uspeh. kad se vec trosilo, trebalo je prvo potrositi na trenera, strucni stab, sportskog direktora, trenere mladjih kategorija, i sve to kad uradis pravis selekciju kakva ti odgovara. da li je ime ovo ili ono doslo, manje bitno kad ovako stoje stvari, nagledali smo se klubova koji su ovako sprcali pare na nista.

 

To što su postavili mladog trenera čak i ne mora nužno da bude loše. Čak mi je draže što je tu ovaj Jovanović nego da su doveli onu endemsku biljku iz Rusije koji se celog života rekreativno bavi trenerskim poslom, bez ikakvih ambicija. Ali onda mu daš da pravi tim po svojoj volji, ne dovodiš mu Nedovića po kumovsko - ortačkim linijama da bude prva violina i glavni šerif kojeg će  teško kontrolisati jer zna zašto je Nedović tu i da je nedodirljiv. I onda tu još nakrcaš gomilu nekih imena, pa nek se Vlada  snađe kako zna i ume. Ali čak i to bih mogao da razumem kada bi bilo volje da se mlad trener istrpi i da ga ne smenjuju ako nešto krene loše ili ako ne osvoji aba ligu. 

Edited by Nikodije
Link to comment
5 minutes ago, Nikodije said:

 

To što su postavili mladog trenera čak i ne mora nužno da bude loše. Čak mi je draže što je tu ovaj Jovanović nego da su doveli onu endemsku biljku iz Rusije koji se celog života rekreativno bavi trenerskim poslom, bez ikakvih ambicija. Ali onda mu daš da pravi tim po svojoj volji, ne dovodiš mu Nedovića po kumovsko - ortačkim linijama da bude prva violina i glavni šerif kojeg će  teško kontrolisati jer zna zašto je Nedović tu i da je nedodirljiv. I onda tu još nakrcaš gomilu nekih imena, pa nek se Vlada  snađe kako zna i ume. Ali čak i to bih mogao da razumem kada bi bilo volje da se mlad trener istrpi i da ga ne smenjuju ako nešto krene loše ili ako ne osvoji aba ligu. 

pa nije to tako danas da se samo pita trener. mozda par u evropi mogu tako a i to je diskutabilno.

mnogo se pitaju menadzeri. pre tj ta vremena koja bi mi da se vrate menadzeri skoro nisu ni postojali.

to sto je radio npr dujan krajem 80-ih nas je mozda ostavilo bez jos trofeja. nasuprat njemu  maljkovic je nasao sredinu ( aca nikolic je radio sa njim) pa npr nike pdbio duska ivanovica.

 

danas moras besomucno da kipujes. nema mnogo mmesta za talente. previse utakmica, treba da nakrcas ekipu takmicarskim igracima. 

ne mogu ni zvezda ni partizan da dovedu micica, mirotica ili larkina. ali mogu ledeja i singltona. 

imamo zalgiris, naprave oni igrace, vrate neke njihove i sta se desi, 1 ff u koliko godina? opet im odvedu najbolje igrace.

najneravnopravnija liga na svetu.

kad kazu razbacivanje para, ok, ali istupimo iz evrolige. 

mislim da sve te pare mazne neki ministar na polugodisnjem nivou.

 

  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, Joe D said:

ja znam da se o pojacanjima partizana nisam izjasnjavao, ali ti svakako jesi dolazio da ukazujes kako je jebeni nedovic vrhunsko pojacanje, tako da malo projektujes ovde. 

 

sto se singltona tice, lepo to sto je on elitni djubretar u efesu, ali mi ni sa ovim prosipanjem para nismo efes, dolazi kao igrac sa najvecim renomeom u ekipi, a to je vec sa njim potpuno druga prica. a ni mladji ne biva.

 

u sustini, cela ova prica sa nakrcavanjem fensi imenima je meni bulja. nikad me nije zanimala i ubedjen sam da nema nikakvu perspektivu niti ce doneti neki uspeh. kad se vec trosilo, trebalo je prvo potrositi na trenera, strucni stab, sportskog direktora, trenere mladjih kategorija, i sve to kad uradis pravis selekciju kakva ti odgovara. da li je ime ovo ili ono doslo, manje bitno kad ovako stoje stvari, nagledali smo se klubova koji su ovako sprcali pare na nista.

Pa izjasni se slobodno. Ko ti brani? Zapravo bi i voleo da čujem. Ja i dalje stojim pri tome da je Nedović vrhunsko pojačanje, naravno dokle god ga povrede zaobiđu. Ali ajde o njemu ćemo na kraju ili bar na pola sezone da pričamo.

 

Ne kapiram zašto bi bio problem da u bilo koji tim dolaze pojačanja sa većim renomeom od igrača koji su već tu? Pa valjda su zato i pojačanja? Samo molim da se ne poteže priča o Kalini jer je na njegovoj poziciji skoro svaki igraču Evropi bar korak unazad.

 

E sad sve zavisi šta ti smatraš uspehom i perspektivom?

Link to comment
18 minutes ago, bradilko said:

pa nije to tako danas da se samo pita trener. mozda par u evropi mogu tako a i to je diskutabilno.

mnogo se pitaju menadzeri. pre tj ta vremena koja bi mi da se vrate menadzeri skoro nisu ni postojali.

to sto je radio npr dujan krajem 80-ih nas je mozda ostavilo bez jos trofeja. nasuprat njemu  maljkovic je nasao sredinu ( aca nikolic je radio sa njim) pa npr nike pdbio duska ivanovica.

 

danas moras besomucno da kipujes. nema mnogo mmesta za talente. previse utakmica, treba da nakrcas ekipu takmicarskim igracima. 

ne mogu ni zvezda ni partizan da dovedu micica, mirotica ili larkina. ali mogu ledeja i singltona. 

imamo zalgiris, naprave oni igrace, vrate neke njihove i sta se desi, 1 ff u koliko godina? opet im odvedu najbolje igrace.

najneravnopravnija liga na svetu.

kad kazu razbacivanje para, ok, ali istupimo iz evrolige. 

mislim da sve te pare mazne neki ministar na polugodisnjem nivou.

 

 

Pa Radonja se recimo pitao toliko da njemu nisu mogli da uvale Nedovića, na primer. Sada to mogu. Kao što Radonja nije voleo islužene veterane i imena već je dovodio igrače u naponu snage. Mene je nervirao jer je konzerva i jer mu je ekipa igrala dosadno, ali video se njegov pečat, to je bio tim iza kog je on mogao da stane. Sad nisam siguran da će tako da bude. Ako loše krene trener leti, i zovi Šakotu da spasava, uz doselekciju od 4 nova igrača. To je neozbiljno.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Singltona (ako dođe naravno) treba posmatrati kao zamenu za Vajta.

 

Umesto svilene balerine dobijaš prljavog Harija. Mislim da se tu sva dilema šta je bolje završava.

  • +1 2
Link to comment

"Ako loše krene trener leti" je nešto što je na snazi u skoro svakom klubu u Evropi. Retko koji trener uspe da veže dve-tri godine na klupi. Čović u Zvezdi i nije ekstremno često menjao trenere. Pešić, Lazić koga mu je Pešić preporučio, Radonja, Alimpije, Tomić, Šakota. Ako nekoga nisam zaboravio samo je Lazić klasično oteran, ostali su odlazili sami ili u dogovoru kao Alimlijević. Bio je i onaj valjda Gavrilović ali od starta kao prelazno rešenje. Divljao je Nebojša u FMP-u sa trenerima ali u Zvezdi i ne baš. Ne bih rekao da je neozbiljan i da ne shvata važnost trenera nego jednostavno nije uspeo da dovede trenera sa rejtingom ovaj put. Mogao je da dovede nekoga kao što je taj Lukić ili Trifa što takođe ne garantuje ništa ili da rizikuje sa Jovanovićem.

 

Za izbor igrača, ko zna, možda se u određenoj meri i konsultovao sa Jovanovićem. Redosled objavljivanja potpisa je očigledno planski, a ne hronološki kako je neko stvarno dogovoren. Prvo dve igračke bombe da se smire malo navijači posle odlaska Radonje i najboljih igrača pa tek onda objava i trenera. Bio je Jovanović dogovoren i pre dolaska Nedovića, samo što je pitanje da li bi uopšte i smeo da kaže da ne želi dotičnog. Mislim, možda ga i želi, ne bi bio prvi trener na  svetu sa takvom željom. Igrao je taj Nedović po dobrim klubovima iako ga je ne podnosim. 

 

Da ne bude zabune, nisam optimista uopšte tj. već sada sam siguran da gubimo ABA titulu, to mislim od odlaska Radonje, nego mi nešto previše mračite. 

  • +1 4
Link to comment
7 hours ago, *edited by mod said:

Pa izjasni se slobodno. Ko ti brani?

ne brani mi niko, ne interesujem se za partizanova pojacanja. ta prica "ne valja vam ni ovaj, a da je u partizanu...", a mi smo nikodije i ja, cemu to?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...