Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

Verovatno su nam i očekivanja malo nerealna. Jako je čudna sezona. Jbg drmneš Oli, Valensiju i Makabi u gostima, naložiš se i misliš da si baja, a onda te razvale i vrate u reality Žalgiris, Virtus, Alba i Bajern... Plus čekanje Kampaca, povrede Vildoze, Martina i Ivanovića i to dok su igrali u top formi... Ko nas je kleo nije dangubio... Malo realnosti ipak... 

 

Kad se pogleda naš roster, bez Kampaca, to je borba za fenjer, da se ne lažemo. Ne može pita od govana baš sve vreme, kao u onom periodu od 10-ak utakmica posle dolaska Duška... Tom serijom pobeda, dok su drugi još jurili formu i uigravali se, mi smo se istripovali da smo Golden Stejt i samo da sačekamo Karija (Kampaca) i razvaljujemo sve... A sad posle nekoliko (bolnih) poraza bi da teramo i trenera i 90% tima, i prizivamo Radonju... 

  • +1 1
Link to comment

Nije ništa neralno bilo da se dobije ovaj Bajern. Imaju oni atletike, al ako im se zaustavi tranzicija, potpuno su jalovi. Nula kreacije i apsolutno pobedivi. Selekcija je upitna po više osnova, ali ovi igrači mogu komotno ovakve utakmice da dobijaju i nisu nikakvi autsajderi.


Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

  • +1 3
Link to comment

I Bajern i Albu možemo da dobijemo i 0-2 iz ta dva meča jeste neuspeh.  Alba je bila sramotna partija, bez života smo bili i to kući. Protiv Bajerna stadosmo 5 minuta pre kraja. Možda su nedovoljno kondiciono spremni ili su preopterećeni. Ne deluje kao klasična loša forma kada igračima stvari jednostavno ne polaze od ruke. Sa druge strane, Vildoza je 3x lošiji igrač od onog koji je dočekao Duška i izneo 8-2 seriju. Juče nas je upropastio, a tada smo dobijali upravo na njegovu sjajnu igru u završnici. 

  • +1 3
Link to comment

Bitno je napomenuti da je juce totalno podbacilo  pomocno osoblje, jedini doprinos istih su bili Lazarevicevi skokovi u napadu kada su se bekovi ispucavali. Da je barem neko od njih bio sposoban da povuce u nekim momentima, a i da je Nedovic igrao nesto vise, verujem da bismo dobili na guzove.

Link to comment

Ne mogu recima da objasnim koliko dobijam nervni slom od Bentila i njegove neinteligencije. Zasluzio je zaseban post :D

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
14 minutes ago, Heaviside said:

Sa druge strane, Vildoza je 3x lošiji igrač od onog koji je dočekao Duška i izneo 8-2 seriju. Juče nas je upropastio, a tada smo dobijali upravo na njegovu sjajnu igru u završnici. 

 

Bilo je očekivano da će Vildoza da padne kad je došao Kampaco, a on ne da je pao nego se raspao. Pao je i Nedović. Koliki god da je Faku majstor, ne diraš tim koji dobro funkcioniše i koji ima hemiju. A mi smo u decembru bili baš takav tim. I šta oni urade? Tada dovedu glavnog igrača i zapravo poruče Vildozi i Nedoviću da nisu dovoljno dobri da nose tim iako su oni pre toga pokazali suprotno. 

  • +1 2
Link to comment

...obaška što više ni Pefi i Džoni ne znaju šta igraju i čemu služe a bili su jako dobri. Dakle, 4 beka koje smo imali i koji su dobro funkcionisali odjednom su se pogubili kad je došao peti koji je nominalno bolji igrač od svih njih. Nije da sam iznenađen.

Edited by Nikodije
Link to comment

Zvezdin problem je selekcija koju je naravno napravio Čović sam i sve bukvalno promašio. Imamo tri stranca koji su pomoćno osoblje a jedan ni toliko, sa takvim rosterom je stvarno bilo glupo očekivati više. U jednom trenutku smo se digli i odigrali iznad realnih mogućnosti a sada sledi surovo prizemljenje. Ivanovićevu sezonu ću ceniti kada bude igrao sa timom koji je on selekttirao.

Edited by Moća
  • +1 3
Link to comment

Ivanović i sa ovim tuđim timom bez jednog jedinog pojačanja tj. Kampaca ima sasvim OK skor u Evroligi. Mrzi me da proveravam ali tu je negde oko 50%, možda i malo preko. Uz to je zaostatak u ABA pretvorio u prednost i osvojen je kup. Da smo dobili poslednje dve evroligaške utakmice njegov učinak bi rezultatski bio fantastičan, ali i ovako se za sada dobro pokazao. 

 

Edited by Heaviside
  • +1 3
Link to comment
41 minutes ago, Heaviside said:

Ivanović i sa ovim tuđim timom bez jednog jedinog pojačanja tj. Kampaca ima sasvim OK skor u Evroligi. Mrzi me da proveravam ali tu je negde oko 50%, možda i malo preko. Uz to je zaostatak u ABA pretvorio u prednost i osvojen je kup. Da smo dobili poslednje dve evroligaške utakmice njegov učinak bi rezultatski bio fantastičan, ali i ovako se za sada dobro pokazao. 

 

 

dosao je na 1-6, sad je 11-15. znaci 10-9

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Ivanović i sa ovim tuđim timom bez jednog jedinog pojačanja tj. Kampaca ima sasvim OK skor u Evroligi. Mrzi me da proveravam ali tu je negde oko 50%, možda i malo preko. Uz to je zaostatak u ABA pretvorio u prednost i osvojen je kup. Da smo dobili poslednje dve evroligaške utakmice njegov učinak bi rezultatski bio fantastičan, ali i ovako se za sada dobro pokazao. 

 

 

sve tačno.

 

u EL, koliko vidim, dosta zavisi od rasporeda. koji može da bude ludački, odnosno možeš da imaš neku jezivu sekvencu gde je vrlo teško da ne nakupiš tri, četiri poraza za kratko vreme. onda naravno dođe neka drugačija sekvenca pa se to ispegla. opšti utisak možeš tek na kraju da uhvatiš. tako da će opšti utisak o Ivanovićeom rezultatu biti moguć kada prođe još ovih sedam, osam kola, koliko je već do kraja. ako mu tu ekipa potone i krene da gubi, neće baš biti pozitivan utisak.

 

nisam gledao vaše utakmice u skorije vreme, ali bih rekao da su poslednje dve bile, kada govorimo o pretendentima na top 8, u kategoriji must win i obe ste upropastili. realno, ako ne dobijete Efes, to je verovatno to što se tiče ove sezone, tako da vam je i Efes sada must win. a nije morao da bude.

Link to comment

Nama su must win bile Žalgiris i Partizan i bar jedna u Italiji, posle toga je bilo gotovo .Mi ne možemo nijednu ozbiljnu ekipu dobiti kući . Možda bi bilo sve drugačije da se nije desila suspenzija Kampaca i da nas nisu pokrali protiv Barselone ,tu smo bili u naletu i otišli bi na veći plus pobeda i to je to.
Za Aba ligu se ne plasim...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment

Možda sam lud, ali ja i dalje verujem da možemo da se plasiramo u plej of...Ovde stanje na tabeli nije toliko tragično, sa jednom, dve ili tri pobede, situacija može da se popravi na bolje, ali je naša igra dosta problematična, odnosno ne uliva nadu da možemo da vežemo bar dve pobede, za početak. 

I pored svega, ja i dalje verujem u plej of.

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Hroničar said:

Možda sam lud, ali ja i dalje verujem da možemo da se plasiramo u plej of...Ovde stanje na tabeli nije toliko tragično, sa jednom, dve ili tri pobede, situacija može da se popravi na bolje, ali je naša igra dosta problematična, odnosno ne uliva nadu da možemo da vežemo bar dve pobede, za početak. 

I pored svega, ja i dalje verujem u plej of.

Ako posle ovoga sinoc verujes onda jesi lud. Ovo je ipak klasicna Zvezdina sezona zajebavanja navijaca gde se sanse za top 8 ne gube protiv velikih ekipa (koje se neretko dobiju) nego protiv Bajerna, Albe, Armanija, Zalgirisa i slicnog polusveta. Identicno je bilo prosle sezone kada je top 8 izgubljen u duplom kolu kuci porazima od Monaka (gde smo vodili 20 razlike) i Armanija. Posle su dobili Real, Makabi, Uniks u gostima i kada je delovalo da smo tu pukli od Albe i Bajerna. 

Tako i sada, dobijemo u Tel Avivu na jednom od tezih gostovanja ali nakon osvojenog kupa puni samopouzdanja puknemo 15 razlike kuci od poslednje ekipe. Znajuci Zvezdu sada cemo dobiti Efes i PAO, podgrejati nade pa puci od Valensije kuci, tako nekako. 

Uglavnom ne vredi se zamajavati trosenjem zivaca na jurenje top 8 sa 28 minuta Lazarevica, treba ih cuvati za bitnije stvari u zivotu. 

  • +1 4
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...