Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

Meni je glavni utisak ulazak u meč...Sve to stoji što vi pričate, ekipa je, očigledno, limitirana, Ivanović je od njih izvukao i više od maksimuma, ali nema opravdanja da se onako mlako uđe u meč, ako si limitiran u napadu, ako ne možes da pogodiš koš, pa igraj onda odbranu, pokaži malo krvi u sebi...Nije problem izgubiti, igrati loše, ali odsustvo bilo kakvog zalaganja u odbrani je nedopustivo. Mi smo juče primili jedno sedam, osam zakucavanja gde su igrači ostajali sami kao duhovi u reketu.

  • +1 4
Link to comment

Baš je pao Petrušev. Sreća pa se u pra dva minuta da prepoznati da l će biti Olimpijakos il će biti vintage Petrušev.

Ako se nastavi trending SLa i Ćilija, ja zadovoljan.

Ovo je početkom sezone bio jedva gornja polovina Evrokupa tim, Skeletor i Argentina su ga ludački unapredili, ali ova serija poraza je bila skroz predvidljiva.

Biće još dobrih utakmica, lagano. Mene samo nervira što Nedović igra iznad očekivanja, a opet jedva čekam da ode u neki Galatasaraj.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

  • +1 1
Link to comment

Petrusev je popio par prozivanja i deluje da je izgubio samopouzdanje. Ivanovic je u nekom momentu prestao da bude kul lik koji cuva ledja ekipi i ispoljio je mracniju stranu, poceo da proziva posle svake utakmice. 

Kriv mu Petrusev sto je primio 2 trojke u Kaunasu od kojih je jedna preko ruke posle dobre odbrane a nije on (Ivanovic) kriv sto nismo mogli 5 minuta da sutnemo na kos.. 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, salerokada said:

Petruševa. Vratio se na fabrička podešavanja.

 

Interesantno da je njegov pad poceo kada je igrao dobro a Skeletor javno udarao po njemu... Kapiram da je misleo na odbranu i da hoce jos vise da izvuce od njega, ali takav pristup igracu moze da dovede upravo do toga...

 

A ima takodje do toga da kada se sada protivnici pripremaju za nas, posto se ozbiljno poenterski pojavio na nekih 4-5 vezanic meca, bolje pripreme za njega....

 

A to isto vazi i za ceo tim, posto smo u jednom momentu postali ozbiljni konkurent za TOP8, i jos sa Kampacom u zadnjih 8 meceva, protivnici igraju bolje odbrane, bolje se pripremaju, a posto nam je roster i dalje veoma limitarin, zna se lako gde nas treba udarati.

 

Dobric i Ivanovic juce preko prodora izgledali kao muceni amateri, jedva izvuku pa pod pritiskom siliuju obruc i bacaju hail marry u pravcu reketa, pa sta bude...

 

No sve to nije nista novo, gledamo to godinama... Dokazano se zna da Dobric, Ivanovic, Mitrovic nemaju kvalitet za EL. Znaju da na svakoj 6-7 utakmici nesto, ali to je daleko od dovoljnog...

 

Vildoza (Kampaco), Nedovic, Martin, Petrusev su EL ograci, sve ostalo nije, ili nije vise (Kuzmic, Markovic)

 

Toliko smo se finansijski izpruzili za Vildozu, Nedu i Kampaca, da cak nije ni bilo uobicajnog suta u dupe za totalne promasaje tipa Holland ili Bentil...

 

A suterska forma je posebna prica, koliko sam kritikovao Lazica, a ljudina nam najbolji trojkas u timu sa skoro 50% (tipa 25/51), pored Nedovica, Dobrica ili Vildoze)....

Edited by assignment
Link to comment

Skautirana je cela ekipa. Skariolo je majstor za to. Tako nam je i repku odučio od košarke na SP u Kini... 

 

Obično je ovo period kada svi zatežu, rastu jer je poslednja trećina EL i nema više zezanja, a mi padamo jer kvalitet dolazi na naplatu. Sad neće niko više da odrađuje utamice, nego se ozbiljno priprema i skautira. Mislim da smo porazom od Partizana definitivno ispali iz kombinacije za F8, izgubili taj momentum koji smo imali. Nije ni onakav poraz od Žalgirisa pomogao. Ove utakmice na gostovanjima ne možeš nikad da računaš da ćeš da dobiješ, jer su svi jaki. Teško ćemo imati šta da tražimo i u naredne dve utakmice. Ako dobijemo Albu na domaćem terenu (što je must win), imali bismo onda 11-14, a kad se priključi Kampaco trebaće minimum 7-2 ako hoćemo dalje... realno jako male šanse... šteta, s obzirom da smo u onom jednom periodu stvarno kidali...

 

 

  • +1 1
Link to comment

Vidim da je konsenzus da je Petrušev u slobodnom padu, da se vratio na fabrička podešavanja, upao u kanalčinu ono Dunav-Tisa-Dunav.

 Čunjenice, pak, govore drugačije. Do sinoćnje utakmice, ako se gleda period od povrede Martina, Petrušev je statistički MVP EL. Na utakmici protiv Partizana u kojoj je bio silovan od strane Lesora, što je btw ovekovečeno i jednim decentnim umetničkim delom, potpisanim od glavnog protagoniste, imao je 8 poena, 10 skokova i 17 PIR. Silovatelj je imao 13, 8, 19. Silovanje kao takvo. 

Da, Ledej je bio inspirisan kao retko kad (mislim na derbije, ovo mu je 11. po redu i prvi sa primećenim učinkom) i to možemo da mu pripišemo kao minus pa da nastavimo diskusiju. 

Link to comment

Realno i pad forme je normalan, čini mi se i da smo u ranijim mandatima kod Radonje u ovom dijelu godine imali padove, ili sam permutovao. Nije ovo još ništa alarmantno.  Vratice se Hasan, pocece igrati Faku, onda će sve to izgledati kudikamo bolje.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, hrkljush boys_2 said:

Realno i pad forme je normalan, čini mi se i da smo u ranijim mandatima kod Radonje u ovom dijelu godine imali padove, ili sam permutovao. Nije ovo još ništa alarmantno.  Vratice se Hasan, pocece igrati Faku, onda će sve to izgledati kudikamo bolje.

 

Biće bolje sigurno, ali ovde je u pitanju plasman u F8. Ako pogubimo sve utakmice do tad, onda rekreativno igramo do kraja EL, uz koncentraciju na ABA. Što bi bila šteta s obzirom da smo doveli Fakua za tolike pare... taj čuveni iskorak u EL mora sad, ili će biti nikad, jer nema varijante da Kampaco i Vildoza ostanu i sl. sezone... a onda sve jovo nanovo i ko zna sa kim...

Link to comment
38 minutes ago, Michael Krueger said:

 

Biće bolje sigurno, ali ovde je u pitanju plasman u F8. Ako pogubimo sve utakmice do tad, onda rekreativno igramo do kraja EL, uz koncentraciju na ABA. Što bi bila šteta s obzirom da smo doveli Fakua za tolike pare... taj čuveni iskorak u EL mora sad, ili će biti nikad, jer nema varijante da Kampaco i Vildoza ostanu i sl. sezone... a onda sve jovo nanovo i ko zna sa kim...

 

Kampaco ima ugovor za sledecu sezonu (sto naravno ne znaci nista), Vildoza nema... Ako kojim slucajem ostane Faku, sanse da Vildoza ostanu su vece....

Link to comment
1 hour ago, MiddleClass said:

E cujes li da je nezna dusa Petrusev pao u firmi jer ga je Dusko kritikovao... :lolol:

 

A ti znas da sigunro nije, i poznajes mind-set Petruseva i kako se oseca kada ga Dusko proziva, dok ne proziva npr. Dobrica koji decko ne moze da se sastavi celu sezonu?

  • +1 1
Link to comment

Ljudi pustite te kritike 100 puta gore stvari treneri pričaju igračima na treningu pa ništa. Igrači znaju da ako je trener dobar da će sve to ispasti dobro problem je kad dodje neznalica i jebe majke svima :lolol:

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, assignment said:

 

A ti znas da sigunro nije, i poznajes mind-set Petruseva i kako se oseca kada ga Dusko proziva, dok ne proziva npr. Dobrica koji decko ne moze da se sastavi celu sezonu?

od petruseva postoje neka ocekivanja, za razliku od dobrica. ne znam kako reaguje na kritiku, ali nece daleko ako ga je to toliko omelo.

  • +1 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...