Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

Iako posle sinoc sumnjam u nas plasman na f8, ja od dolaska Duska Ivanovica uzivam u igri crvene zvezde. Pre svega zbog borbe do poslednjeg daha, i kad ide i kad ne ide, pa zbog timske igre oplemenjene fenomenalnim potezima pojedinaca, pojedinih odbrambenih sekvenci koje oduzimaju dah, kao i tog osecaja zajednistva koje prozima ekipu.

Meni je zao  sto je dosta navijaca potpalo pod uticaj komsija da mi imamo neku preskupu ekipu, sastavljenu od vrsnih pojedinaca i sto ne prihvatamo da je ova ekipa prepuna granicnih el igraca koje je timski duh izdigao na znacajno veci nivo.

Pisao sam vec, i pojedini su mi se smejali, nama je vodja ekipe (Luca) igrac koji nije ostavio gotovo nikakav trag u el, a u nba ga mesecima niko nije hteo. Nedovic ceo zivot igra u drugorazrednim el ekipama, i bez obzira na raskosan talenat, pricati o njemu kao vrhunski dokazanom igracu je neozbiljno. On je mozda sada prvi put u prilici da bude glavni igrac oko koga se sve vrti (zajedno sa Lucom) i meni to izgleda i vise nego dobro, obzirom da smo na 50% uspesnosti i da su mnoge utakmice dobijene zahvaljujuci njegovim prodorima, a par njih i njegovom ulogom sekundarnog organizatora.

Filip je...decko prakticno u zivotu nije igrao ozbiljnu kosarku, u Efesu je na kraju sluzio za podsmeh.

I, to je to.

Ovo su 3 igraca koje bi verovatno uzeli neki od ostalih EL timova, ostale nase igrace smo letos i jesenas i mi terali iz kluba, pola njih bi imali jedva osrednju ulogu u prosecnom EC klubu.

Ali, i ovu trojicu bi neki od boljih EL timova uzeli sada, u novembru (do Duskovog dolaska) bi taj broj bio ravan nuli.

I kad sve ovo sagledam, ja sam prezadovokjan i rezultatima, i kako ekipa igra, i kako se ponasa, i sa ponosom navijam za njih.

I prvi put sam, posle mnogo godina, posle poraza koji mi je bas tesko pao, posle pola sata rekao, nije bitno, ovako i mi pobedjujemo, na zelju, na borbu i na lucidnost pojedinaca, ne moze svaki put.

Imamo jos 14 sigurnih utakmica, i znam da cu u svakoj uzivati bez obzira na rezultat, i za mene je ova sezona vec uspesna.

Edited by Drako
  • +1 6
Link to comment

Ma biće uživanje gledati naše utakmice to niko ne spori, samo posle lošeg starta i ovakvih poraza neće biti dovoljno za neki iskorak a to je top 8. Ne mozemo vezati dve pobede i bićemo tu negde na 50 % uspešnosti . Sezona će biti dobra ali bez plasmana u top 8 isti djavo kao i prethodne sezone kada se pogleda unazad . Baš šteta, sa Kampacom i Polonarom bi to bilo to, ubijen nam je momentum i dok zaigra Kampaco biće kasno.


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk



Link to comment

Ma tanak je naš roster do zla Boga i kratka klupa, ta neka medijska prašina podignuta u javnosti da smo mi ultragiga skup tim verzija PSG je isto smišljena kao oružje pritiska na naš tim, a u stvari od naših igrača trenutno se sve bazira na malom Lazareviću i repariranom Petruševu, ostali su samo srednja žalost, tu mislim na Vildozu i Nedovića koji se već duže vrijeme ne daju prepoznati ni sjena od onog prije mjesec i kusur!

Ko zna kakav bi epilog bio i u Podgorici da nije sve konce igre preuzeo u svoje ruke Kampaco i zato smo dole pokazali šta možemo, a sinoć obrnuto pokazali sve što ne možemo iako je iskusni DI stavio sve karte na tu bekovsku liniju i izgubio, jer šut iz daljine nije išao a ulaz isto nije prolazio litvanci stisnuli u raketu, po meni nije se trebalo odustajati od timske igre p'n' pop jer individualne akcije nisu urodile plodom, trošili smo vrijeme ali i prednost topili još brže od vremena!

Nadam se da sad za partizan sve konce igre u odbrani povežemo a u napadu mislim da imamo prednost zbog njihove tanke odbrane i tu je naša jedina šansa, jer realno oni znaju kako da natrpaju koš protivnika, ali i da prime sijaset toga! Šta je tu je, ostaje da se nerviramo bar dok ne krene fudbal da nas malo rastereti ovih stresnih stvari!

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment

Kakvo crno plakanje, ja osecam samo ponos.

Da se ne zezamo, mi smo pola utakmice odigrali fenomenalno, na gostujucem terenu, gde su sudije dopustile prilicno "jaku" odbranu, bez skoro ikakvog doprinosa 2 kljucna igraca, od kojih su jednog mlatili kao vola u kupusu (vidi Branko Lazic, odbrana protivnickih bekova 😁), a drugi se vraca iz povrede, i ocigledno je da ne moze trenutno da pruzi ni 50% onoga sto inace daje

Jbg, nije islo, teraj dalje.

  • +1 3
Link to comment

Zanimljivo je da smo uz takvu jaku i agresivnu odbranu Žalgirisa izveli ukupno 4 bacanja. 2 u prvom i 2 u drugom poluvremenu. I ta 2 nad Petrusevim su svirana bukvalno jedva, na intervenciju onog Španca jer sudija ispod kosa, koji je čitavu akciju ispratio sa metra udaljenosti, nije ni pomislio da svira nijedan faul od 4 koje je Litvanac napravio.  U poslednjih nekoliko minuta napravljeno je sijaset faulova na Nedoviću koji nisu ni razmatrani, jedan kad je frljnuo loptu sa 8 metara jer je ubeđen da će se sudija oglasiti i drugi na ulazu na +3. Suđenje u Valensiji je bilo katastrofalno, protiv Barselone je bilo šta je bilo (ne mislim samo na Mirotićevu liniju nego i na ono Pefijevo bacanje gde su sva 3 igraca Barse zagazili po metar u reket, a jedan sudija gleda samo to), imam utisak da to postaje trend. 

  • +1 3
Link to comment

napisao si isto sto citamo oduvek i citacemo zauvek. 

 

sudjenje je bilo besprekorno sinoc. nije kao da smo mi bili penalizovani za agresivnu odbranu, kad smo resili da je igramo. 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

kome se ne dopada moze da gleda kls utakmice koje traju 2 i po sata. a i aba polako ide tim trnovitim putem da se svira svaki pogled i sutira 60 bacanja. sinoc u baru 58 bacanja, i to dve ekipe koje igraju rekreativnu odbranu

Edited by Nikodije
Link to comment
23 minutes ago, Nikodije said:

kome se ne dopada moze da gleda kls utakmice koje traju 2 i po sata. a i aba polako ide tim trnovitim putem da se svira svaki pogled i sutira 60 bacanja. sinoc u baru 58 bacanja, i to dve ekipe koje igraju rekreativnu odbranu

Još je Zmagoslav Sagadin davne 2003. rekao da uči svoje igrače da ne igraju odbranu rukama, ali su se izgleda trendovi promenili u cilju popularizacije košarke. 

  • +1 1
Link to comment

Ako uzmemo kao činjenicu da je prvi faul u 4/4 igračima Žalgirisa suđen na 6:04 dokraja utakmice a zatim sledeći (drugi u toj četvrtini) na 1:31 do kraja i treći faul na 0:55 i 4 na 0:31, sklon sam da poverujem fandorinu da su sudije ipak imale različit kriterijum prema nama i prema njima. Ne prevelik ali dovoljan da domaćinu pomogne a igrače Zvezde istera iz reketa. Uz to treba dodati i da je odnos bacanja Zvezda/Žalgiris 3/4 prema 12/13... Ipak, izgubili smo zadnjih 4 minuta sa mislim 12:2 i jbg onda govoriti o suđenju je malo bzvz.

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...