Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

26 minutes ago, fandorin said:

Za moguća "ozbiljna krivična dela" Zvezda je dobila vremenski ban za registraciju igrača i novčanu kaznu od 25.000 evra. Da li je samo meni neobična nesrazmera u visini ove 2 kazne? 

Ono što jeste činjenica je da su pravilnikom EL predviđene novčane kazne - za lažiranje dokumentacije novčana kazna u iznosu duplom od lažiranog; za prekoračenje budžeta postoji tabela sa novčanim kaznama u zavisnosti za koliko si miliona prekoračio. A ponoviću, Zvezda je kažnjena sa 25k evra koliko kažnjavaju za sedenje na stepenicama.

Produženje vremenskog bana se nigde ne pominje. U članu 34 na strani 544 piše sledeće - ...automatic ban on registration will be placed until the settlement is reached by the parties.

Takođe piše i the finance panel may impose any additional sanction as indicated in article 18...

....što može široko da se tumači pa tako i smrtnom kaznom predsedniku, a smuđenjem brade Dži Emu. 

  Dakle, Zvezda je dobila minimalnu novčanu kaznu i drakonsko vremensko ograničenje registracije koje nije primenjeno ni na jednom klubu grešniku u istoriji lige, bez jasnog utemeljenja u pravilniku. 

zvuci smisleno, samo jos samo da izadje covic i kaze tacan razlog kazne. ako smo drakonski kaznjeni mimo pravilnika, nema sta da krije od javnosti.

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, copkillah said:


 

 


Tek je peti januar, a već imamo Pljeskavicu godine.

 

A kako je ono meni vispreno i duhovito. Bem mu miša i tom decembru, baš bi pretežak.:lolol:

Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

juventus je izbacen iz lige kad je uhvacen, zvezda koliko vidim nije izbacena. koliko vidim, u obrazlozenju evrolige stoji izmedju ostalog providing untrue or inaccurate information, sto moze da ukazuje na sve i svasta, ukljucujuci neka ozbiljna krivicna dela. 

Prvi put kad su muljali izbačeni su iz lige, ovaj put muljažu plaćaju ostavkom UO i ne znam da li zabranom dovođenja igrača. Jbg odoh u off .

Link to comment
9 hours ago, *edited by mod said:

Kaznu je obrazložila EL. Zaostale isplate iz prošlih sezona + ova aktuelna, lažna dokumentacija, neregularna finansijska situacija i uz sve to višestruki povratnici.

 

Što se tiče "zavere" deluje mi verovatno da su Španci zalegli da se odreže kazna, a sa druge strane ne znam ko bi od drugih klubova imao razloga ili volje da traži da se Zvezdi progleda kroz prste. 

 

Mada moram da priznam da je ultra smešna ova argumentacija "Zašto nas baš sada kažnjavaju a nisu pre?" koja se provlači u zadnje vreme. Kao da neko opljačka tri banke, uhvate ga posle pljačke četvrte i onda izađe pred sud i krene da se na taj način brani. 

 

Kazna je odrezana i teško da su Glikman i Bodiroga za nju čuli iz medija, tako da su vrlo male šanse da udare pomilovanje na sopstvenu kaznu, mada Ćoki ima duboke fioke pa za to ostavljam po neki promil šanse. Sa druge strane za sud za sportsku arbitražu svakako nema vremena, a mislim da je istraga u koju su uz ljude iz EL uključen i sud u Lozani, vrlo verovatno poslednja stvar koju bi Ćoki želeo. 

 

Jedino ultra smešno u celoj priči je EL kao organizacija koja ima pravilinik™ sa najširim mogućim tumačenjem u istoriji sporta.

Tako se može desiti da klub, koji je "višestruki prestupnik" kao KKCZ, učestvuje 10 godina bez ikakvih problema, samo ako calne u EL kasnu rečenu sumu.

 

Niko ne postavlja pitanje zašto se sve ovo ne uradi pre 01.09. nego u sred sezone? Nije moguće da baš nikom od vas ne upada u oči tajming kazne, osim u kontekstu "vidi šta su komšije uzele kao argument?!" Mogli su i u maju reći ispeglajte dugovanja ili nećete igrati sledeću sezonu. Dajte malo mašti na volju.

 

Uostalom o kakvoj organizaciji je reč, videli smo kad su KKP primili u takmičenje ove sezone, bez ikakvog rezultatskog opravdanja. I ne samo KKP, jel...

 

 

  • +1 2
  • Tužno 3
Link to comment
19 minutes ago, John Coltrane said:

 

Uostalom o kakvoj organizaciji je reč, videli smo kad su KKP primili u takmičenje ove sezone, bez ikakvog rezultatskog opravdanja. I ne samo KKP, jel...

Videli smo mnogo ranije, kada nisu dali A licencu Partizanu pre fazon 15 godina, pa smo videli kada su dva puta Zvezdu primili mimo pravilnika (Igokea, Cibona).

 

Prestani da morališeš, baš ti ne ide to uvijeno patkometrisanje.

 

Jako je slatko što se odmah gleda u teorije zavere i "komšije" umesto da se zapita što Čović ćuti, ne gostuje na Pinkovima i Hepijima pričajući kako mu neko radi iza leđa.

 

Ovde većina ljudi normalno gleda na ovo i ne spominje teorije zavere (sem u zajebanciji), ali ima par jehovinih svedoka koji samo ponavljaju mantru.

Edited by garmonbozia
  • +1 4
Link to comment
32 minutes ago, John Coltrane said:

 

Jedino ultra smešno u celoj priči je EL kao organizacija koja ima pravilinik™ sa najširim mogućim tumačenjem u istoriji sporta.

Tako se može desiti da klub, koji je "višestruki prestupnik" kao KKCZ, učestvuje 10 godina bez ikakvih problema, samo ako calne u EL kasnu rečenu sumu.

 

Niko ne postavlja pitanje zašto se sve ovo ne uradi pre 01.09. nego u sred sezone? Nije moguće da baš nikom od vas ne upada u oči tajming kazne, osim u kontekstu "vidi šta su komšije uzele kao argument?!" Mogli su i u maju reći ispeglajte dugovanja ili nećete igrati sledeću sezonu. Dajte malo mašti na volju.

 

 

Ključna razlika je u tome što je pre bilo Đordija a sada ga nema. I to se zvanično desilo baš tu negde oko tog datuma koji ti pominješ.

 

Pri tom je i zvanično rečeno da stvar nije samo u dugovanjima (koja sad verovatno i jesu ispeglana) već i u kreativnom pristupu dokumentaciji.

 

Siguran sam da je bilo raznih vratolomija koje su prolazile, ali rizik toga je da kada ne prođu, dođu stvari na naplatu.

Link to comment
1 hour ago, garmonbozia said:

Videli smo mnogo ranije, kada nisu dali A licencu Partizanu pre fazon 15 godina, pa smo videli kada su dva puta Zvezdu primili mimo pravilnika (Igokea, Cibona).

 

Prestani da morališeš, baš ti ne ide to uvijeno patkometrisanje.

 

Jako je slatko što se odmah gleda u teorije zavere i "komšije" umesto da se zapita što Čović ćuti, ne gostuje na Pinkovima i Hepijima pričajući kako mu neko radi iza leđa.

 

Ovde većina ljudi normalno gleda na ovo i ne spominje teorije zavere (sem u zajebanciji), ali ima par jehovinih svedoka koji samo ponavljaju mantru.

 

Ti si došao da mi držiš lekcije o moralu?!?! Od tebe čitam samo uvrede, klasično navlačenje na ban. Takve kao ti samo oteraš u pizdu materiju/staviš na IL i nastaviš dalje.

 

 

  • +1 1
  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

Ključna razlika je u tome što je pre bilo Đordija a sada ga nema. I to se zvanično desilo baš tu negde oko tog datuma koji ti pominješ.

 

Pri tom je i zvanično rečeno da stvar nije samo u dugovanjima (koja sad verovatno i jesu ispeglana) već i u kreativnom pristupu dokumentaciji.

 

Siguran sam da je bilo raznih vratolomija koje su prolazile, ali rizik toga je da kada ne prođu, dođu stvari na naplatu.

 

Ajmo onda ovako - dugovanja su izmirena i tu nema sankcija, jel?

Štelovanje računa vuče svoje posledice, a to je zabrana registracije igrača ili nešto još drastičnije (oduzimanje bodova ili izbacivanje iz lige).

 

U tom slučaju valjda je normalno da EL izadje sa obrazloženjem koje su cifre u pitanju, šta je Čović muljao, u kom vremenskom periodu,... Ja ne videh da je iko okačio bilo šta sem gluposti sa tvitera i domaćih poratala.

 

Zašto se odmah javila potreba da nam učitavate odbranu Čovića?

Ja sam samo pokušao da saznam u čemu je problem oko registracije Kampaca, ne pratim bakset pomno kao fudbal, a domaće medije ne pratim uopšte.

 

  • +1 1
  • Haha 1
  • -1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Real se, jebo te, nadgornjavao oko cene Fakua sa Zvezdom, pa Real odustao! I onda se pitaju, “ej odakle ovoj sirotinji pare i još nas zajebu oko pojačanja”.

Pa i to nakon dovodjenja Vildoze.

 

Naravno da će upitati koga treba u EL da nas pročešljaju i desilo se što se desilo. Ako usput Zvezda (ot)pusti Kampaca, eto njega u Realu za manje para.

Link to comment

Saopštenje sindikata igrača EL

 

Uloga Finansijskog panela Evrolige jeste da garantuej isplate igrača i to je nešto što podržavamo, kao što podržavamo da treba da postoje određene sankcije ako se to ne radi. U ovom slučaju to je bio slučaj sa Crvenom zvezdom. Klub je uplatio zaostale isplate i to je ishod kojim smo i mi zadovoljni i pokazatelj da sistem funkcioniše. Međutim, kazna koja je doneta na osnovu svega toga je prestroga, posebno ako se uzme u obzir njeno predugo trajanje", navodi se na početku saopštenja.

 

Zatim dodatno pojašnjavaju svoj stav oko svega toga. "Ponavljamo, mi podržavamo kazne za takve stvair, ali kada su smislene i u normalnom trajanju, što sada nije slučaj. To utiče na igrača, u ovom slučaju na Fakunda Kmapaca koji je naš član i koji je nedavno opotpisao za Zvezdu. Klub je kažnjen i sa 25,000 evra i zabranu registrovanja i to ima ogroman uticaj i na Kampaca koji ne može profesionalno da se bavi svojim poslom na najvišem nivou i to u momentu kada ništa od toga nije njegova krivica.

  • +1 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...