Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

ma evroliga je smesna, svi klubovi gube pare na gomilu, ukupni nagradni fond takmicenja je na nivou jokiceve nedeljne plate. nije to za poredjenje sa uefa ni po jednom osnovu.

  • +1 4
Link to comment

Sranje smo napravili, to je sada izvesno, otprilike se i zna sta je u pitanju, solidno veliki ispad, ali mislim da je kazna previsoka, bez obzira sto smo vec imali slicne ispade, kazniti tri meseca neregistrovanja novih igraca je, po meni, bas previsoka kazna. Mislim da na visinu kazne aludira i Zvezda.

Link to comment

Ovakvo pisanje o kazni postaje tragikomicno.Dok se horski osudjuju komentari po raznoraznim portalima o nekakvim zaverama,dotle se ovde kazna obrazlaze argumentima: sigurno su nesto ozbiljno zasrali,covic je to,nema ga po jutarnjim programima.

  • Haha 1
  • -1 1
  • Tužno 1
Link to comment
52 minutes ago, seydou said:

Ovakvo pisanje o kazni postaje tragikomicno.Dok se horski osudjuju komentari po raznoraznim portalima o nekakvim zaverama,dotle se ovde kazna obrazlaze argumentima: sigurno su nesto ozbiljno zasrali,covic je to,nema ga po jutarnjim programima.

Kaznu je obrazložila EL. Zaostale isplate iz prošlih sezona + ova aktuelna, lažna dokumentacija, neregularna finansijska situacija i uz sve to višestruki povratnici.

 

Što se tiče "zavere" deluje mi verovatno da su Španci zalegli da se odreže kazna, a sa druge strane ne znam ko bi od drugih klubova imao razloga ili volje da traži da se Zvezdi progleda kroz prste. 

 

Mada moram da priznam da je ultra smešna ova argumentacija "Zašto nas baš sada kažnjavaju a nisu pre?" koja se provlači u zadnje vreme. Kao da neko opljačka tri banke, uhvate ga posle pljačke četvrte i onda izađe pred sud i krene da se na taj način brani. 

 

Kazna je odrezana i teško da su Glikman i Bodiroga za nju čuli iz medija, tako da su vrlo male šanse da udare pomilovanje na sopstvenu kaznu, mada Ćoki ima duboke fioke pa za to ostavljam po neki promil šanse. Sa druge strane za sud za sportsku arbitražu svakako nema vremena, a mislim da je istraga u koju su uz ljude iz EL uključen i sud u Lozani, vrlo verovatno poslednja stvar koju bi Ćoki želeo. 

  • +1 1
Link to comment

Izuzetno su nezgrapna poređenja ovog što se dešava sa Zvezdom i pljački banaka. Modus operandi u sistemima kao što su klubovi je hodanje po ivici (imamo primer sa Juventusom x 2) verujem da ga ima u većini klubova u EL (jbg verujem i kažnjavanje Zvezde ne ide u isti koš ali...). Ono što sam uspeo da shvatim problem jeste nastao zbog Kampaca i to zbog:

- Kako sme tamo neka Zvezda da dovede F.K. za par miliona a ukupni budžet 10, tj za igrače 6,5 (ako sam dobro izračunao).

- poslednja uplata koja je legla na račun kluba nije dovoljno transparentno urađena (a priča se o uplati od 5 miliona nečega).

Mislim da vi mešate BAT (FIBA) i kazne EL, ja se stvarno ne sećam da je nas EL u prethodnim godinama kažnjavala novčano ili vremenski zbog kršenja finansijskog fer pleja ili zbog kašnjenja isplata prinadležnosti.

Btw ako je istina da se razmišlja (komšije) o Dorsiju, o kakvom finasijskom fer pleju pričamo ako se uzme da mu je Monako nudio do kraja sezone 1,25 miliona evra?

Link to comment



Ovdje niko nije ni sporio da su muljali sa papirima, čak se i rukovodstvo EL kritikovalo zbog nedovoljne transparentnosti, jer se ostavljaju  razne mogućnosti Ćokiju razvijanja raznih teorija,a tajming je nenadjebiv. Samo se postavlja pitanje kako to da se ranijih sezona tolerisalo? A onda stižu prosvjetitelji (pojedini) sa drugog topika da nama objasne kako , šta i kakav je to klub KKCZ.  Bodiroga meni nije sporan, on mi je uvijek mi je bio odvratna njuška, još kao igrač, u to da li ima veze sa ovim ne ulazim, niti me interesuje. 


Tek je peti januar, a već imamo Pljeskavicu godine.
  • Haha 1
Link to comment
8 minutes ago, simple red white said:

Izuzetno su nezgrapna poređenja ovog što se dešava sa Zvezdom i pljački banaka. Modus operandi u sistemima kao što su klubovi je hodanje po ivici (imamo primer sa Juventusom x 2) verujem da ga ima u većini klubova u EL (jbg verujem i kažnjavanje Zvezde ne ide u isti koš ali...).

juventus je izbacen iz lige kad je uhvacen, zvezda koliko vidim nije izbacena. koliko vidim, u obrazlozenju evrolige stoji izmedju ostalog providing untrue or inaccurate information, sto moze da ukazuje na sve i svasta, ukljucujuci neka ozbiljna krivicna dela. 

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, simple red white said:

Izuzetno su nezgrapna poređenja ovog što se dešava sa Zvezdom i pljački banaka. Modus operandi u sistemima kao što su klubovi je hodanje po ivici (imamo primer sa Juventusom x 2) verujem da ga ima u većini klubova u EL (jbg verujem i kažnjavanje Zvezde ne ide u isti koš ali...). Ono što sam uspeo da shvatim problem jeste nastao zbog Kampaca i to zbog:

- Kako sme tamo neka Zvezda da dovede F.K. za par miliona a ukupni budžet 10, tj za igrače 6,5 (ako sam dobro izračunao).

- poslednja uplata koja je legla na račun kluba nije dovoljno transparentno urađena (a priča se o uplati od 5 miliona nečega).

Mislim da vi mešate BAT (FIBA) i kazne EL, ja se stvarno ne sećam da je nas EL u prethodnim godinama kažnjavala novčano ili vremenski zbog kršenja finansijskog fer pleja ili zbog kašnjenja isplata prinadležnosti.

Btw ako je istina da se razmišlja (komšije) o Dorsiju, o kakvom finasijskom fer pleju pričamo ako se uzme da mu je Monako nudio do kraja sezone 1,25 miliona evra?

Poredio sam argumente "Što baš sad a pre ne?" Naravno da ovo u Zvezdi nema veze sa pljačkom banke, jer teško da je iko tu dao pare bez da je hteo.

Hodanje po ivici kao MO sa sobom vuče rizik da se nekad iz ovih ili onih razloga padne sa te ivice (Juve, Čelzi, Siti...)

Ovo oko FFP nisam siguran u detalje ali koliko sam video problem i jeste u tom odnosu plata. Verovatno nije problem da klub dovede igrača i od 10 miliona ako je to pokriveno tako da ostaje isti procenat za plate. Ovo za uplatu od 5 miliona prvi put čujem ali ima smisla u kontekstu da je pokušano da se neko fiktivno ili manje sponzorstvo napumpa tako da izniveliše taj procenat.

 

Što se tiče Dorsija ne verujem da će on ili iko toliko zvučan dolaziti ove sezone, bez da se desi neka duža povreda. Jeste da je sa dva odlaska napravljen neko prostor, ali sa ovim dešavanjima mi deluje dosta realnije da bude onako kako je Žoc rekao da više neće biti doselekcije.

Link to comment

Čović je pre mesec dana vodio Bodirogu na ja'njetinju i kad je došao konobar da naplati, Ćoki reče da nema ni dinara i da plati Deki, ljubi ga brat. A Bodiroga, stara škrtica, jedva izvadio tih sto evra iz džepa.

 

Kad ono posle mesec dana, Čović dovodi Kampaca, a Bodigoroga u fazonu, a nemaš pare, nanu li ti, sad ćeš ti da vidiš...

 

To je jedina istina, ima i slika računa kod Uzelca kao dokaz, sve ostalo vas mediji lažu. 

 

Kap koja je prelila čašu je što je Ćoki udarao po viskiju sve vreme, kad već nije imao keš, mogao je kiselu da pije uz pečenje.

  • Haha 6
Link to comment

Za moguća "ozbiljna krivična dela" Zvezda je dobila vremenski ban za registraciju igrača i novčanu kaznu od 25.000 evra. Da li je samo meni neobična nesrazmera u visini ove 2 kazne? 

Ono što jeste činjenica je da su pravilnikom EL predviđene novčane kazne - za lažiranje dokumentacije novčana kazna u iznosu duplom od lažiranog; za prekoračenje budžeta postoji tabela sa novčanim kaznama u zavisnosti za koliko si miliona prekoračio. A ponoviću, Zvezda je kažnjena sa 25k evra koliko kažnjavaju za sedenje na stepenicama.

Produženje vremenskog bana se nigde ne pominje. U članu 34 na strani 544 piše sledeće - ...automatic ban on registration will be placed until the settlement is reached by the parties.

Takođe piše i the finance panel may impose any additional sanction as indicated in article 18...

....što može široko da se tumači pa tako i smrtnom kaznom predsedniku, a smuđenjem brade Dži Emu. 

  Dakle, Zvezda je dobila minimalnu novčanu kaznu i drakonsko vremensko ograničenje registracije koje nije primenjeno ni na jednom klubu grešniku u istoriji lige, bez jasnog utemeljenja u pravilniku. 

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, Hele said:

Čović je pre mesec dana vodio Bodirogu na ja'njetinju i kad je došao konobar da naplati, Ćoki reče da nema ni dinara i da plati Deki, ljubi ga brat. A Bodiroga, stara škrtica, jedva izvadio tih sto evra iz džepa.

 

Kad ono posle mesec dana, Čović dovodi Kampaca, a Bodigoroga u fazonu, a nemaš pare, nanu li ti, sad ćeš ti da vidiš...

 

To je jedina istina, ima i slika računa kod Uzelca kao dokaz, sve ostalo vas mediji lažu. 

 

Kap koja je prelila čašu je što je Ćoki udarao po viskiju sve vreme, kad već nije imao keš, mogao je kiselu da pije uz pečenje.

Sad kad neki portal prenese ovo.

Edited by Milošica
  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...