Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

A šta znam, dobili smo na jednu loptu uz gomilu individualnih grešaka njihovih igrača, tako da ne bih Obradovića krivio za poraz. Jedno pomaganje ili pogođen jedan od nekoliko otvorenih šuteva ili promašen jedan od tri pogođena sa druge strane i druga priča bi se pričala. 

 

Generalno, Partizan je napadački odličan pa ne mogu da se složim da nemaju ozbiljne akcije. Odbrana im je loša, ali su u tom domenu sinoć bili sasvim dobri, a na početku utakmice čak i odlični. Baš prava odbrana kakvom se na domaćem parketu dobijaju najjače evropske ekipe. Zvezda nije mogla da dođe do iole dobrog šuta u tom periodu.

 

Mislim da je građenje ekipe oko Pantera bila greška. Njegovo dovođenje je OK, ali mi je nerazumljiva selekcija prošlog leta kada nije doveden nijedan vrhunski klasičan bek, koji bi preuzeo deo Panterovih prava i obaveza nego Egzum i Naneli. Dubina rostera je očigledan problem, ali su u tom smislu i povrede bitne. Smajli i Aleksa su baš ti domaći specijalci koji fale Partizanu u ovom trenutku, a Korivica bi trebalo da to postane. Doduše ne znamo da li bi Željko koristio Smajlija i Koprivicu u značajnoj meri. Deluje da je selekcija mogla značajno bolje da se uradi. 

 

Kada se podvuče crta, videli smo da se radi o dve ekipe vrlo sličnog kvaliteta i to u trenutku u kom mi imamo 1 momentum™, a oni su u padu. Partizan ima više prostora za napredak od nas, a videli smo prošle godine koliko su bolje izgledali u finalu nego tokom sezone. Ako opet ne osvoje ništa onda će to već biti ozbiljan neuspeh.

 

Razumem i frustraciju navijača Partizana, prošlo je već godinu i po dana, nekoliko krugova loženja i razočarenja i konačno je delovalo da su ubedljivo bolji od nas i da imaju šanse i za plejof EL. I onda serija poraza u EL i dva puta za redom gube od nas. Jako sam žalosna.

 

 

Edited by Heaviside
  • +1 7
Link to comment
11 minutes ago, Heaviside said:

A šta znam, dobili smo na jednu loptu uz gomilu individualnih grešaka njihovih igrača, tako da ne bih Obradovića krivio za poraz. Jedno pomaganje ili pogođen jedan od nekoliko otvorenih šuteva ili promašen jedan od tri pogođena sa druge strane i druga priča bi se pričala. 

 

Generalno, Partizan je napadački odličan pa ne mogu da se složim da nemaju ozbiljne akcije. Odbrana im je loša, ali su u tom domenu sinoć bili sasvim dobri, a na početku utakmice čak i odlični. Baš prava odbrana kakvom se na domaćem parketu dobijaju najjače evropske ekipe. Zvezda nije mogla da dođe do iole dobrog šuta u tom periodu.

 

Mislim da je građenje ekipe oko Pantera bila greška. Njegovo dovođenje je OK, ali mi je nerazumljiva selekcija prošlog leta kada nije doveden nijedan vrhunski klasičan bek, koji bi preuzeo deo Panterovih prava i obaveza nego Egzum i Naneli. Dubina rostera je očigledan problem, ali su u tom smislu i povrede bitne. Smajli i Aleksa su baš ti domaći specijalci koji fale Partizanu u ovom trenutku, a Korivica bi trebalo da to postane. Doduše ne znamo da li bi Željko koristio Smajlija i Koprivicu u značajnoj meri. Deluje da je selekcija mogla značajno bolje da se uradi. 

 

Kada se podvuče crta, videli smo da se radi o dve ekipe vrlo sličnog kvaliteta i to u trenutku u kom mi imamo 1 momentum™, a oni su u padu. Partizan ima više prostora za napredak od nas, a videli smo prošle godine koliko su bolje izgledali u finalu nego tokom sezone. Ako opet ne osvoje ništa onda će to već biti ozbiljan neuspeh.

 

Razumem i frustraciju navijača Partizana, prošlo je već godinu i po dana, nekoliko krugova loženja i razočarenja i konačno je delovalo da su ubedljivo bolji od nas i da imaju šanse i za plejof EL. I onda serija poraza u EL i dva puta za redom gube od nas. Jako sam žalosna.

 

 

 

Nego, jel te sad bar malo sramota zato što si prozivao našeg Dukljanina za zlatan roleks?

Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

 

Nego, jel te sad bar malo sramota zato što si prozivao našeg Dukljanina za zlatan roleks?

:lolol:

Nije brate i dalje mi je muka kada ga vidim sa tim satom u kombinacji sa crvenim duksom sa kapuljačom i kačketom. 

 

Al da sam se zajebo u proceni i za njega i za Nedovića - jesam. Duško je vrlo ozbiljan lik, svesno izjavama, ponašanjem i osmehom radi na popravljanju negativnog imidža. Očekivao sam sujetu i neku vrstu inata. Naravno, pre svega je pokazao da je jebeno dobar trener.

  • +1 2
Link to comment

Samo da čestitam celom timu istorijski uspeh u vidu prvog EL derbija.

 

Pobeda je ono, veri veri sweet :wub: 

 

Partizan ima jako čudan mind set. Kada su rano otišli na +10, slavlje kao da su osvojili EL, dranje, kucanja, pokazivanje mišića. A onda nestane goriva i ugase se... Meni simpa, nastavite tako :fantom:

 

 

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
8 minutes ago, assignment said:

Partizan ima jako čudan mind set. Kada su rano otišli na +10, slavlje kao da su osvojili EL, dranje, kucanja, pokazivanje mišića. A onda nestane goriva i ugase se... Meni simpa, nastavite tako :fantom:

 

To odslikava jedan drugi problem za njih. Iskidali su odbranu prvih 10 minuta, ali kada se izduvala publika, atmosfera i hajp, onda su se resetovali na fabričko i već u drugoj četvrtini primili brdo poena. Zaključak je da ti igrači sami po sebi nisu kidači, nemaju taj fajterski mentalitet i želju koja je uvek, budimo iskreni, i te kako krasila KK Partizan. Samo na želju i srce su nas X puta dobili kada smo bili mnogo jači. 

  • +1 3
Link to comment

Treba biti realan pa reci da je Ivanovic preuzeo tim u dobrom momentu po novog trenera (iliti najboljem od losih momenata) kada je zavrsena serija teskih gostovanja (5 jako teskih u prvih 7 kola) i kada je udarni dvojac poceo da hvata zalet posle povrede/neigranja. Naisao mu je laksi raspored, imao je srece koliko je tezak na prvih par EL utakmica (i sinoc doduse) ali njegova vrednost je u tome sto je ispravno procenio da od Markovica i Lazarevica nema leba, sklonio ih iako su imali su po 20 minuta kod Jovanovica, dao vecu ulogu Dzoniju, Holanda takodje drzi na lancu i to su neke rokade koje su uz povoljne okolnosti donele preokret. Bilo bi dobro da mu umesto potonjeg dovedu normalnog igraca koji ume nesto da iskreira, Holand je totalno nepoudan igrac, klasican indijanac za kog je tesko objasniti zasto smo ga doveli, ne bas toliko tesko kao za Raduljicu ali svejedno tesko. Doduse znajuci Zvezdu to se nece desiti, oni vole da igraju igricu na expert modu i propuste potencijalno vrhunsku sezonu tako sto ne nadograde ekipu tamo gde treba nego drndaju do kraja sa poluposlozenom ekipom. 

Kad smo vec kod toga nije mi jasna ni prica oko Kampaca i verovatno sam medju malim brojem onih koji zaziru da li bi taj potez narusio hijerarjiju koju ovaj udarni dvojac ima zajedno sa Dzonijem i radije bih da se dovede trojka. 

 

Sada ce se svakako desiti predvidive stvari, mi smo usli u sladunjavu fazu kada je sve lepo a to je znak da se dobra forma blizi kraju i da ce uskoro da uslede porazi. Bilo bi dobro da kada padnemo ne budu porazi u nizu nego da koliko toliko ocuvamo sanse za plej of jer deluje da je ovo jedna od onih sezona kada nema 8 izrazito jakih ekipa nego ce se u plej of moci sa negde oko 50 %. Zalgiris kuci tesko dobijamo i tu ce se po meni i prelomiti u kom smeru ce ovaj brod da nastavi. 

 

 

Link to comment
6 minutes ago, Moća said:

Molim moderaciju da povadi postove s apočetka sezone gde su pljuvali Nedovica i da se svima udeli zabrana pisanja na ovom topiku do kraja sezone. Hvala.

 

Onda bi pisao samo samo_opušteno, koji nije pisao na početku sezone. 

  • Haha 2
Link to comment

Ne znam kako ste uspeli da pljujete Nedovica pored Holanda, Adamsa, Bentila i slicnih polovnjaka ali cinjenica da su mu se navijaci Pao-a u oprostajnim porukama zahvaljivali sto je bio jedina svetla tacka u mracnom vremenu je bila dovoljna da pretpostavim da ce biti dobro pojacanje, ipak ga nisam pomno pratio dugo vremena. 

Link to comment

Nedovic nikada nije bio poznat kao neki preterani  klacer, on je igrac koji moze da napuni protivnika ali i da ukanali svoju ekipu losim odlukama , mada je se tu dosta popravio u poslednjih nekoliko sezona . Meni je on licno uvek bio gotivan igrac,, Derick Rose za veoma simorasne , atraktivan, odlican atleta za evropske uslove. Steta za te povrede koje su ga pratile  kroz karijeru  i sprecile da mozda napravi  bolju profesionalnu  karijeru. Milim da se on Vildoza dobro dopunjuju kao bekovski par, videcemo kako ce to izgledati kada se budu igrale  plej of utakmice.

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment

Ja ga pljujem svaki put kada bude na spisku za repku. Al poraslo dete, osamostalilo se...

Al videćemo još da li će osvojiti neki trofej kao glavni igrač. Za sada igra odlično iako ciglari sa distance.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...