Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

Raduje što smo u zadnje vreme dosta bolji i raznovrsni u napadu,bez obzira na protivnika .
Šteta za Lazarevica što je ovo izašlo .
Ako Lazarević šutira svaku ovako Holand nema šta da traži sa onom cirkuskom igrom.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk



  • +1 2
Link to comment

Dobro je da se proširila rotacija na Lazarevića, dopustili smo im čak 11 ofanzivnih skokova, što je loše, ali haj, to će već Duško izhendlati, i mali Top se upisao :thumbup:.

Link to comment
Rutinski,Bentil dosta bolje nego kako su ga poznavaoci docekali pre sezone.
Lično, o Bentilu pri potpisu sam imao potpuno pogrešnu sliku kako izgleda njegova igra i šta uopšte da očekujem da vidim. Pamtim ga po manje vise epizodnim ulogama, ne sećam se da me je nečim kupio gledajući sporadično timove u kojima je igrao. Po konstituciji tela bi svako pomislio da je klasičan igrač "na snagu". Baš sam prijatno iznenađen onim što pruža, prvo kod Jovanovića, bio manje vise najkonstantniji, uz sve dobre strane, energiju, hustle, odličan procenat za 3, malo mi je smetalo kada bez potrebe uleti u neke solo akcije, pa uzima one fade away šuteve sa 5,6m preko coveka.. Neki su i ulazili, ali kod Ivanovica je to smanjio na minimum. Ok, to je svakako bilo izazvano i potpunim odsustvom bilo kakve organizacije igre pod prethodnim trenerom, ali sada je potpuno racionalan i super je sto smo ga doveli.

Što neko reče, SC bas simpa ekipa. Oni klinci pod košem su bas zanimljivi, a ovi malci kako prangijaju, malo divlje, ali koga otvore najeb'o je. Flatcher Magee ove sezone 50% za 3. Šteta što nema još nekih izrazitijih kvaliteta, bio bi ultra zanimljiv jačim evropskim ekipama. Lik je bese rekorder NCAA po broju sutnutih trojki ispred Curryja. Pogledao bas statistiku, najmanji procenat za 3 u nekoj sezoni mu je 42%, a uzima veliki broj šuteva.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment

Najveći deo skepse oko Bentila je i bio u tome što je bio epizodista, bez mnogo naznaka da može da bude nosilac. On je legitiman EL igrač i ne sećam se da je to osporavano, komentari su više bili vezani za ulogu koja mu je namenjena. Imao je odličan početak sezone, ali kad je skautiran i kad su se odbrane prilagodile, morao je da počne da uzima teške šuteve što mu ne leži i što ne treba da radi. Neuporedivo je korisniji kada nije prva, druga opcija u napadu.

  • +1 1
Link to comment

I u zadnje vrijeme mnogo više napada dole, sa niskog posta i onda ide ili šut ili distribucija lopte dalje u čemu je iznenađujuće dobar.

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...