Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

On 1.11.2022. at 20:50, harper said:

Ovo ce verovatno iznenaditi neke mladje forumase jer je danas mnogo tesko poverovati u to ali Drazen Petrovic je bio sasvim prosecan suter sa vecih daljina kao klinac. On je sa 16 godina vec bio zver od igraca po svakom mogucem osnovu ali uopste nije smatran za nekog pouzdanog trojkasa kakvim su ga kasnije okruzili u Ciboni (brat mu Aco, Usic, Cvjeticanin i slicni). Naravno, davao je trojke ali ne u nekim zavidnim procentima, trademark kosevi su mu bili iz prodora i zadrske koji nisu mogli da se brane. Ali je taj lik imao politiku "1000 suteva" svakog dana na treningu i danas vazi za jednog od najvecih sutera koji je igrao kosarku.

 

Ovo je 100% tačno.

 

Kad ne bi znao šta bi, krenuo bi u prodor sa desna, probacio loptu kroz noge i promenio pravac. To mu nikad niko nije odbranio da ja znam. Premda su svi znali šta će da uradi.

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, April said:

 

Ovo je 100% tačno.

 

Kad ne bi znao šta bi, krenuo bi u prodor sa desna, probacio loptu kroz noge i promenio pravac. To mu nikad niko nije odbranio da ja znam. Premda su svi znali šta će da uradi.

 

Igrao je jednom u dresu Cibone protiv Reala u Madridu, na toj utakmici ga je cuvao muceni Iturijaga. Kako su ga mrzeli navijaci Reala to nije bilo normalno, otprilike koliko su ga obozavali kad je na kraju presao kod njih i dobijao utakmice u njihovom dresu. Na toj utakmici su ga posebno vredjali, dobacivali mu svasta, nisu prestajali. Sad, Drazen je bio grozno osvetoljubiv i da bi im se osvetio zbog toga krene da igra jedno pet minuta sam u napadu. Svasta sam u sportu video ali onako nesto nikad, davao im je koseve kako je hteo tih pet minuta a pogotovo tim prodorom sa zadrskom kad krene a onda u pokretu provuce loptu kroz noge unazad i taman kad se Iturijaga zaleti kao muflon jer ocekuje da se Drazen digne i sutne iz driblinga ovaj produzi korak napred i ubaci poludistancu, najcesce od table. Bukvalno je preko 5 minuta maltretirao Real. Ma, udvajaj, utrajaj, dzabe, niko nije ni gledao ovu preostalu cetvorku Cibone na parketu ali ni ovaj nije dodavao nikome, samo je trpao, i trpao, i trpao dok mu nije dosadilo.

 

Posle jednog Drazenovog kosa, ko zna kojeg po redu, krece Real u napad, Iturijaga prolazi pored klupe, okrece se treneru i onako u trku slegne ramenima po sistemu "jebi ga, sefe, pokusavam ali ne ide". Kad se Drazen konacno nadavao koseva i odveo Cibonu na 20 i nesto poena razlike, napravi cetvrti pa odmah potom peti faul na neka cetiri minuta pre kraja ili tako nesto i krene na klupu. Na tribinama belih maramica koliko nisam video sve dok jedne godine Ronaldinjo nije razvalio Real na Santjago Bernabeu i isto izasao pre kraja. Mislim da je sledece godine ili one iza nje potpisao za Real.

 

To sto kazes, svi su znali sta ce da uradi i niko mu nista nije mogao. Real je cak dovodio nekog lika od 208 iz NBA lige da ga cuva, mislim da se prezivao Tauns, ubacio mu je preko 30 i ovi su ga odmah prodali u, ako se ne varam, Makabi. Lud igrac je bio Drazen, takva kombinacija talenta, volje i radne etike se bas retko vidja.

  • +1 5
Link to comment

Što se Adamsa tiče, da se ne lažemo, stranac, sem ako ima 17-18 godina kupuje se radi INSTANT kvaliteta. Ljudi kao Zo kojima trebaju meseci da se uklope pa onda isporuče su jedan u sto.

 

Drugo, ko je gledao tekmu protiv Olimpijakosa, DOSLOVNO je mogao da vidi kako ide proces nečijeg odustajanja od onog što radi. Došlo mu tokom te tekme iz dupeta u glavu da je ovde tvrdo i da se njemu to baš i ne dopada. Odigrao je meč do kraja samo zato što ga je bilo sramota da izađe sam sa parketa, a po njegovom govoru tela, gesktikulacijama i usiljenom osmehu na licu ko god je hteo da vidi sve je bilo poprilično jasno.

 

Lin nije od onih koji ustanu kada ih patosiraju već od onih koji ostanu da leže. I to je manje više to. Čovek je i u intervjuima odgovarao kao Alisa u zemlji čuda.

 

Garantujem da je više njemu bilo do bežanja od Bože mili kud sam zašo nego klubu.

 

Što bi rekli, putuj Igumane.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Igrao je jednom u dresu Cibone protiv Reala u Madridu, na toj utakmici ga je cuvao muceni Iturijaga. Kako su ga mrzeli navijaci Reala to nije bilo normalno, otprilike koliko su ga obozavali kad je na kraju presao kod njih i dobijao utakmice u njihovom dresu. Na toj utakmici su ga posebno vredjali, dobacivali mu svasta, nisu prestajali. Sad, Drazen je bio grozno osvetoljubiv i da bi im se osvetio zbog toga krene da igra jedno pet minuta sam u napadu. Svasta sam u sportu video ali onako nesto nikad, davao im je koseve kako je hteo tih pet minuta a pogotovo tim prodorom sa zadrskom kad krene a onda u pokretu provuce loptu kroz noge unazad i taman kad se Iturijaga zaleti kao muflon jer ocekuje da se Drazen digne i sutne iz driblinga ovaj produzi korak napred i ubaci poludistancu, najcesce od table. Bukvalno je preko 5 minuta maltretirao Real. Ma, udvajaj, utrajaj, dzabe, niko nije ni gledao ovu preostalu cetvorku Cibone na parketu ali ni ovaj nije dodavao nikome, samo je trpao, i trpao, i trpao dok mu nije dosadilo.

 

Posle jednog Drazenovog kosa, ko zna kojeg po redu, krece Real u napad, Iturijaga prolazi pored klupe, okrece se treneru i onako u trku slegne ramenima po sistemu "jebi ga, sefe, pokusavam ali ne ide". Kad se Drazen konacno nadavao koseva i odveo Cibonu na 20 i nesto poena razlike, napravi cetvrti pa odmah potom peti faul na neka cetiri minuta pre kraja ili tako nesto i krene na klupu. Na tribinama belih maramica koliko nisam video sve dok jedne godine Ronaldinjo nije razvalio Real na Santjago Bernabeu i isto izasao pre kraja. Mislim da je sledece godine ili one iza nje potpisao za Real.

 

To sto kazes, svi su znali sta ce da uradi i niko mu nista nije mogao. Real je cak dovodio nekog lika od 208 iz NBA lige da ga cuva, mislim da se prezivao Tauns, ubacio mu je preko 30 i ovi su ga odmah prodali u, ako se ne varam, Makabi. Lud igrac je bio Drazen, takva kombinacija talenta, volje i radne etike se bas retko vidja.

 

Za mene je Dražen najbolji košarkaš s ovih prostora ikada, Bilo je talentovanijih (Kića, Kukoč), ali nikog sa tolikom voljom i radnom etikom.

Link to comment
3 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Za mene je Dražen najbolji košarkaš s ovih prostora ikada, Bilo je talentovanijih (Kića, Kukoč), ali nikog sa tolikom voljom i radnom etikom.

 

Tesko je to reci jer se kosarka brzo menja. Jokic i Doncic su svakako istakli ozbiljnu kandidaturu poslednjih godina. Mada je i za mene Drazen broj jedan, uvek ti nekako ostanu u najboljem secanju oni koji su ti generacijski bliski. Ipak, ako bih jednog morao da biram po uticaju uvek bih izabrao Kresimira Cosica, taj covek je bukvalno promenio evropsku kosarku sa igracke strane. Obicno ljudi po tom pitanju pominju ove nase najvece trenere, Nikolica posebno, koji svakako jesu odlucujuce uticali da Jugoslavija napravi skolu koja je rusku kosarku ucinila mediokritetskom, ali Cosic je na parketu bio taj koji je to sprovodio. Covek od 211 koji je vodio loptu kao bek, ubacivao spolja kao bek, na kraju karijere i davao trojke kao bek, sa neverovatnom vizijom igre i pregledom terena. Mini Jokic (po gabaritima) 40 godina pre Jokica. 

  • +1 1
Link to comment

poslednja draženova sezona u šibenci je bila sezona bez trojki, čak i kad su uvedene, valjda sledeće, taktika timova se nije mnogo promenila tj prilagodila dalekometnoj paljbi, u ciboni je bilo boljih trojkaša danko, sven, aco al kad se lomilo znalo se ko šutira. sećam se utakmice sa vama u pioniru poslednji šut mora cibona da da trojku i lopta ide naravno draženu koji maši

 

sećam se i finala sa limožom kad im je utrpao 7-8 trojki bez promašaja

 

imao je širok dijapazon šuteva pa onda i taj “nedostatak” šuta za tri nije toliko upadao u oči

 

pričamo o igraču koji je mogao da utrpa 40 komada bilo kom timu u evropi, pa i da ne šutne za tri tokom utakmice

Link to comment

Skoro je i Misko u jednom intervjuu rekao da mu je Drazen najbolji ex you svih vremena, ako ne racunamo ovu dvojicu aktivnih.

 

Moj cale kaze:

 

1.Kica i Drazen

2.Kukoc

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

sećam se utakmice sa vama u pioniru poslednji šut mora cibona da da trojku i lopta ide naravno draženu koji maši

 

od 4 sezone u ciboni, dve nije bio prvak. jednu mu titulu oteo prelevic, drugu popovic iz zadra. nije bio neko ko resava tesne utakmice. ali nije morao u vecini utakmica jer je pravio razliku, ali gde je bilo gusto tu je znao da nestane.

Edited by Ros
Link to comment
17 minutes ago, Milošica said:

Skoro je i Misko u jednom intervjuu rekao da mu je Drazen najbolji ex you svih vremena, ako ne racunamo ovu dvojicu aktivnih.

 

Moj cale kaze:

 

1.Kica i Drazen

2.Kukoc i Kreša Ćosić

 

Sviđa mi se kako ti matori razmišlja...

 

Mislim, jebiga - najveći talenat sigurno je Nikola Jokić. Talentovan je kao pomenuta četvorica zajedno.

 

Ali da sad na tv idu uporedo sedma utakmica NBA finala sa Jokićem, a na drugom kanalu Šibenka - Rabotnički sa Draženom, ja bih prebacio na Dražena. Nije on bio nikakav košarkaški Mocart, bio je Mik Džeger 100%, i zato je popularnost košarke tad bila na vrhuncu.

Link to comment
57 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

poslednja draženova sezona u šibenci je bila sezona bez trojki, čak i kad su uvedene, valjda sledeće, taktika timova se nije mnogo promenila tj prilagodila dalekometnoj paljbi, u ciboni je bilo boljih trojkaša danko, sven, aco al kad se lomilo znalo se ko šutira. sećam se utakmice sa vama u pioniru poslednji šut mora cibona da da trojku i lopta ide naravno draženu koji maši

 

sećam se i finala sa limožom kad im je utrpao 7-8 trojki bez promašaja

 

imao je širok dijapazon šuteva pa onda i taj “nedostatak” šuta za tri nije toliko upadao u oči

 

pričamo o igraču koji je mogao da utrpa 40 komada bilo kom timu u evropi, pa i da ne šutne za tri tokom utakmice

 

Naravno, Drazen je bio jeziv napadac, jedan od najboljih ikada u evropskoj kosarci generalno. Samo kazem da dok je igrao "kod nas" nije smatran specijalistom za trojku. Kao sto i sam rece, u Ciboni je bilo nekoliko igraca kojima je to bio forte. Ali da danas pitas ljude ko je bio bolji trojkas, Drazen ili Sven Usic, pitali bi te ko je Sven Usic i gde je taj igrao. Poenta je bila koliko stvari mogu da se doteraju radom, covek je od cetvrtog trojkasa u Ciboni postao jedan od najvecih sutera koje NBA pamti.

 

Secam se te utakmice protiv Limoza u Zagrebu. Njima su od pocetka ulazili frizideri a Cibonini igraci nisu vrata od stale mogli da pogode, mislim da su u jednom trenutku Francuzi bili na 20 razlike ili tako nesto. Onda je Drazen poceo da sipa i maltene sam dobio utakmicu, uterao im je preko 50. Pogotovo se secam jedne trojke preko bukvalno tri igraca koji su skocili na njega u ocaju. Jednostavno mu nista nisu mogli.

Edited by harper
Link to comment
35 minutes ago, Ros said:

 

od 4 sezone u ciboni, dve nije bio prvak. jednu mu titulu oteo prelevic, drugu popovic iz zadra. nije bio neko ko resava tesne utakmice. ali nije morao u vecini utakmica jer je pravio razliku, ali gde je bilo gusto tu je znao da nestane.

 

 

Link to comment

Ako se dobro sjećam Drazen je i Ciboni, dok je igrao u Realu natrčao nekih 50+, ili 60+ poena. Doduše tada je Cibona bila u rekonstrukciji ekipe, znam da je Micko Milicevic dao 30+ za cibose.

Link to comment
4 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

Ako se dobro sjećam Drazen je i Ciboni, dok je igrao u Realu natrčao nekih 50+, ili 60+ poena. Doduše tada je Cibona bila u rekonstrukciji ekipe, znam da je Micko Milicevic dao 30+ za cibose.

 

Mislim da je to bilo neko evropsko finale, recimo Kup kupova, i čini mi se da nije bila Cibona

Link to comment
3 minutes ago, April said:

 

Mislim da je to bilo neko evropsko finale, recimo Kup kupova, i čini mi se da nije bila Cibona

 

Mislim da su bili neki Italijani, igrali su se produzeci. I mislim da se igralo u Grckoj.

 

Trivija sa te utakmice, to jest posle nje, je da je posle leta iz Grcke i dugacke proslave Drazen sutra ujutru otisao u halu na individualni trening. Posto Real nije imao termin za trening portir je zvao menadzera da li da pusti Drazena u halu a ovaj, koji nije verovao sta cuje, zvao direktora Reala da mu kaze da je ludak otisao da trenira. Direktor se spakuje i dodje u halu da se uveri a ovaj stvarno cepa suterski trening, sam-samcat u hali. Jutro nakon sto je utrpao 60+ poena u finalu evropskog kupa. Ne mogu da se setim gde sam to procitao, mislim da je neki od nasih trenera ili igraca koji je radio u Spaniji to pricao u nekom intervjuu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...