Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

6 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

Ne uči,  ali se vremenom unapređuje i usavrsava, pa dosta igrača neke stvari koje su "ucili" u juniorima usavrši i poboljša u seniorima. 

 

Kao i sve drugo u zivotu, naravno da se uci. Pricamo o mladim momcima, ne o starcima od 80 godina. Naravno, neke stvari nikada ili bar vrlo retko mogu da se nauce da dodju na nivo koji imas kad pocnes na vreme ali nije da ne mogu da se nauce do nivoa upotrebljivosti. Te price tipa "uci se dok je vreme" najcesce dolaze iz toga da niko nece, niti ima vremena da se zajebava sa profesionalnim kosarkasima koji nisu naucili da vode loptu kad svi normalni igraci nauce a ne zbog toga sto je nemoguce nauciti ako pocnes da ucis sa, ne znam, 22-23 ili 25 godina starosti. Najbolji primer za to je Nemanja Bjelica. U njegovoj prvoj sezoni u Zvezdi ga je Kari gurao na pleja i 99% hale je mislilo da je matori izlapeo jer je Bjelica gubio lopte kao na traci. Jedino je @Ivo Petović provalio smesta sta Kari pokusava da uradi. Za tri meseca nisi mogao da mu uzmes loptu u driblingu, coveku od 209 centimetara visine.

 

Ovo ce verovatno iznenaditi neke mladje forumase jer je danas mnogo tesko poverovati u to ali Drazen Petrovic je bio sasvim prosecan suter sa vecih daljina kao klinac. On je sa 16 godina vec bio zver od igraca po svakom mogucem osnovu ali uopste nije smatran za nekog pouzdanog trojkasa kakvim su ga kasnije okruzili u Ciboni (brat mu Aco, Usic, Cvjeticanin i slicni). Naravno, davao je trojke ali ne u nekim zavidnim procentima, trademark kosevi su mu bili iz prodora i zadrske koji nisu mogli da se brane. Ali je taj lik imao politiku "1000 suteva" svakog dana na treningu i danas vazi za jednog od najvecih sutera koji je igrao kosarku. Naravno, sut je lakse navezbati nego ball-handling jer je manje kompleksna radnja ali nije nemoguce navezbati i ovo drugo.

  • +1 5
Link to comment
27 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Ne uči se ali kako je moguće da ne dođe makar do malog napretka?

mnogo tesko se to razvija kad predjes u seniore ako nemas osnovu. primeri su veoma retki. 

  • Tužno 1
Link to comment

Secam se nekog Lazicevog pogadjanja dna table u clutch kontri protiv Efesa tamo za pobedu, samo ne mogu da se setim da li je to ona tekma kad je Saric odlucio a mi gurali zadnji aut na Cirbesa ili neka druga

Onako bi' ja krenuo na ulaz, isto tako poeticnim i neartikulisanim pokretom, mind you nisam u zivotu igrao kosarku

Link to comment

Ball handling i dribling je bukvalno prva stvar koju ucis kao dete od 7-8-9 godina u skolicama kosarke. Tu ako zaostanes kaskas posle ceo zivot.

 

Seniori to mnogo tesko usavrsavaju, delom jer iziskuje puno vremena, a delom jer igrac koji ne ume da dribla to ni ne koristi na treningu niti na utakmici, a ne moze da usavrsi ako ne koristi, a da bi koristio trener mora da shiftuje neke napade i pozicije da bi mu to omogucio. Niko to nece da radi u seniorima, u mladjim kategorijama da, ali u seniorima cao zdravo, rezultat prvo.

  • +1 1
Link to comment

Kuzmić otputovao umjesto Raduljice. Šteta, a taman nas je fino nasmijavao Međed na prethodnim utakmicama, mislim duhovit je i Kuz, ali nije to - to.

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

Kuzmić otputovao umjesto Raduljice. Šteta, a taman nas je fino nasmijavao Međed na prethodnim utakmicama, mislim duhovit je i Kuz, ali nije to - to.

Kuzmić, za razliku od Raduljice, bar liči na košarkaša.

Link to comment
22 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

Kuzmić otputovao umjesto Raduljice. Šteta, a taman nas je fino nasmijavao Međed na prethodnim utakmicama, mislim duhovit je i Kuz, ali nije to - to.

 

Kuzmara i Radule ne idu u istu recenicu. Kuzmic se posle one saobracajke i oceve smrti dugo i tesko oporavljao po raznim osnovama ali on je povremeno pruzao u Zvezdi sjajne partije, pobedjivao je utakmice za nas i bio kljucni sraf Zvezdine "mirno spavaj nano" odbrane kod Radonjica. 

  • +1 2
Link to comment

Prošle godine mi je delovalo da ga jebe izdržiljvost. Dobro je počeo sezonu, igrao fantastičnu odbranu bez da mu ispada svaka lopta iz ruke u napadu, ali mu je nivo značajno opao kako se raspored zahuktao i ispadao i je i smešan kada nema snage da šutne iz reketa pod malim kontaktom, kada ne uspe da uhvati dobar pas i u sličnim situacijama. Nije poptuno isključeno da pruži solidne partije sada kada na neke utakmice neće ni putovati tj. definitivno je veća šansa da se to desi nego da od Raduljice dobijemo nešto. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

Prošle godine mi je delovalo da ga jebe izdržiljvost. Dobro je počeo sezonu, igrao fantastičnu odbranu bez da mu ispada svaka lopta iz ruke u napadu, ali mu je nivo značajno opao kako se raspored zahuktao i ispadao i je i smešan kada nema snage da šutne iz reketa pod malim kontaktom, kada ne uspe da uhvati dobar pas i u sličnim situacijama. Nije poptuno isključeno da pruži solidne partije sada kada na neke utakmice neće ni putovati tj. definitivno je veća šansa da se to desi nego da od Raduljice dobijemo nešto. 

 

 

 

Kuzmic je na kraju karijere, doziveo je to sto je doziveo, ali covek je jos uvek kosarkas. Bar je bio prosle sezone. Ovo sto je Raduljica ne znam tacno sta je ali svaki minut koji je do sada proveo na parketu licio je na zajebanciju sa random likom sa tribine kojeg je na revijalnoj utakmici neko pozvao da se malo oproba sa profesionalcima. Nemam pojma zasto je taj lik doveden ali zbog kosarke sigurno nije, tesko mi je da zamislim scenario po kojem ce on tokom sezone da se dovede u red i bude iole koristan.

Link to comment
24 minutes ago, harper said:

 

Kuzmara i Radule ne idu u istu recenicu. Kuzmic se posle one saobracajke i oceve smrti dugo i tesko oporavljao po raznim osnovama ali on je povremeno pruzao u Zvezdi sjajne partije, pobedjivao je utakmice za nas i bio kljucni sraf Zvezdine "mirno spavaj nano" odbrane kod Radonjica. 

Meni je to jasno, i više volim da je on u timu umjesto Međeda, ali on već jako dugo ne igra ozbiljnu košarku, i bolje bi bilo za obje strane da je otišao, može on još odigrati solidno u aba ligi. A i ogradio sam se u postu da nije on Raduljica.

Edited by hrkljush boys_2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...