Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

12 minutes ago, Hroničar said:

Ali hajlajt večeri je onaj potez Raduljice koji na slobodnim bacanjima fintira vazduh, kreće na najsporiji ulaz koji sam u životu video i pogađa vrh table. Majko moja...

A, setio sam se još jednog poteza, Lazićevo dodavanje iza leđa jako i nikome, zamalo Vildoza da ostane bez kolena.

Ovo je i mene presjeklo, načestitao sam se u tom momentu Laziću nove godine za sav život...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
21 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

Ovo je i mene presjeklo, načestitao sam se u tom momentu Laziću nove godine za sav život...


mada, ideja je bila odlična. da je uspelo ostao bi vildoza sam na trojci

Link to comment
3 hours ago, hrkljush boys_2 said:

Fun facts sa sljedećim igračima kad je u pitanju jucerasnja utakmica, rez -

Lazic-12

Dobric -7

Raduljica -6

Markovic -7;

Dok je sa sljedećim na -

Vildoza +21

Stef +11

Martin +8

Nedovic +8

Holland +7;

 

 

 

Bentil umesto Lazarevica i ovo drugo ti je prva petorka Zvezde, ili bi makar trebalo da bude. Ova Jovanoviceva prva petorka sa Markovicem, Lazicem i Dobricem je smehotresna sve dok je Dobric u ovakvoj formi, ako Bentil ne da kos mozemo samo da vrtimo loptu 24 sekunde i onda nesto sutnemo preko ruke da nam ne propadne napad. I juce je bilo isto, poveli smo Bentilevim kosevima (+Petrusev jedno kucanje) a onda je Bajic zatvorio Bentila, popili smo seriju od 9 poena a nismo videli kos dok Vildoza nije usao i za manje od minuta preokrenuo sa tri trojke. To se nije desilo samo juce, desava se prakticno od pocetka sezone, nije bilo utakmice na kojoj petorka sa Pefijem/Dzonijem, Lazicem i Dobricem nije uterivala ekipu u debeli minus.

 

Ove godine nismo lose prosli sa strancima. Vildoza i Bentil za sada igraju odlicno a u senci ove cudne timske hijerarhije nekako su prosle ispod radara sasvim dobre partije Hasana Martina, koji nam iz nekog razloga igra kao treci centar. Adamsa i Holanda manje-vise nismo ni videli, par losih utakmica Adamsa u kosarci koju decko nikada nije igrao posle kojih je zakljuceno da je promasaj i ova smesna minutaza Holanda ne govore nista o tome sta bismo mozda mogli u perspektivi da dobijemo od njih dvojice. Ne znam ko je ocekivao da ce decko preko noci preneti igru i brojke iz australijske lige u Evroligu ali ako je neko to ocekivao taj nije bas u vinklu. A izgleda da su u klubu upravo to ocekivali, reakcije Jovanovica na konferencijama za stampu kad god ga pitaju za Adamsa jasno ukazuju da je odustao od njega. Ocigledan problem je u doprinosu vecine domacih igraca dok je Nedovic bio povredjen, za sada ponesto dobijamo od Mitrovica i Lazarevica, Petrusev je poceo da pokazuje neke znake zivota, Markovic u retkim flesevima pokaze nesto iz repertoara dok je bio igrac i to je sve. Premalo od cak 11 domacih igraca koje smo nakrcali u Covicevoj sezonskoj akciji "kupujmo domace".

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, Ros said:


mada, ideja je bila odlična. da je uspelo ostao bi vildoza sam na trojci

 

Imao je vec Petruseva ne samog na trojci vec samog u hali, prema kojem je inace bio okrenut i sve sto je trebalo je samo da mu dobaci loptu kao na treningu. Tako da mu je ideja bila ekstremno glupa, jedino sto je bilo gluplje od same ideje je Lazicevo uverenje da je on sposoban da je realizuje.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Imao je vec Petruseva ne samog na trojci vec samog u hali, prema kojem je inace bio okrenut i sve sto je trebalo je samo da mu dobaci loptu kao na treningu. Tako da mu je ideja bila ekstremno glupa, jedino sto je bilo gluplje od same ideje je Lazicevo uverenje da je on sposoban da je realizuje.

 

vidis da su svi usli u vildoza-harlem modus :D

 

Link to comment
8 minutes ago, Ros said:

 

vidis da su svi usli u vildoza-harlem modus :D

 

 

Da, ali bi pomoglo da imas makar neki ball-handling. Ako nemas, dodas loptu Petrusevu koji je ravno ispred tebe i vec je pruzio ruke da mu dodas, ne sviras kurcu bez potrebe.:D

Link to comment

Fascinantno je kako Lazić, Lazarević i Dobrić ni za zeru nisu napredovali što se bolhendlinga tiče za sve ove godine. Čovek bi pomislio da će makar ona repetitio est master studiorum doneti nešto ali jok. Nisu se pomerili s mrtve tačke.

Link to comment
3 hours ago, harper said:

 

Da, ali bi pomoglo da imas makar neki ball-handling. Ako nemas, dodas loptu Petrusevu koji je ravno ispred tebe i vec je pruzio ruke da mu dodas, ne sviras kurcu bez potrebe.:D

 

jasno. mnogo toga ljudina misli da zna, ali ne zna :D

 

Link to comment

Sad sam pogledao snimak prve cetvrtine na youtube-u, zanimalo me sta je to Holand toliko lose uradio da ga skoro i ne gledamo do kraja utakmice. Odigrao je zapravo dosta dobro i to bas u onim stvarima koje treneri cene kod igraca. Jedna ukradena, jedna "poluukradena" dobrom odbranom (nateran igrac Igokee na gresku), jedna istrcana kontra za lake poene, Josilo kojeg je cuvao 0 poena, u tom periodu smo iz minusa od 4 poena dosli do plusa od 10. Toliko o objektivnim razlozima zasto mrtvi Dobric i jos mrtviji Lazic imaju prednost na toj poziciji.

  • +1 3
Link to comment

Ne uči,  ali se vremenom unapređuje i usavrsava, pa dosta igrača neke stvari koje su "ucili" u juniorima usavrši i poboljša u seniorima. 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Ne uči se ali kako je moguće da ne dođe makar do malog napretka?

 

Lazic nie imao vremena, ucio je da promasuje step-back trojke.:laugh:

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
5 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Fascinantno je kako Lazić, Lazarević i Dobrić ni za zeru nisu napredovali što se bolhendlinga tiče za sve ove godine. Čovek bi pomislio da će makar ona repetitio est master studiorum doneti nešto ali jok. Nisu se pomerili s mrtve tačke.


Napredovao je i te kako, prestao je da krece na ulaz, u onoj prvoj EL/EK kampanji smo izgubili dvadesetak lopti samo na tome 

A dogodine na Kalinincevo gazenje linije 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...