Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

Treba nekako da vratimo Kvinsi Milera, neki dan sam naleteo na boxscore neke utakmice filipinske lige i mislim da igra tamo za neke indijance. Kontam da bi kod nas opet pokidao, u kakvoj god da je formi. 

Link to comment
5 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Ovako je preglednije.

 

Lazic-Real.png

 

 

Za 17 minuta krompir. Verovatno najbesmisleniji učinak i boravak na terenu za tu minutažu u istoriji košarke.

Sa Vildozom +8, to sve govori, a Holland -1, znaci egal. Dobric -19, Trulex -13. 

Link to comment
On 19.10.2022. at 22:01, Drako said:

Neverovatno koliko je Petrusev kao igrac glup, prosto ne mogu da verujem...

 

 

 

Edited by Dankan Ajdaho
  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, hrkljush boys_2 said:

Sa Vildozom +8, to sve govori, a Holland -1, znaci egal. Dobric -19, Trulex -13. 

 

Ubija nas fascinacija domacim igracima kojima se tolerise sve zivo dok se neki stranci koji se ocigledno spremaju za silbovanje salju na klupu posle prve greske ili uopste ne skidaju. Stara Coviceva strategija koja pociva na tome da stranci ocekuju da budu redovno placeni a domaci znaju da ce dobiti pare kad ih Bog da nama. U tu svrhu trenerska klupa je sacinjena od sve samih pocetnika koji nemaju svoje ja i jedine veze sa poslom kosarkaskog trenera je to sto su nekada igrali kosarku. Ne postoji drugo objasnjenje za to sto vec treci put u ove dve utakmice Jovanovic u kriznim momentima utakmice izvodi petorku sastavljenu od domacih igraca koja promptno dobija utakmicu za protivnika jer ne moze da postigne kos po nekoliko minuta.

 

Petorka koju je Jovanovic sinoc dva puta uvodio da nam sjebe utakmicu je imala sledeci ucinak. Ivanovic bez poena, Lazic bez ucinka, Lazarevic dva poena (bacanja), Mitrovic dva poena (polaganje na drugi obruc na asistenciju Vildoze) i Dobric 8 poena, od toga 5 u prvih par minuta utakmice, uz sut 2/11. To je njihov ucinak za prosecnih skoro 18 minuta na terenu. +/- ove petorke je bio -53 a PIR ukupno 4 (0.8 po igracu). Situacija je jos gora ako se dodaju Raduljica i Petrusev sa svojih 0 poena za 12 minuta ukupno i Stefan Markovic sa 2 poena. Dakle, osmorica domacih igraca su skupa ubacila 14 poena od kojih Dobric osam, sa vec navedenim procentima suta. Da su nam ova preostala cetiri igraca stranaca cetvorica najboljih igraca Evrolige ne bi uspeli da nadoknade ovoliku nesposobnost dve trecine rostera.

 

Bukvalno je pitanje trenutka kad ce i ovi stranci da shvate gde su dosli i da pocnu da igraju za svoju statistiku a to im niko ne bi mogao zameriti. Svako iole normalan bi popizdeo i digao ruke od tima u situaciji da si back-up igracima koji su apsolutno nesposobni da igraju evroligasku kosarku.

  • +1 3
Link to comment

To je i moja najveća briga. Martin, Adams i Holand će brzo postati nezadovoljni, ako već nisu, a iza njih i Bentil koji se sa njima verovatno druži i prinuđen je da igra sa lošijim igračima. I onda će posle da bude da su stranci napravili klan i igraju za sebe. Pozitivan aspekt je da će to ubrzati odlazak Jovanovića koji za sada pokazuje da ne ume da vodi ovakav sastav. 

  • +1 1
Link to comment

joj, nemoj samo te igracke velicine da se uvrede, ko ce nas odvesti u zemlju obecanu(top 16)

 

nemojte biti neozbiljni sa ovim raspravama, ovo je sve nebojsa covic i nema potrebe dalje zalaziti u detalje i razloge, osim ako necemo da skrecemo paznju sa toga kako je razjebao klub, a jasno je bilo svakom sa dva oka i dve vijuge da bas to radi. da li cemo doziveti da njega neko pozove na odgovornost za posao koji radi, ko zna, mada tesko. 

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Heaviside said:

To je i moja najveća briga. Martin, Adams i Holand će brzo postati nezadovoljni, ako već nisu, a iza njih i Bentil koji se sa njima verovatno druži i prinuđen je da igra sa lošijim igračima. I onda će posle da bude da su stranci napravili klan i igraju za sebe. Pozitivan aspekt je da će to ubrzati odlazak Jovanovića koji za sada pokazuje da ne ume da vodi ovakav sastav. 

 

Mislim da to ne polazi od Jovanovica, kao sto on nije ni formirao ovakav roster, vec od Covica. Covic je taj koji treba od nekih aktuelnih igraca da formira ekipu za preferans i zajedno sa njima odjebe od tima. Nesha, Radule i Laza, taman zvuci kao ekipa za penzionerski preferans. Drasticno smanjiti minutazu i poslati na kraj klupe Pefija, Mitrovica i Ivanovica da odigraju svoje protiv slabijih timova, aktivirati Ilica, dati malo vecu slobodu Lazarevicu i raditi krvavo sa Petrusevim i Topicem. Dobrica vratiti na fabricka podesavanja i uzeti mu loptu. Domaci igraci osim Nedovica moraju da igraju u skladu sa mogucnostima, da budu back-up igraci i da uzimaju velike minutaze u ABA ligi da bi odmorili startere. Vildoza, Nedovic, Adams, Bentil, Martin i Holand moraju da nose ekipu neko vreme dok se ne utvrdi sta i koliko mogu pa ako neko od njih ne moze uvek se mozemo oprostiti od njih u Nesinom omiljenom maniru.

 

Neki od pobrojanih igraca ce tokom sezone sigurno imati poneku dobru utakmicu, tu pre svega mislim na Mitrovica, Markovica i Dobrica, ali svima nama je odavno jasno koliki je njima plafon i ne treba se zanositi oko toga. Njih trojica i Dzoni jednostavno nemaju kvalitet da nose ekipu u Evroligi, to se videlo veoma dobro u ove cetiri utakmice. Nema tog Nedovica koji ce njih uciniti boljim igracima od onoga sto jesu.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

joj, nemoj samo te igracke velicine da se uvrede, ko ce nas odvesti u zemlju obecanu(top 16)

 

nemojte biti neozbiljni sa ovim raspravama, ovo je sve nebojsa covic i nema potrebe dalje zalaziti u detalje i razloge, osim ako necemo da skrecemo paznju sa toga kako je razjebao klub, a jasno je bilo svakom sa dva oka i dve vijuge da bas to radi. da li cemo doziveti da njega neko pozove na odgovornost za posao koji radi, ko zna, mada tesko. 

Nisu neke igračke veličine, jesu naši najbolji igrači i biće još mogo ružnije da se gleda ako ne dobiju minute koje zaslužuju. Pa onda ružnoća puta deset jer će da ispizde što ih neko zajebava. Ja u životu ne bih doveo Adamsa i Holanda nego jednog dokazanog igrača umesto njih dvojice, ali ako su već tu onda treba da igraju jer su bolji od Ivanovića i Lazića. Martin tek treba da igra više. 

Link to comment
5 minutes ago, harper said:

 

Mislim da to ne polazi od Jovanovica, kao sto on nije ni formirao ovakav roster, vec od Covica. Covic je taj koji treba od nekih aktuelnih igraca da formira ekipu za preferans i zajedno sa njima odjebe od tima. Nesha, Radule i Laza, taman zvuci kao ekipa za penzionerski preferans. Drasticno smanjiti minutazu i poslati na kraj klupe Pefija, Mitrovica i Ivanovica da odigraju svoje protiv slabijih timova, aktivirati Ilica, dati malo vecu slobodu Lazarevicu i raditi krvavo sa Petrusevim i Topicem. Dobrica vratiti na fabricka podesavanja i uzeti mu loptu. Domaci igraci osim Nedovica moraju da igraju u skladu sa mogucnostima, da budu back-up igraci i da uzimaju velike minutaze u ABA ligi da bi odmorili startere. Vildoza, Nedovic, Adams, Bentil, Martin i Holand moraju da nose ekipu neko vreme dok se ne utvrdi sta i koliko mogu pa ako neko od njih ne moze uvek se mozemo oprostiti od njih u Nesinom omiljenom maniru.

 

Neki od pobrojanih igraca ce tokom sezone sigurno imati poneku dobru utakmicu, tu pre svega mislim na Mitrovica, Markovica i Dobrica, ali svima nama je odavno jasno koliki je njima plafon i ne treba se zanositi oko toga. Njih trojica i Dzoni jednostavno nemaju kvalitet da nose ekipu u Evroligi, to se videlo veoma dobro u ove cetiri utakmice. Nema tog Nedovica koji ce njih uciniti boljim igracima od onoga sto jesu.

Da, to sam i pisao sinoć. Da nije čisto neznanje nego granični uslovi u kojima Jovanović radi i u kojima se ne snalazi. Međutim, taj framework je takav kakav je i treba nam trener kome Čović ne može da uvali Raduljicu koji još mora i da igra 5-10 minuta. Čović sa svojim fiks idejama neće otići, to nam je konstanta. 

 

Mislim, svejedno je u principu. Nema ovde spasa, ali može da bude lepše i zanimljivije za gledanje.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Heaviside said:

Nisu neke igračke veličine, jesu naši najbolji igrači i biće još mogo ružnije da se gleda ako ne dobiju minute koje zaslužuju. Pa onda ružnoća puta deset jer će da ispizde što ih neko zajebava. Ja u životu ne bih doveo Adamsa i Holanda nego jednog dokazanog igrača umesto njih dvojice, ali ako su već tu onda treba da igraju jer su bolji od Ivanovića i Lazića. Martin tek treba da igra više. 

onda ce otici, a doci neki drugi polovnjaci koji nece biti nezadovoljni. kosarku necemo gledati ni ovako ni onako.

ko izlazi na teren je najmanji problem zvezde kao kluba, a nije da nije problem. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Da, to sam i pisao sinoć. Da nije čisto neznanje nego granični uslovi u kojima Jovanović radi i u kojima se ne snalazi. Međutim, taj framework je takav kakav je i treba nam trener kome Čović ne može da uvali Raduljicu koji još mora i da igra 5-10 minuta. Čović sa svojim fiks idejama neće otići, to nam je konstanta. 

 

Mislim, svejedno je u principu. Nema ovde spasa, ali može da bude lepše i zanimljivije za gledanje.

 

Ma, forumasi od 2011 godine ovde pisu da nama nema spasa i da ce Covic da nas upropasti. U medjuvremenu smo osvojili gomilu trofeja i odigrali vise Evroliga nego svi ostali regionalni klubovi zajedno. Ja se odavno ne obazirem na to, ljudi se ponasaju kao da je Zvezda ne znam kakav klub koji zasluzuje ne znam sta a ne poderotina i otirac za razne lokalne instant klubove koja je bila na ivici gasenja pre nekih desetak godina. Sve i da se sutra ugasimo, a to nije realno da se desi klubu koji se zove Crvena Zvezda, imali smo run for the money svih ovih godina, stekli neku reputaciju koju smo izgubili pre skoro pola veka, napravili neke igrace i osvojili gomilu trofeja. To prosto tako treba gledati. Takodje se ne obazirem previse na postove o tome sta je sve moglo bolje od ljudi koji od kosarke imaju samo to da svaki treci ili cetvrti dan sednu ispred televizora da pogledaju kosarkasku utakmicu. Oni da mogu bolje ucinili bi nesto sa svojim karijerama, tako da sumnjam da su njihova misljenja o tome iole relevantna.

 

Ono sto meni ide na zivce su neke opstije stvari, stavljanje kosarke u drugi plan zbog nekih nebuloznih mitova o tome sta klub treba da bude, cela atmosfera oko kluba koja je odavno presla granice sovinizma, diletantizma, demonstriranja licnih kompleksa i slicnih nekosarkaskih stvari i zajebavanje s navijacima koji bi mogli da gledaju nesto bolju kosarku kad bi pravi ljudi, a ne neostvareni kepeci i grebatori, sedeli na pravim mestima u klubu. A ni to me ne bi nerviralo kad bih bio toliko besan jer ne bih ni gledao Zvezdine utakmice. Ne znam kome treba takav mazohizam da se stalno vraca i gleda utakmice a da zna da bas nista dobro nece videti.

Link to comment

Nedović debituje protiv FMP-a , taman od sledećeg kola u El protiv Bajerna da zaigra u paru sa Vildozom pa da krene sexy košarka smile.png
I naravno prva pobeda .

Ivanović neće sigurno da bude pušten niz vodu ,tako da je verovatno Adams spreman da zaigra na poziciji Šilba .
Sad ko će ispasti iz tima u El , verovatno Lazarević ,Lazić je beton.
Sent from my YAL-L21 using Tapatalk





Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...