Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

35 minutes ago, elementary said:

Pa nemaš ovde šta da tražiš kad ovako šutiraju. Uz to gomila nicijih lopti kod njih otišlo,odbilo se u auto slično.
Šteta ,mislim da bi večeras dobili u većini slučaja da je bila neka ekipa koja ne sipa ovoliko .

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


 

Šutirali su tako i prošle nedelje pa su zamalo izgubili. Ovaj poraz je pre svega posledica napadačke limitiranosti. Šta može da uradi u napadu petorka Marković-Dobrić-Lazić-Lazarević-Mitrović? Do one serije od 8 poena Petruševa smo imali 17 poena za 15 minuta drugog poluvremena.

 

Možda fali Nedović, ali to da će Nedović biti povređen nije ništa neočekivano. 

Link to comment

Mi smo pre nekoliko dana izgubili kuci od mrtvog Panatinaikosa kojeg je Alba veceras ponizila, to je mnogo veci problem i mnogo jasniji pokazatelj dometa ove ekipe od vecerasnjeg poraza. Utakmice se ocigledno dobro pripremaju jer u prvim poluvremenima uvek izgledamo dobro ali kad protivnik koriguje i prilagodi se na nasu napadacku igru ugasimo se kao Vartburg kabriolet. Desava nam se isto sto nam se desavalo one sezone koju smo spasili tako sto smo doveli arhi-divljaka u liku i delu Kvinsija Milera koji je uspevao van sablona da natrpa protivnika i da im oteza i poremeti odbranu. Videcemo sta mogu Vildoza i Nedovic ali bi oni obojica morali da igraju kao zmajevi od pocetka da bi ova u sustini Evrokup ekipa mogla da dobaci do granicnog evroligaskog nivoa. Nama su najbolji igraci veceras bili Bentil i Mitrovic a to su mediokritetni igraci, cim su njih dvojicu iskopcali i time nam zatvorili unutrasnju igru poceli smo da poradjamo svaki kos.

 

Previse je vodonosa a premalo legit napadaca u ovom sastavu, ima tu gomila igraca koji su dobri u jednom ili dva elementa ali su svi mahom ograniceni i sami tesko da nesto mogu da izbore za sebe. U teoriji su ta dva "otkacitisa" trebalo da budu Adams i Holand ali Adams izgleda kao da je zaboravio da igra a Holand ne igra uopste. Na kraju smo napravili krug i oslanjamo se na "proverene snage" Mitrovica, Lazica, Dobrica, Markovica, Lazarevica, Ivanovica, za koje svi znamo koliki su im dometi.

 

Ali Petrusev. Tog decka ce glava i stav na terenu da kostaju karijere, koja bi mogla da bude bas ozbiljna, ako ne promeni malo stav o kosarci i timskoj igri. On meni deluje kao da se resetuje svaki napad i igra sledeci kao da je prvi na utakmici, bez obzira na rezultat i fazu utakmice.

  • +1 4
Link to comment

Poraz ko poraz, ne može se reći neočekivan, ali ono što smeta je nedostatak samopouzdanja kod naših igrača, prvenstveno bi to samopouzdanje trebali graditi stari lisci Lazić, Marković, Mitrović pa i Dobrić ali ništa nisu proizveli na terenu, tako i Vlado ne umije da motiviše posrnulu ekipu,  da im promjeni ritam, nekog keca iz rukava, neki X faktor pronađe, ma ništa od toga i to je ono što najviše iritira kod ove ekipe.

 

Vlado je izgleda onaj akademski stručnjak po šablonu bez neke svoje ideje, kreacije, trika, vica... pa makar one tipa Radonje "difens ofens a u napadu šta bude bude..." jednsotavno ga je ovaj Penjaroha pročitao za drugo poluvrijeme, zatvorio Bentila i Mitrovića, a u napadu nas riješio lako sa tricama ko na strelištu. Tu taktika "pa neće valjda svaka ući" ne pomaže puno kad sunjihovi  igrači naoštreni pomakli rezultat u svoju korist i onda se ruka opustila pogađaju ono što ni sami ne vjeruju da će pogoditi,  a trener ih ne ograničava kad ide ide, tu je Vlado morao baciti na presing po cijelom terenu, jer ova blokovska odbrana ne daje rezultat, vjerovatno bi opet izgubili ali daj malo nek se oznoje i oni, a ne ko na treningu nam trpaju pun džak trica!

 

Nadajmo se da će s Vildozom nešto unaprediti igra u napadu, ali i dalje ostaje to pitanje kako postavljati odbranu jer sve su evroligaške ekipe dobri pucači s vanjskih pozicija, mi smo jedino mogli ovo što kaže Harper onog Panatenaikosa dobiti zatvaranjem blokovima i normalnim napadom a ne sa ovim bacanjem lopti direktno u ruke protivniku, to nam se sinoć još češće ponavljalo što je dokaz da je samopouzdanje uništeno. Sad je na Vladi da ovu ekipu malo rastereti obaveza sa Realom, valjda će i Vildoza promjeniti neku sliku a poraz je već ukalkulisan!

Link to comment

Mislim da Zvezda i nije bila skandalozna juče. Jednostavno je kod ovakvog stanja stvari, sa tri projektovana pojačanja van utakmice - Nedović, Adams, Haland - ona preslaba. Bekovska linija Pefi - Ivanović - Dobrić - Lazić igrala je dobro dok je mogla, ništa za zameriti. U drugom poluvremenu nije bilo ni unutrašnje igre, ali ne znam kome to da stavim na dušu, centrima ili plejmejkerima: učinilo mi se u par navrata da Ivanović jednostavno ne vidi centra i onda završava sam. 

Link to comment
10 minutes ago, Plajvi said:

Alimpije je tuko Reala tamo :fantom:

 

Alimpije je davao neke perpsektivne znake, šteta što je on tad u startu ozbiljne trenerske karijere vodio najlošiji sastav Zvezde, a mogla je biti lijepa priča sa njim čini mi se da je on i sa tako kljakavim timom skupio 11 pobjeda u EL od kojih je ta u Madridu najznačajnija! Onaj promašaj zadnjeg napada ludog Lesora u Morači je prekinuo tu priču i tu se ljubav KKCZ i Alimpija završila sa okusom poraza!

Link to comment

Ja ne kontam da Vlado ne kaže Adamsu na time out-u tj ne njemu već svima - alo druže, ima da šutiraš, sledećih PET napada idemo na tebe. Postavi akciju da čovek šutne, neka prodire, šta god. Toliko je očigledno da čovek ima neki strah, dobije loptu, bukvalno se vidi da ne pomišlja da igra na koš, ne znam kako misli to da prevaziđe ako ne kroz igru i posede i pokušaje. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, Mil@n said:

Ja ne kontam da Vlado ne kaže Adamsu na time out-u tj ne njemu već svima - alo druže, ima da šutiraš, sledećih PET napada idemo na tebe. Postavi akciju da čovek šutne, neka prodire, šta god. Toliko je očigledno da čovek ima neki strah, dobije loptu, bukvalno se vidi da ne pomišlja da igra na koš, ne znam kako misli to da prevaziđe ako ne kroz igru i posede i pokušaje. 

 

Pojavila se zanimljiva statistika da smo u gornjem delu tabele u Evroligi po broju asistencija a cak drugi po procentu asistiranih poena. U nekim boljim okolnostima to bi znacilo da igramo raznovrsno i da je igra dobro postavljena, u ovim okolnostima je prilicno jasno da smo napravili tim u kojem je veoma malo igraca u stanju da iz izolacije sebi napravi situaciju za postizanje poena. Dok se Nedovic ne vrati Adams je verovatno jedini igrac u ovom timu koji je ranije pokazivao da je sposoban za to i slazem se u potpunosti da Jovanovic mora da ga rastereti prica kojim smo ga pumpali da u Evropi mora da se posveti timu i pusti ga na jednoj utakmici da izdivlja kao manijak. Mozda i upali ako ga krene neka serija ubacaja. Ovakav nam nije previse potreban sa svojih 3 poena i 5-6 asistencija, sa Vildozom i Markovicem uvek cemo imati dosta asistencija sa plejmejkerske pozicije ali nam treba neko ko u kontinuitetu moze da ubacuje dvocifren broj poena.

  • +1 1
Link to comment

Mislim da je Adams odigrao svoje, kao i pit bul. Ne sumnjam da su već u procesu šilbovanja. I neka su, kad bi bar onaj koji ih je doveo shvatio da nije stručan time da se bavi. Al nema od toga ništa. 

  • +1 2
Link to comment

Судије вечерас: Сашо Пукл, Ана Пантер и Роберт Виклицки (Чех). Дакле, занимљиво :D Сашо је Ламоника за сиромашне, фројлајн Ана је имала раније неспоразума са нама :s_d: а Виклицки обично гледа у главне судије и потпада под њихов начин суђења. Значи: Сашо, брате рођени... :happy:

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...