Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

Dogovor kanda ne nosi nikakve pravne obaveze. Bespredmetno je.
Al ajd reci mi sta se desava u sl slucaju: mi potpisali sa njim, dodjemo mu X novaca za dve sezone, u ugovor nisu ovi nasi stavili nista sto stiti od ovakvih situacija. Javlja se Baskonija, pokazuje neku ćagu, Uleb to prihvata i kaze ne mozete da ga registrujete, jepte se kad ste retardi.
Sta rade Covic&co? Vildoza i agent nece da raskinu, dziberisu se, oce potpisane pare.
Ne kazem da je ovako, malo je vrvtno, al me zanima, postoji li opsta klauzula u tim ugovorima koja stiti od ovakvih gluposti? Poprilicno sam uveren da pise nesto u opstim uslovima.
U zivotu nisam video sportski ugovor

Link to comment

Sad bez zajebancije, sasvim sigurno je Čovara znao za ovaj slučaj, ali je kao i obično pokušao da lovi u mutnom, po sistemu APP.

 

Pa ako Vildoza dobije LOC, evo izvrsnog igrača na dve godine za sitne novce, a ako ne, ugovor se poništava, vidite šta nam rade, aparthejd™ itd.

Link to comment
8 minutes ago, MeanM@ said:

Dogovor kanda ne nosi nikakve pravne obaveze. Bespredmetno je.
Al ajd reci mi sta se desava u sl slucaju: mi potpisali sa njim, dodjemo mu X novaca za dve sezone, u ugovor nisu ovi nasi stavili nista sto stiti od ovakvih situacija. Javlja se Baskonija, pokazuje neku ćagu, Uleb to prihvata i kaze ne mozete da ga registrujete, jepte se kad ste retardi.
Sta rade Covic&co? Vildoza i agent nece da raskinu, dziberisu se, oce potpisane pare.
Ne kazem da je ovako, malo je vrvtno, al me zanima, postoji li opsta klauzula u tim ugovorima koja stiti od ovakvih gluposti? Poprilicno sam uveren da pise nesto u opstim uslovima.
U zivotu nisam video sportski ugovor

Pa teško da bi ULEB u isto vreme stao na stranu i Baskonije i Vildoze. Ili bi bilo jedno ili drugo.

Link to comment
44 minutes ago, MeanM@ said:

Dogovor kanda ne nosi nikakve pravne obaveze. Bespredmetno je.
Al ajd reci mi sta se desava u sl slucaju: mi potpisali sa njim, dodjemo mu X novaca za dve sezone, u ugovor nisu ovi nasi stavili nista sto stiti od ovakvih situacija. Javlja se Baskonija, pokazuje neku ćagu, Uleb to prihvata i kaze ne mozete da ga registrujete, jepte se kad ste retardi.
Sta rade Covic&co? Vildoza i agent nece da raskinu, dziberisu se, oce potpisane pare.
Ne kazem da je ovako, malo je vrvtno, al me zanima, postoji li opsta klauzula u tim ugovorima koja stiti od ovakvih gluposti? Poprilicno sam uveren da pise nesto u opstim uslovima.
U zivotu nisam video sportski ugovor

Pa u ugovoru uvek stoji da igrac nema nista potpisano sa drugim klubom itd. Takva situacija kao sto ti kazes je nemoguca. Znam za situaciju kad je jedan igrac potpisao za tri kluba istovremeno tj u par nedelja. Na kraju ga Fiba napenalila da isplati odstetu prema dva kluba i da ostane u trecem. Tako da ovde moras da uzmes u obzir da je Vildoza nesavestan i kao takav sam sebi pravi problem.

  • +1 1
Link to comment

ali NBA koja se ponaša kao kolonijalna sila :smiley_hail:

jadna majko kakve sve budale pišu po tim sajtićima. :laugh: da li se taj mučenik nekad zapitao šta bi se desilo ako bi NBA odlučio da sprovodi ravnopravan odnos dva partnera i da prodaje igrače u Evropu umesto što ih svake jeseni pusti da na tone idu besplatno? U Evropi bi košarka maltene prestala da postoji kao profesionalni sport.

 

Link to comment

 

3 minutes ago, omiljeni said:

U Evropi bi košarka maltene prestala da postoji kao profesionalni sport.

 


Ne bi, revitalizovali bi se kosarkaski centri :fantom:

Speaking of centri, juce sam se setio Tomasevica kad sam gledao Partizan, ima Taukeramika jednog centra koji gadja FT istim lukom kao i on, zaboravljena umetnos' 

Edited by Plajvi
Link to comment
28 minutes ago, omiljeni said:

ali NBA koja se ponaša kao kolonijalna sila :smiley_hail:

jadna majko kakve sve budale pišu po tim sajtićima. :laugh: da li se taj mučenik nekad zapitao šta bi se desilo ako bi NBA odlučio da sprovodi ravnopravan odnos dva partnera i da prodaje igrače u Evropu umesto što ih svake jeseni pusti da na tone idu besplatno? U Evropi bi košarka maltene prestala da postoji kao profesionalni sport.

 

 

Koga pusti da ide besplatno? U Evropu dolaze americki kosarkasi koji nemaju mesta u NBA timovima iz jednostavnog razloga - velicine budzeta. Niko tu nikoga ne drzi i ne pusta, dolaze igraci koji u SAD nemaju ugovore. Da klubovi po Evropi imaju budzete od po pola milijarde prodavali bi NBA klubovi igrace kao bela lala. Ovako si napisao nesto u fazonu "videli bismo mi kad bi ruski i spanski klubovi odlucili da prodaju igrace Slogi iz Kraljeva i Ergonomu, KLS bi mogla da se ukine komotno". Ne bi, samo bi se igrala kao sto se i sada igra, bez tih fantomskih igraca iz Reala i Barselone.

 

Uzgred, profesionalna kosarka u Evropi bi sasvim lepo funkcionisala i bez americkih igraca. Poslednja cetiri MVP-ja NBA lige su igraci rodjeni u Evropi. Amerikanci su prva liga u kosarci ali nije bas da se u Evropi ne bi igrala kosarka da ne dolaze mediokritetski Amerikanci da nam pokazu kako se to igra.

Link to comment

Možda bi čak bilo i bolje da je amerima teže da dođu, mislim da ne bi jer nema mozga u menadžmentu evropske košarke, ali možda i bi u smislu realnih budžeta. Ovi veštački budžeti nemaju mnogo smisla i za evropsku košarku bi bilo bolje da sveukupno kvalitet bude niži, a da ekonomski sve bude sa više smisla. NBA je u svakom slučaju iznad, a odliv američkih igrača u Kinu ne bi ništa promenio što se interesovanja publike tiče. 

Link to comment
8 minutes ago, harper said:

 

Koga pusti da ide besplatno? U Evropu dolaze americki kosarkasi koji nemaju mesta u NBA timovima iz jednostavnog razloga - velicine budzeta. Niko tu nikoga ne drzi i ne pusta, dolaze igraci koji u SAD nemaju ugovore. Da klubovi po Evropi imaju budzete od po pola milijarde prodavali bi NBA klubovi igrace kao bela lala. Ovako si napisao nesto u fazonu "videli bismo mi kad bi ruski i spanski klubovi odlucili da prodaju igrace Slogi iz Kraljeva i Ergonomu, KLS bi mogla da se ukine komotno". Ne bi, samo bi se igrala kao sto se i sada igra, bez tih fantomskih igraca iz Reala i Barselone.

 

Uzgred, profesionalna kosarka u Evropi bi sasvim lepo funkcionisala i bez americkih igraca. Poslednja cetiri MVP-ja NBA lige su igraci rodjeni u Evropi. Amerikanci su prva liga u kosarci ali nije bas da se u Evropi ne bi igrala kosarka da ne dolaze mediokritetski Amerikanci da nam pokazu kako se to igra.

 

Jedino što u Evropu dolaze i igrači koji su imali ugovore, ali su im raskinti. Slobodni su zato što im NBA dozvoli da budu slobodni.

I sad, u teoriji, da neko u NBA pročita ovaj nebulozni tekst sa mozzartbet sajta i odluči da troluje Evropu, mogli bi da prošire rostere na 50 ili 100 slotova i zadrže sve te igrače čisto for the memes. I da onda kažu dajte za ovog slepca 500 eura, ali eto Larkin nije baš totalna olupina, njega će dobiti onaj što iskešira pola miliona ili milion. itd itd

Ili bidovanje naprave. Pa Real Efes i Barsa upiru koliko budu mogli, a Ergonom upire u skladu sa svojim budžetom. Pa ko šta pazari.

 

npr Zagorac kad se vraćao iz NBA on nije bio slobodan igrač. Tj bio je, ali tek nakon što su mu raskinuli ugovor. I dok je on nakon toga igrao u Španiji i Partizanu, još uvek su mu redovno legale tranše iz Memphisa. Da je NBA kolonijala sila ili barem troll mogli su reći pa čekaj bre ne može to tako dajte barem neke parice za Radeta. Rade bi bio taj za kog bi tražili 500 eura, ali za ove što su najbolji u evroligi bi mogli da izmuzu i neku kinticu.

 

Ono, to se neće desiti jer NBA baš zabole džonson i za Evropu i za tu kikiriki kinticu. ali objaviti tekst da NBA tu nastupa kao neki kolonijalni gospodar je lupetanje zarad lupetanja. to pali receptore i privlači pažnju. "bili srbin i španac i svađali se oko neke argentinske budaletine i sad oni tu kao nešto, ne znam baš sredinu, ne znam ni kraj, ali poenta vica je da je amerikanac šupak". tako nekako, otprilike.

i 95% ljudi koji će to pročitati nema blage veze o čemu se tu radi i sad će NBA za njih biti kolonijalna sila. i sutra će meni u kafani posle treće pive objašnjavati kako evropska košarka propada zbog NBA neokolonijalnih gospodara VNeI5BW.gif

 

  • -1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...