Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

Mozda da pitamo i prvi klub za koji je igrao? Mozda i oni nesto potrazuju?

 

Iskreno, nisam cuo da postoji pravo na nekog igraca na nivou Evrope. ACB liga je uvela to pravilo, ali ne vidim kako bi bilo obavezujuce za ostale klubove u Evropi? Sa Kalinom je bila situacija da je Barsa morala da plati Valensiji ako ga dovodi od nas. Medjutim on je raskinuo ugovor sa nama i otisao u Barsu bez placanja. 

 

Nigde se ne pominje da on ima neki ugovor, sve vreme se pominje neki dogovor... S druge strane na Mocartu pisu da je njegova izlazana NBA klauzula bila na 2M, a da NBA klubovi palcaju ne vise od 800k. Sto znaci da igrac njima dodje ostatak. Al to opet ne vidim kakve veze ima sa nama niti sa pravom registracije. Ako im je duzan pare, nek ga tuze za iste... 

 

 

Edited by adasevic
  • +1 1
Link to comment
A kako klub da proveri?

Tako sto ce u ugovoru koji sklapa sa igracem da, kao jednu od elementarnih stvari i klauzula, stavi da se ugovor smatra nistavnim ukoliko postoje obaveze igraca/ugovaraca prema nekoj trecoj strani do i u trenutku potpisivanja.
Mislim, ne treba biti pravnik i znati to.
Pravnici ce vrv mnogo preciznije o tome.
Link to comment

Mene je Adams juče baš prijatno iznenadio. Opasnu odbranu je igrao, ume da organizuje, vidi teren... Da ima Džonijevo ničim izazvano samopouzdanje bio bi mačka. Jedino što me plaši je da bi sa takvim samopouzdanjem malo manje gledao teren a više koš. Sve u svemu, Pit je mnogo veći liability od njega.

 

Šteta za poraz, bolji smo bili. Malo naše gluposti, malo kriterijum, a i poubacivaše hail mary šuteve kad god bismo zapretili da se odlepimo. Sa druge strane oni su ekipa sa dna kace EL osakaćena povredama. 

Link to comment

Za očekivati je da mu skoči samopuzdanje kako vreme odmiče i navikava se na evroligaški intenzitet. Meni isto on deluje kao da ima alate ali jednostavna promena prevelika pa je stegnut još uvek. 

Link to comment

Ono što su juče Adams i Ivanović odigrali treba da se izučava i analizira u košarkaskim udžbenicima kako plejmejker ne treba da igra. 

U kadetima se uči da dribling igraču treba da posluži kako bi ostvario prednost nad odbrambenim igračem. Adamsu dribling služi da se zabavlja, čovek bukvalno dribla u mestu i ima neke finte telom na koje ni dete ne bi moglo da se upeca. Na terenu izgleda totalno pogubljeno, deluje kao da ne zna ni ko igra sa njim.

Iz aviona se videlo da će Ivanović izgubiti onu zadnju loptu. Nakon pika je udvojen i pošto je fizički inferioran, mogao je samo da doda najbližem igraču, gde je, čini mi se, Ponitka to lako presekao.

Kriminalno igraju oba plejmejkera.

  • Hvala 1
Link to comment

Meni je juce Adams bio dosta bolji od Ivanovica, izasao je sa 4 faula, ali sam bio prilicno iznenadjen sto ga nije vratio za zadnjih 3-4 minuta, vec je drzao Ivanovica, koji se sem par minuta u 2/4 raspadao u svakom napadu... Mislim da je dosta bolji ball handler od crnogorske prevare...

 

Koliko treba vremena da se Pefi vrati? I u kolikom dubljem kanalu od prosle godine je Kuzmic, ako Debuljica ima prednost...

 

Posle ove prve 4 utakmice bih se usudio i da kazem da bi meni Lazarevic igrao dosta vise, a Lazic da ga menja.

  • +1 3
Link to comment

Jedno dve tri lopte min su nam uzeli na to udvajanje i istrcavanje treceg igraca na taj kilavi pas. Radonja je skolski iskoristio neposredno poznavanje mana igraca koje je do skoro trenirao. Sranje je sto nas trener i ostali nisu na vreme skrenuli igracima paznju na to. Kad podvuces crtu utakmicu smo izgubili bas za tu razliku. Jbg, Radonja uradio domaci.

  • +1 1
Link to comment

Jedno dve tri lopte min su nam uzeli na to udvajanje i istrcavanje treceg igraca na taj kilavi pas. Radonja je skolski iskoristio neposredno poznavanje mana igraca koje je do skoro trenirao. Sranje je sto nas trener i ostali nisu na vreme skrenuli igracima paznju na to. Kad podvuces crtu utakmicu smo izgubili bas za tu razliku. Jbg, Radonja uradio domaci.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...