Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

5 minutes ago, goofs said:

 

+1

 

Te priče možeš čuti samo od ljudi koji se nikada nisu bavili profy sportom. 

izvini džordane

 

 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
4 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Kod tih prizivanja "e da smo imali pleja"

 

 

 

Izvini Jimmy šlagvort - 

Plej mora da se ima u ozbiljnoj ekipi, to je ono što odvaja košarku od basketa - čak za centra i možeš da prevariš al za pleja teško. A najteže je odškolovati dobrog keca pošto pored fizikalija mora da ima i mozak ili kliker za košarku. Zato se oni prvi rasprodaju ili se ne prodaju uopšte, zato su oni obično kapiteni i najbolje plaćeni igrači. 

 

 

Madar i Aleksa bi bili korektan bek-up /možda čak i ne korektan ali dovoljan/ ali je realno ovoj ekipi bio mnogo potreban pravi kec - sa 10+ppg i sa dobrim pregledom igre. Da rastereti Pantera i da otvori još jednu opciju spoljai naravno, da organizuje malo napade jer plej bolje vidi od trenera situaciju na terenu

 

Oftopic - ja ne volim te kombo igrače, bez obzira koji je kombo u pitanju jer oni rade sve, a ništa dobro. Na žalost to je nužno zlo i bez toga se ne može jer možda 10% klubova mogu sebi da priušte da biraju i kupuju kompletan tim. Ostali pakuju 7 igrača /8 ako su pri lovi/ i u tome moraju da imaju makar dva kombo igrača - najčešće se kombinuje 1-2 ili 4-5 da bi "produžili klupu". 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Obradovic je proslog leta  isao u Atinu po Slukasa, bukvalno da ga moli na nekoj njihovoj prijate;ljskoj osnovi ( i sa platom verovatno kao u Olimpijakosu) ali je ovaj dao obecanje Olimpijakosu da ostaje i nije hteo da prekrsi i kao obecao da ce sledece sezone doci ...Nemam pojma dal ce ista biti od te price sada, vise sam spomenuo u kontekstu da je Zeljko znao sta mu je najpotrebnije za najvece ciljeve,  ali jbg nije uspeo da savrseno skocka roster....

  • +1 2
Link to comment

Preduboko se ovde ulazi u analizu i traže razlozi kojih nema. Prosto, Partizan je bio bolji protivnik od Reala i bez tog pleja, do te mere da su napravili jedan od ozbiljnijih cirkusa u evropskoj košarci i ozbiljno ukaljali imidž kluba. Da se nije desilo bar nešto od tuča/masakr u školi, verujem da bi Partizan odkrstario do F4. 

 

Ono što mi je malo čudno je što se nipodaštavaju ovde neki igrači tipa Madar, Papapetru, Naneli, a sinoć valjda ni Ledej nije valjao iako je dao 3 trojke ako se ne varam, pri čemu jedna u kvačilu, koja je omogućila Partizanu šut za produžetak. Papapetru prvu trojku na meču ubacio, imao ono efektno zakucavanje, skočio u napadu i iznudio 4.faul Tavarešu. Rešio trojkom meč u Kaunasu. Naneli rešio dve utakmice u Areni, još milion dobrih stvari. Madar imao onu ludačku sekvencu u 4.utakmici, umalo sam samcat odveo Partizan na F4, uvek dobra energija na obe strane terena. Ne mogu svi biti Panter i Lesor, ovo pomoćno osoblje poprilično dobro ispunjava zadatke, i uvek neko iskoči i odradi posao.

 

Imate odličan tim i hemiju, ubedljivo ste najbolji tim druge polusezone EL  i treba da razmišljate kako to malo nadograditi i nastaviti dalje. Ne bih se složio da tu ima previše igrača za odstrel.

  • +1 9
Link to comment

Preach, brate litvanski.

 

Što se tiče Pantera, svako bi voleo da se iskulirao, ali isto tako mislim da niko ne može da mu zameri taj potez. Ćeramo dalje

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, garmonbozia said:

Preach, brate litvanski.

 

Što se tiče Pantera, svako bi voleo da se iskulirao, ali isto tako mislim da niko ne može da mu zameri taj potez. Ćeramo dalje

Vise zameram Obradovicu za to sranje nego Panteru, morao je da trazi tajmaut vec posle onog faula Deka (nema ko je gledao utakmicu a da nije namirisao neko sranje u najavi a ne najiskusniji trener) i smiri ekipu i objasni igracima da je ovima u ocaju jedino ostala provokacija ....

  • +1 2
Link to comment
26 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Preduboko se ovde ulazi u analizu i traže razlozi kojih nema. Prosto, Partizan je bio bolji protivnik od Reala i bez tog pleja, do te mere da su napravili jedan od ozbiljnijih cirkusa u evropskoj košarci i ozbiljno ukaljali imidž kluba. Da se nije desilo bar nešto od tuča/masakr u školi, verujem da bi Partizan odkrstario do F4. 

 

Ono što mi je malo čudno je što se nipodaštavaju ovde neki igrači tipa Madar, Papapetru, Naneli, a sinoć valjda ni Ledej nije valjao iako je dao 3 trojke ako se ne varam, pri čemu jedna u kvačilu, koja je omogućila Partizanu šut za produžetak. Papapetru prvu trojku na meču ubacio, imao ono efektno zakucavanje, skočio u napadu i iznudio 4.faul Tavarešu. Rešio trojkom meč u Kaunasu. Naneli rešio dve utakmice u Areni, još milion dobrih stvari. Madar imao onu ludačku sekvencu u 4.utakmici, umalo sam samcat odveo Partizan na F4, uvek dobra energija na obe strane terena. Ne mogu svi biti Panter i Lesor, ovo pomoćno osoblje poprilično dobro ispunjava zadatke, i uvek neko iskoči i odradi posao.

 

Imate odličan tim i hemiju, ubedljivo ste najbolji tim druge polusezone EL  i treba da razmišljate kako to malo nadograditi i nastaviti dalje. Ne bih se složio da tu ima previše igrača za odstrel.

 

Žao mi je ako si stekao utisak da ja nipodaštavam nekog od ovih - svi oni su imali svoje uloge ali ono što su igrali nisu te uloge - Madar nije za prvog pleja u ovakvoj ekipi, Naneli nije plej uopšte, a Papapetru ima te sad me vidiš/sad me ne vidiš faze - mislim, jeste on 4. i 5tu odigrao dobro, a se na prve tri nije pojavio. 

 

Shvatio sam da Panter 100% ide - za ostale nisam našao ništa sigurno - ako KKP uspe da sačuva ostatak tima i malo ga nadogradi, biće zeznuta iduća sezon :+1:

Link to comment

Realno, postavlja se pitanje šta je to pravi plej.

Nešto poput Stoktona?

U današnjoj košarci tendencija je da svi igraju sve, koliko je to moguće. Brišu se jasno definisane pozicije.

  • +1 2
Link to comment

Pass-first kreativni likovi jaki na lopti, da ne dodaju u aut, pogresnom igracu ili protivniku uruke i da pucaju na kos kad nikog drugog ne ide

Umiruca sorta istina, mozda ih ima ukupno 5-10 da se uklapaju u taj profil u EL 

Caco, Kampaco, Blatov sin, Vokap, Pengos, itd.

Ne samo sto su oni umiruca sorta, umiruca sorta su i centri i cetvorke koji ne mogu da pogode trojku 

Zoc izvede petorku sa Smajlijem na 5 i ne znas sta da radis osim da pustis Egzuma da puca tricu i da se molis da ga ne ide


 

Edited by Plajvi
  • +1 2
Link to comment

Sta reci sem jebo me pas da me jebo sto sam u nedelju prihvatio poziv drugara na keca i otisao u Madrid .  Sad kad se glava ohladila, ostaje ogroman žal jer je malo falilo da odemo u taj jebeni kaunas i to potpuno zasluženo. Imao sam u hali neki gadan osecaj da ce ova pogan dati sve od sebe da se vrate i da ce biti zajebano. Naravno ocekivao sam da se pobijemo do kraja, mada je kraj trece cetvrtine i pocetak cetvrte pokazao da smo ostali bez goriva i da je momentum na njihovoj strani, uz prekaljene matorce to je ovaj put bilo dovoljno. 

 

Mozemo da lamentiramo sta bi bilo da je panter iskulirao, da su kazne  za tuču bile pravednije,  da se nije desio onaj uzas u ribnikaru ili da gos nije poludeo u trecoj utakmici. Ali ne treba se puno na tome zadrzavati. Ovaj f4 nam je izmakao kroz ruke, sledeci nece. U to sam siguran. Odvojio sam malo uvo na aerodromu i Zeljko je  za stolom ponovio ono sa konferencije. Da je jedino sto ga zanima trajna licenca i da ce se iscimati do kraja da to dobijemo.  Tako da imamo razloga da verujemo da ovo nije bio trenutni bljesak  već početak izgradnje još ozbiljnije priče.

 

Glavu gore, u ponedeljak studentski centar, pa polako da pokazemo ciganjima ko vozi traktor a ko otvara kapiju. 

 

Miiiiiiica Beric! Miiiiica Beric!!!!!  

  • +1 9
Link to comment

Ma igraćemo i sledeće sezone EL, sigurno.

Ali da, klubu treba kontinuitet nastupa u Evroligi a onda će doći i rezultat.

 

U stvari već je došao.

  • +1 2
Link to comment

madar je must have za ostanak, ukoliko odluči da ostane u el biće u top3 pleja u narednih par sezona, već sledeće će imati i neki "autoritet" kod sudaca pa će to biti bombonica

nestvaran potencijal

 

nanulica se pojavi na svakoju drugoj utakmici, jbg nisam pametan dal i ko može da se nađe, a da isporučuje +10 po tekmi uz uslov da se češće pojavljuje na utakmicama. rešio je efes ovde i okrenuo sezonu, al ga posle nije bilo onoliko(i klač u splitu se svakako računa)

 

papapetru mi je delovao potpuno van ritma celu sezonu, dal ima veze evropsko il nema, ne znam. dobar je fajter, verujem da može više da isporuči

i za prošlogodišnju četvorku i za njega se baš i ne može reći da smo nešto naročito uboli na toj poziciji

 

 

 

jare, o onom bivšem što mu ističe ugovor ne smem ni da razmišljam

da budemo 10% jači i brži i to je to

  • +1 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...