Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

U većini slučajeva ovakve serije završavaju rezultatom 3:1. Bilo je i očekivano da treću izgubimo sve i da smo bili kompletni.

Sinoć je bilo kako je bilo zna se i zbog čega.

 

Link to comment

Gledaj na preskok sinoć, uz sve sitne gluposti i greške, Tavaresa itd, nas je jbala njihova zona, u obe utakmice. Nekako mislim da bi samo ludak postavio zonu dok je Panter na terenu. Dobijamo ovo tamo.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Gledaj na preskok sinoć, uz sve sitne gluposti i greške, Tavaresa itd, nas je jbala njihova zona, u obe utakmice. Nekako mislim da bi samo ludak postavio zonu dok je Panter na terenu. Dobijamo ovo tamo.

 

Oni su sa tom zonom /mislim 3-2/ pravili partizanu probleme i u prve dve utakmice - i tu se videlo da nema rešenja. 

Jebeno je jer ostave 3 igrača spolja koji su pakleno brzi da isprate bekove /obratite pažnju, gotrovo svaki spoljni pas im je bio na ruci/, u reketu sedi Tavareš kome niko od naših ne može da pobegne a pored njega i četvorka da kontroliše reket i da zatvara liniju na strani na kojoj se igra. Odličan odgovor zaista. 

  • +1 1
Link to comment

Da, ali...u drugoj utakmici je bilo 15 razlike konstantno, tako da ne bih rekao da su nam bas pravili probleme. Drugo, Jabusele je jedan od te dve cetvorke koje stizu dole, njega sad nema u rotaciji, mozda ni Deka. 

 

Nije tesko razbiti zonu, treba da imas dobar pas i pouzdane sutere, ubacis dve trojke i tu zona prestaje. Mi sinoc nismo imali niti jedno, Papa je ubacio tri trojke (iako to realno nije njegov posao), ovi ostali nista. I pasevi koje su dobijali nisu bili dobri, sve nesto u noge i kolena, suter ne treba da se savija da primi loptu pre izbacaja na sut, to je vec 30-40% slabiji ubacaj u najavi. 

 

Da ne pricam o zicerima Nanelija, Lesora i Egzuma i jedno 10 promasenih bacanja. Ne znam, utisak mi je da imamo mnogo prostora da se podignemo, a oni ne bas. Samo da nas sudije ne pokopaju.

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, goofs said:

Da, ali...u drugoj utakmici je bilo 15 razlike konstantno, tako da ne bih rekao da su nam bas pravili probleme. Drugo, Jabusele je jedan od te dve cetvorke koje stizu dole, njega sad nema u rotaciji, mozda ni Deka. 

 

Nije tesko razbiti zonu, treba da imas dobar pas i pouzdane sutere, ubacis dve trojke i tu zona prestaje. Mi sinoc nismo imali niti jedno, Papa je ubacio tri trojke (iako to realno nije njegov posao), ovi ostali nista. I pasevi koje su dobijali nisu bili dobri, sve nesto u noge i kolena, suter ne treba da se savija da primi loptu pre izbacaja na sut, to je vec 30-40% slabiji ubacaj u najavi. 

 

Da ne pricam o zicerima Nanelija, Lesora i Egzuma i jedno 10 promasenih bacanja. Ne znam, utisak mi je da imamo mnogo prostora da se podignemo, a oni ne bas. Samo da nas sudije ne pokopaju.

 

U nije bila tako slatka 3/4 kad su stali u zonu. Tu su nas povadila njihova očajna rešenja u napadu i Panter. 

 

Kad imaš dobar pas i jake šutere, nije - al kad nemaš? 

Mi nismo mogli da bacimo dobar pas jer su nam oni bili na ruci pri svakom pasu - plus, osim Pantera koji jeste rasni šuter - nemaš ni jednog u koga možeš da se pouzdaš - čak ni Andjušić, koji je u tom segmentu i napravio karijeru i koji je moje lično razočarenje. 

Bacanja su posebna priča - meni je ovaj procenat iz poslednje utakmice šokantan. 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, BWA said:

Igrali smo protiv Reala a ne protiv Tamiša.

Da smo igrali protiv ovih drugih promašili bi 1 bacanje a šut za 3 bi bio 70%.

 

Lessort je sam promasio 5 bacanja, to je previse i za njega. On nije juce bio mentalno spreman, to se videlo i u pokretima, pozicioniranju, jednostavno nije pronasao ritam. On je cini mi se ostao kao 6 na kraju 1/2, to samo pokazuje koliko mu je falio fokus..

 

  • +1 2
Link to comment

Crkli su, zato se bacanja maše. Isto ko i trojke. Očekujem 5 trojki od nanelija u Madridu i pobedu. Takođe želim Ljulju da udari Lesora posle utakmice u hotelskoj sobi.

  • +1 2
Link to comment

Lessort nije crko, nije ni igrao utakmicu u utorak. Nije ovo juce fizicki umor, vec mentalna nespremnost. Osim kod Ledaya, on rilja bez izmene i fokus mu je bio na max nivou..

  • +1 3
Link to comment
10 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

do sad u play off-u gost nikada nije dobio 5. utakmicu

 

:fantom:

 

Isto tako nikad tim koji je vodio 2:0 nije izgubio seriju :) Jedna tradicija se ruši 

  • +1 4
Link to comment
10 hours ago, FPLS said:

Sad videh jos jednom snimak te situacije. Ledej se sumanuto baca ka zamisljenoj lopti (koja je u Dekovim rukama), nicim izazvan lansira svoju telesinu pravo coveku u koleno. Uzasna povreda je jedini moguci ishod te apsurdne vratolomije. 


Bacio se na spor pas, loptu je mogao da presece i naravno da nije bila ni u cijim rukama kad je krenuo na nju. Rizikovao je, pogresio, tim i sledecim faulom verovatno resio utakmicu, ali predstavljati to kao bilo sta vise od stotinu puta vidjenog kosarkaskog poteza mogu samo budale sa agendom i picke poput Lakija.
 

4 hours ago, BWA said:

U većini slučajeva ovakve serije završavaju rezultatom 3:1. Bilo je i očekivano da treću izgubimo sve i da smo bili kompletni.

Sinoć je bilo kako je bilo zna se i zbog čega.

 


Da je Punter igrao, treca ne bi isla ispod 15 razlike. Kompletan Partizan je bolji tim koji ce spletom raznih nesrecnih okolnosti izvisiti za F4. 
 

3 hours ago, steins said:

 

Oni su sa tom zonom /mislim 3-2/ pravili partizanu probleme i u prve dve utakmice - i tu se videlo da nema rešenja. 

Jebeno je jer ostave 3 igrača spolja koji su pakleno brzi da isprate bekove /obratite pažnju, gotrovo svaki spoljni pas im je bio na ruci/, u reketu sedi Tavareš kome niko od naših ne može da pobegne a pored njega i četvorka da kontroliše reket i da zatvara liniju na strani na kojoj se igra. Odličan odgovor zaista. 


Zona je 2-3, u prvoj utakmici je nisu igrali. U drugoj je davala rezultat par minuta u trecoj cetvrtini, posle je popisana i rasturena. Jeste malo razocaravajuce kako smo je napadali, pre svega u trecoj utakmici, i koliko losih resenja smo imali.
 

1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Lessort je sam promasio 5 bacanja, to je previse i za njega. On nije juce bio mentalno spreman, to se videlo i u pokretima, pozicioniranju, jednostavno nije pronasao ritam. On je cini mi se ostao kao 6 na kraju 1/2, to samo pokazuje koliko mu je falio fokus..

 


Potpuno van fokusa. Nemocan u napadu, gomila mentalnih greska u odbrani (pre svega u prvom poluvremenu). To sto je on poceo sinoc je jedna od finog broja gresaka.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment

Mislim da je glupo da pisemo o greskama, kada se utakmica izgubi na jednu (neuhvacenu) loptu. Dakle, uz sve brainfartove koje smo imali, uz sve slabe partije nekih igraca, lose procente, izgubljene/osvojene lopte, bili smo u prilici da pobedimo.

Ruku na srce, i ovaj Real ima jos mnogo rezervi. Ni njima ne polazi za rukom ono sto su zamislili i ono za cega su sposobni. To je druga/treca najjaca ekipa u EL.


ne moze se utakmica gledati tako jednostrano - eh da smo ovo ili ono.

 

Edited by Djuro
  • +1 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...