Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

13 hours ago, garmonbozia said:

Ali Musa, dva puta pokušao da flopuje, prvi put prilikom trojke pantera za 3+1, onda ono izbacivanje noge (što su sudili kao faul Ledeju u pre toga btw), ako je nešto nagovestilo da ćemo pobediti to je to. 

 

Ne znam šta je se Llullom, da li će igrati sledeću, ali ne može Real nikako da se otpiše i da se bilo šta slavi. Ali definitivno možemo i bolje da odigramo, Papapetru i Naneli nisu postojali npr. 

 

Cek, zasto je tu Panter dobio dva bacanja? Ne tretira se situacija kao faul napadu?

Link to comment
14 minutes ago, MiddleClass said:

 

Cek, zasto je tu Panter dobio dva bacanja? Ne tretira se situacija kao faul napadu?

Tretira se samo u top8 i f4. Dakle TOP8 i F4

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
18 minutes ago, MiddleClass said:

 

Cek, zasto je tu Panter dobio dva bacanja? Ne tretira se situacija kao faul napadu?

 

Tretira se kao loose ball foul jer je lopta vec bila izbacena. Desavalo se ove sezone i odluka je ispravna. Imo, takvo tumacenje je pogresno, jer je proces suta i dalje u toku. Da je sviran faul odbrane u tom trenutku, bila bi tri bacanja i ne bi se tretiralo kao loose ball foul.

  • +1 3
Link to comment

Jeste pogresno tumacenje, odnosno apsurdno. A ima tu nedoslednosti. Kada igrac iz trka doda loptu pre nego sto srusi protivnika (sto se relativno cesto desava), svira ce se faul u napadu, iako opet u trenutku faula lopta nije bila kod njega..

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

 

morao sam, izvini April :D

 

 

Spreman da primim do grla, ono od sinoć je vredelo tačno toliko

 

Kevin kapiten!

  • Wub 2
  • Haha 1
Link to comment

Kad se već povela priča oko suđenja, pade mi na pamet jedna stvar. Sinoć smo imali slučaj da je jedan sudija hteo da kanali Partizan, a drugi (moj zemljak) je koliko toliko čupao i pokušavao da stavi stvari u egal. Ima li smisla da trener naredi da se napadi što više igraju u zoni odgovornosti tog dobrog sudije, pogotovo na low postu? I pogotovo u završnici tekme :D

 

Možda @Djolle može da kaže koliko je ovo smisleno

  • +1 2
Link to comment
43 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Jeste pogresno tumacenje, odnosno apsurdno. A ima tu nedoslednosti. Kada igrac iz trka doda loptu pre nego sto srusi protivnika (sto se relativno cesto desava), svira ce se faul u napadu, iako opet u trenutku faula lopta nije bila kod njega..

 

Bas to ili kad krene na ulaz i sutne na kos i pokosi pravilno postavljenog defanzivca. Isto lopta izbacena i nije jos dosla do obruca i svira se faul u napadu, a ekipa koja se brani dobije "samo" posjed.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Kad se već povela priča oko suđenja, pade mi na pamet jedna stvar. Sinoć smo imali slučaj da je jedan sudija hteo da kanali Partizan, a drugi (moj zemljak) je koliko toliko čupao i pokušavao da stavi stvari u egal. Ima li smisla da trener naredi da se napadi što više igraju u zoni odgovornosti tog dobrog sudije, pogotovo na low postu? I pogotovo u završnici tekme :D

 

Možda @Djolle može da kaže koliko je ovo smisleno


Hehe, ne možeš da znaš gde će koji sudija da ode kad se menja strana terena, eventualno na TO da nacrtaš, mada sudije mogu da se dogovore da promene svoje pozicije na TO. Inače, nisam stekao utisak sinoć da neki sudija donosi odluke u korist ili na štetu KKP.

 

  • +1 1
Link to comment
48 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Jeste pogresno tumacenje, odnosno apsurdno. A ima tu nedoslednosti. Kada igrac iz trka doda loptu pre nego sto srusi protivnika (sto se relativno cesto desava), svira ce se faul u napadu, iako opet u trenutku faula lopta nije bila kod njega..


Različite su situacije, kad dodaje loptu, ona je i dalje u posedu ekipe, kad šutne, nijedna ekipa nema posed. Različito je i ovo što je Cash naveo, igrač koji izbaci loptu je i dalje u akciji  šutiranja (dok ne doskoči) pa je i faul nad njim - faul u akciji šutiranja. Sa druge strane, ako definišeš da ekipa ima posed dok je lopta u letu, onda bi i faul igrača napada u skoku tretirao kao faul ekipe u posedu lopte (faul u napadu) i ne bi bila bacanja. Ok su pravila za ove situacije, samo što se ova situacija od sinoć prilično retko dešava i sudi (bravo za Švabu :)

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...