Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

35 minutes ago, garmonbozia said:

Kako nije, pokrali Zvezdu inače bi bilo +40 za njih. Pogledaj preko tarabe, sve je istina. 

A šta ćeš, od kako je Duško došao još nemaju poraz a da ih sudija nije brutalno pokrao. Prvo se sprda sa Čovićevim povlačenje a onda se traži isto. Ali dobro nisu nam krive sudije, a još manje protivnik. Do narednog derbija koji će po svoj prilici biti najmanje bitan ove sezone, imamo Split i 4 EL utakmice. 2-2 je neki minimum ako pričamo o F8 sa 3-1 smo praktično na meč lopti.

  • +1 3
Link to comment

Аврамовић је криминалан, на шта нам личи игра док је он организује је скандал. Па још кад узме да се испуцава а невиђен је камењар, ужас. Он мора да буде на кратком повоцу, кад му се иоле да слобода то се обавезно лоше заврши.

 

О Анђушићу тек не треба трошити речи. У оваквим утакмицама његово присуство на терену нема превише смисла.
Дечко је једнодимензионалан играч скроз, квази шутер који притом нема муда, 1/11 за три у ове четири текме са Циганима га савршено осликавају, путер рука кад је 20 разлике, кад је густо ломи обруче редовно. 
 

Велики нам је проблем та непостојећа база домаћих играча, тешко је ослонити се на иоле већи допринос њих двојице а и ових млађих Смајлија, Трифе, Тристана.. С обзиром на све то, одсуство Папапетруа и Мадара нам је прилично велики хендикеп.

Edited by johan nagel
  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, J.R. Cash said:

Najbolje da ti bilo sta znas o kosarci i kosarkaskom sudjenju. Jel bilo neke urakmice u kojoj vas nisu krali? Ono, u istoriji vaseg kluba.

 

Ajde bre.


Ajde? Ne znam ništa, naravno. Nije mu malo trebalo da slomije ruku Petruševu gde ni slepac ne bi video faul. Gledao na “psihoaktivnoj supstanci”, a eno i “budite inkluzivni” od negrita i njegove aluzije na izraze za koji nema muda da čisto napiše. Sportski pozdrav i gnjec. 

Link to comment

Toliko predstavu ni o cemu nemas da ne razumes da jedan nedosudjen faul ne znaci kradju. 

 

Potpisao bih taj faul i da Ivanovic ostane na klupi a da Exum moze da zavrsi prvo poluvreme umesto sto je presedeo kraj s tri faula.

 

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, J.R. Cash said:

Toliko predstavu ni o cemu nemas da ne razumes da jedan nedosudjen faul ne znaci kradju. 

 

Potpisao bih taj faul i da Ivanovic ostane na klupi a da Exum moze da zavrsi prvo poluvreme umesto sto je presedeo kraj s tri faula.

 

 

Da je samo jedan faul bio i slepilo kod drugih dogadjaja. 

Link to comment

@johan nagel

 

samo što taj hendikep najviše dolazi do izražaja u kupu i kls-u, odnosno takmičenjima koja se igraju eto tako. znam da pobeda/poraz u derbiju imaju značaj, nevezano za to koje je takmičenje u pitanju, ali ovi domaći derbiji su postali više nekakva društveno-poltička patologija koja se izliva na teren, nego sport, stoga je i moje interesovanje za derbije nestalo. kada nestane onaj koji kreira društvenu i političku patologiju, priča bi trebalo da se vrati u okvire normale i da bude gledljiva.

 

tu patologiju smo uspeli da prelijemo i na aba ligu, koja buvalno postaje poligon za obračun dva kluba, gde su ostali, manje ili više ukras. cela liga ima samo svrhu da se odluči ko će u EL. većiti bi ovde mogli komotno da se uključe u fazi plefofa i da nas ne maltretiraju sa serijom smaračkih trening utakmica, sa pola snage i odmaranjem najboljih igrača.

 

jedino takmičenje u kome učestvujemo, a da ima nekakav sportski rezon jeste ta EL. čak i ovako traljava kakva jeste. zato što je to jedino takmičenje gde se naša lokalna društveno-politička patologija ne izliva. pa su i derbiji tamo ličili na dve redovne i uobičajene utakmice.

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, dragance said:

Da je samo jedan faul bio i slepilo kod drugih dogadjaja. 

U svetlu tog događaja gde je Smajli napravio očigledan faul, u naletu emocija vam je ono Lesorovo delovalo kao faul u napadu, kao i da je Markoviću pogrešno suđen faul nad Nanelijem. I jedno i drugo su bile ispravne odluke sudija, što se vidi po reakcijama igrača Zvezde koje su bile normalne. I generalno se momci sa obe strane super ponašaju. Smeta mi ponašanje Anđušića i Kampaca, Lesorovo i Vildozino mnogo manje jer je nekako iskrenije. Mnogo se bolje ponašaju nego navijači, valjda jer tu negativnu energiju izbace baš kroz basket, uz normalne nalete emocija u toku meča, ali nekako nije teško gledati kao što je teško čitati :D

 

U suštini, Danteu jedan faul manje i faul Smajlija nad Petruševim i suđenje bi bilo odlično. Duško onda ne bi bio isključen, ali isključenje se desilo u tom uverenju sudija da faul nije bio te da Duškova reakcija nije primerena. Jedno je povuklo drugo i nema tendencije. Isto tako, Dante bi više igrao.

 

Pričalo se da je i prekid tendenciozan, to su faulovi(opravdani ako se ne varam) suđeni Lesoru odmah opovrgli.

 

Sve u svemu, generalno se ozbiljno preteruje u kritikama ka sudijama, vrlo ružna navika kod ljudi, ne samo u Srbiji. I ne samo sudijama, mržnja među ljudima mi deluje veća nego ikada. Došao sam malo kod mojih, saznao da nekoliko ljudi bukvalno više ne priča zbog Partizan/Zvezda priče. Gledam svog oca kako se ponaša, baš nezdravo sve to izgleda.

 

Uz neke normalne greške na obe strane, suđenje je bilo okej i nije bilo tendenciozno. I Zvezda je svakako zasluženo slavila.

 

Baš sam osećao gorčinu odmah nakon poraza, ali idemo dalje. Sledi Fener.

Edited by Milošica
  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
3 hours ago, Orle Zmajević said:

Lazic ce morati da opali Pantera maljem u glavu preko pogace da mu sviraju faul.

 

Branko zvanicno nije napravio faul veceras.Mnogo jaka prica :laugh:

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment

@Ted

 

Ма генерално је битно да имаш што квалитетнију домаћу базу. Никад ми нећемо бити у ситуацији да приуштимо десет квалитетних странаца нити би то било нормално.

Рецимо један (здрав и прав) Лучић би нам радио стравичан посао као неко ко је домаћи играч, лидер и у исто време доказано квалитетан евролигашки играч. За почетак не би морали да дајемо масу пара на Папапетруа рецимо. Па чак и Јарамаз уместо Аврамовића а можда и Маринковић уместо Анђушића би били одређени upgrade у недостатку бољих опција.

  • +1 2
Link to comment

Marinković u odnosu na Anđušića svakako.

 

Iz ove perspektive mi deluje i Jare pre Avrama, ali ne mogu da tvrdim. Rekao bih da je Avram igrač koji mora biti vođa ekipe da bi njegova igra došla do izražaja, a za ovakav Partizan on nema kvalitet da bude vođa, a da se Jare može prilagoditi i kao igrač uloge.

Edited by Milošica
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...