Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

3 minutes ago, BWA said:

Mi smo i pod Generalom na vrhuncu moći bili domaćinska ekipa. Dobijali smo kući i najbolje, na strani gubili od autsajdera uz poneku pobjedu koja bi nas u konačnom odvela dalje.

 

Poznato mi je da smo dobijali Pao i Makabi.

 

Sto je bilo i logicno, jer nismo ni imali jaku ekipu. Kod kuce se nalozimo, budemo ratnicka ekipa, publika nas nosi i onda smo u stanju da pobedimo svakog Golijata. Na strani susta suprotnost.

 

Mi sada imamo tim koji ne bi smeo da dozvoli da ga oslabljena Valensija rutinira. Upravo zato sto u timu imamo dovoljno iskusnih EL rutinera. Nije to klasicno skidanje gaca, ali evidentno je od starta da mi nismo dosli da se posibamo. Napisao sam tokom prvog poluvremena sinoc komentar da deluje da oni imaju 6-7 igraca na terenu, prosto su energicniji i u napadu i odbrani. Pa kad se na to doda i gomila losih odluka u napadu, onda definitivno nemamo cemu da se nadamo..

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, BWA said:

Mi smo i pod Generalom na vrhuncu moći bili domaćinska ekipa. Dobijali smo kući i najbolje, na strani gubili od autsajdera uz poneku pobjedu koja bi nas u konačnom odvela dalje.

 

Poznato mi je da smo dobijali Pao i Makabi.

 

tako je. razlika je samo u formatu takmičenja. mogla je da se prođe grupa na taj način. sad grupe nema, ima komplet liga. i vrlo je verovatno da bi imali veliki problem da uđemo u top 8, da je EL izgledala ovako.

 

da se razumemo, meni se mnogo više sviđao taj format, jer je underdog mogao da se probije do kraja, jer je bilo interesantnije za gledanje.

 

mi sada i nismo underdog, pošto se vrti prilična količina para, niti je odlika underdoga da ga trenira neko tipa Željka i da ima popunjen roster na način kako je naš popunjen. mi smo sad jedna od ekipa koja juri licencu. a jurenje licence, u aktualnoj situaciji, može i da nema nikakve veze sa sportskim rezultatom. oću reći, možeš dobiti licencu i ako si poslednji sa 3 pobede i ne dobiti je sve i da osvojiš ligu. to očigledno zavisi od nekih drugih procena i uticaja.

  • +1 4
Link to comment

Pri tom nije nam ni domaći teren neosvojiva tvrđava. Valensija, Zvezda, Olimpija. Nije kao da su nas kod kuće dobijali timovi sa vrha tabele, već baš timovi koji se sa nama bore za top 8

Link to comment
4 hours ago, goofs said:


Ne umesto Ledeja, nego uz. U dve kljucne odbrane mi smo popili 2+1, jer nije bilo mesa u reketu. Prvi put Dubljevic skida loptu sa glave, drugi Aleksa brani lob pas na Dubljevica (kog cuva Papapetru) i njegov igrac ostaje sam. A u sekvenci pre toga sa Smailagicem smo spustili sa -8 na nekih -3.

Ofanzivno smo igrali jedan masan kobas u tih poslednjih 2 minuta, tako da ne bi bilo neke razlike.

 

Nije bilo mesa u reketu jer sve preuzimamo, to je rizik takve odbrane. U tom kljucnom napadu Ledej je pojeo beka koji ga je napao, ali nam je Dubljevic pokupio skok. Moguce da je Papapetru mogao tu bolje da reaguje (i inace je bio neuobicajeno slab u odbrani, dosta losih odluka je doneo). U sledecem je Aleksa pogresno procitao situaciju (Ledej je ponovo pojeo beka koji tesko da bi pod takvim pritiskom mogao da pusti dobar lob pas) i onda jos gore reagovao.

Od momenta kad je Lesor napravio 4. faul i tako prakticno zavrsio utakmicu, mi smo u svakom posedu preuzimali. Smajli je non stop bio gore na svitchu. Stvarno mi je tesko da vidim koji doprinos je mogao da pruzi, dok je mnogo bolji switch odbrambeni Ledej na klupi. Da kazes bolji je u skoku, ali on nije blizu obruca, imao je jedan nekontestovani defanzivi skok za tih 15-ak minuta. U napadu sigurno ne donosi nista, dok bi Zek rasirio teren.

 

Smajli je prva dva poseda posle 4. Lesorovog faula primio dve trojke jer je zaboravio da sve pruzimamo ili je zaboravio kako se preuzima, pa mu je cela klupa pokazivala X, vikala na njega i hvatala se za glavu. Neverovatne scene. Posle toga je bio korektan, borio se koliko je mogao, iako je protiv njihovih bekova cesto izgledao kao bambi na ledu, ali stavljen je u poziciju u kojoj ne moze da bude uspesan.

 

9 minutes ago, *edited by mod said:

Pri tom nije nam ni domaći teren neosvojiva tvrđava. Valensija, Zvezda, Olimpija. Nije kao da su nas kod kuće dobijali timovi sa vrha tabele, već baš timovi koji se sa nama bore za top 8


 Neuporedivo smo bolja odbrambena ekipa u Areni. Cvrstina i fokus su na mnogo visem nivou. Nebo i zemlja. Sinoc smo u prvih 5 minuta verovatno napravili vise defanzivnih gresaka nego u celoj utakmici protiv Baskonije.
 

Edited by J.R. Cash
  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, Joe D said:

i u ovom formatu ne biste uradili nista

To ne mozemo da znamo. Zalgiris je najblizi necemu sto je Dule radio i kako je tada izgledao KKP i uz Licencu su uspeli da odigraju jedan F4 u novom formatu. Vrlo slicna prica kao KKP tada a sada u drugacijem formatu.

 

Problem Zvezde je jer nije imala kontinuitet sa trenerima (sa igracima jeste), da je ostao Radonjic 4-5 sezona u kontinuitetu mislim da bi i Zvezda igrala F4 u novom formatu...

Link to comment
20 minutes ago, mozzer said:

To ne mozemo da znamo. Zalgiris je najblizi necemu sto je Dule radio i kako je tada izgledao KKP i uz Licencu su uspeli da odigraju jedan F4 u novom formatu. Vrlo slicna prica kao KKP tada a sada u drugacijem formatu.

 

Problem Zvezde je jer nije imala kontinuitet sa trenerima (sa igracima jeste), da je ostao Radonjic 4-5 sezona u kontinuitetu mislim da bi i Zvezda igrala F4 u novom formatu...

Ali Žalgiris raspadom Ritasa ima monopol na domaće igrače koji imaju sasvim pristojan kvalitet.

KKP to nema.

Ako imaš xy domaćih igrača sposobnih da igraju EL nije isto da li su oni raspoređeni u 3-4 kluba ili su skoro svi u jednom.

Link to comment
2 minutes ago, BWA said:

Ali Žalgiris raspadom Ritasa ima monopol na domaće igrače koji imaju sasvim pristojan kvalitet.

KKP to nema.

Ako imaš xy domaćih igrača sposobnih da igraju EL nije isto da li su oni raspoređeni u 3-4 kluba ili su skoro svi u jednom.

Pa da, ovde je bila rec o KKP za vreme Vujosevica.

 

Pa i Zvezda je mogla da bira manje vise proteklih 7-8 sezona ali nije imala kontinuitet trenera

 

Sada je KKP u mnogo tezoj situaciji...

 

I da, Zalgirisov model je licenca i sve u jedan klub...

 

  • +1 1
Link to comment
48 minutes ago, *edited by mod said:

Pri tom nije nam ni domaći teren neosvojiva tvrđava. Valensija, Zvezda, Olimpija. Nije kao da su nas kod kuće dobijali timovi sa vrha tabele, već baš timovi koji se sa nama bore za top 8

 

nije baš ni za očekivati da ćeš sve da dobiješ kući u ligi koja je prilično ujednačenog kvaliteta. to može u aba ligi, gde je jaz između večitih i ostatka lige toliki da se dovodi u pitanje i smiso lige, pa je samo pitanje dal ćeš da izgubiš od Zvezde kući ili ne. da ne pričam o domaćoj ligi, šta ja znam, gde će Kampaco da igra protiv Crnokose ili Mašinca. to nisu lige, to su inkubatori za upisivanje recki/titula. u obe lige mogu večiti da odigraju finala u naredih par nedelja i da se to završi. na isto bi izašlo kao i kad ćemo da se drljamo još pola godine i igramo smaračke utakmice.

 

lepo reče neki trener pre izvesnog vremena, večiti ne bi ni trebalo da igraju abu, ako će biti ovakvo stanje i ako se ubace u EL.

 

ali u EL koja je izjednačena, morao bi da imaš bolji omer od 2-8 na gostovanjima. mislim ako kaniš bilo šta da napraviš. ako si domaćinska ekipa, to znači da ćeš kući uspeti da napraviš 75-80%, ali će onda da te ubije onaj mizeran procenat koji ćeš napraviti na strani.

Edited by Ted
Link to comment
19 minutes ago, mozzer said:

Pa da, ovde je bila rec o KKP za vreme Vujosevica.

 

Pa i Zvezda je mogla da bira manje vise proteklih 7-8 sezona ali nije imala kontinuitet trenera

Nije mogla da bira jer je Miško preuzeo primat kod mladih igrača direktnim slanjem u NBA. Ni Vujošević ne bi imao sve te igrače da je Mega postojala i funkcionisala kao što to funkcioniše danas.

  • +1 5
Link to comment
13 minutes ago, Moća said:

Nije mogla da bira jer je Miško preuzeo primat kod mladih igrača direktnim slanjem u NBA. Ni Vujošević ne bi imao sve te igrače da je Mega postojala i funkcionisala kao što to funkcioniše danas.

Potpuno se slazem za Megu...

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, mozzer said:

To ne mozemo da znamo. Zalgiris je najblizi necemu sto je Dule radio i kako je tada izgledao KKP i uz Licencu su uspeli da odigraju jedan F4 u novom formatu. Vrlo slicna prica kao KKP tada a sada u drugacijem formatu.

 

Problem Zvezde je jer nije imala kontinuitet sa trenerima (sa igracima jeste), da je ostao Radonjic 4-5 sezona u kontinuitetu mislim da bi i Zvezda igrala F4 u novom formatu...

ne mozemo da znamo nista, ali prilicno sam ubedjen da ona ekipa koja je isla na f4 recimo ne bi u sezoni na 34 utakmice mogla da izgura. nije tu bilo dubine, a i tad su bili na 50% u regularnom delu, sa razvodnjanim nivoom kvaliteta, a 50% nije dovoljno. ekipa iz sezone ranije je mozda i mogla, ali to je i bila najmanje domacinska ekipa koju je partizan imao za vreme duletovog mandata.

 

ogromna je razlika izmedju 16 i 34 utakmice u sezoni. treba ti i dubina i iskustvo da izguras sezonu kompetitivno.

 

e da, i zalgiris je mnogo slicniji zvezdi nego duletovom partizanu. nikad oni nisu gurali gomilu klinaca, sve sljakeri.

Edited by Joe D
  • +1 6
Link to comment
24 minutes ago, Moća said:

Nije mogla da bira jer je Miško preuzeo primat kod mladih igrača direktnim slanjem u NBA. Ni Vujošević ne bi imao sve te igrače da je Mega postojala i funkcionisala kao što to funkcioniše danas.

postojao je pre miska i fmp i hemofarm, tesko da je partizan mogao da bira bas koga ce da uzme. u megi trenutno igra jedan domaci (srpski) talenat, prosle godine dvojica. nije to bas neki primat.

Link to comment

Trenutno da ali poslednjih 7-8 godina ih je bilo dosta više. Nije baš i da svake godine izbacujemo po 5 talenta koji imaju potencijal za EL. I Partizan i Zvezda su imali sreće da se Hemofarm raspao pa su pokupili sve što valja i na taj način popunili rupu.

Link to comment

Partizan u gostima igra preslikano skoro svaku utakmicu...Sinoć, kad god su prišli na minus 2 ili 3, obavezno naprave neku glupost u sledećoj odbrani...ili neko ostane sam na trojci, ili budu lagana zakucavanja ili, kao na kraju utakmice, dve odbrane zaredom koš i faul i posle toga trojka. 

Partizan je kod kuće jak i stabilan, plus ulaze svi šutevi spolja, doduše, tek treba da odigraju protiv ekipa iz vrha (Barselona, Real, Olimpijakos, Fener).

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...