Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts



 
Par vas ima iscasena ocekivanja od ove sezone, romanticna i poptuno otkacena od realnosti. U stvarnosti smo se vratili u EL, jebeni Zeljko Obradovic je trener Partizana, svaka utakmica u Areni je uzivanje, igramo sasvim dobro, svakako iznad mojih ocekivanja. Da smo dobili derbi i onu vec dobijenu utakmicu s Baskonijom, bilo bi savrseno.

Nice try sa Dragisinom pecenjarom, jedino sto godinama imam sezonsku za kosarku i fudbal. Grobarski cred se meri kad se nas 500 smrzava na JNA protiv Radnika iz Surdulice.
Uglavnom, bilo je preko 7 hiljada ljudi protiv tima skupljenog s koca i konopca.  Vodio sam cetvorogodisnjeg sina i on kaze da je bilop je odlicno. Radije cu verovati njemu nego matorim mitomanima koji nemaju predstavu o kosarci, ali imaju dovoljno samopouzdanja da primete kako Zeljko ne zna sta radi i nema akcije.


Hajde prvo na decimetriju - moju ćerku od njene četvrte sam vodio u Pionir, još od Duletovog vremena; juče je odlučila da ide na klizanje. Razumem je potpuno.

Poštujem smrzavanje protiv Surdulice maksimalno, samo mi se jebe za grobarski cred. Znam bar još deset starih Grobara koji na jug nisu privirili od 2006., a realno, ne znam ni šta fudbalski jug traži na KKP tekmi. Čoviću umri! - hahaha, duhoviti su u pičku materinu.
Link to comment
11 minutes ago, April said:


 

 


Hajde prvo na decimetriju - moju ćerku od njene četvrte sam vodio u Pionir, još od Duletovog vremena; juče je odlučila da ide na klizanje. Razumem je potpuno.

 

 

 

Poznajem lika, yveydaša do posledenje koštane ćelije, čak je i dao ime ćerki - Zvezdana.

Kosmička ironija sudbine je da Zvezdana navija za Partizan. Razumem je potpuno.

 

 

Ne znam što sam ovo napisao, ali eto neka stoji. :D

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, J.R. Cash said:

Par vas ima iscasena ocekivanja od ove sezone, romanticna i poptuno otkacena od realnosti. U stvarnosti smo se vratili u EL, jebeni Zeljko Obradovic je trener Partizana, svaka utakmica u Areni je uzivanje, igramo sasvim dobro, svakako iznad mojih ocekivanja. Da smo dobili derbi i onu vec dobijenu utakmicu s Baskonijom, bilo bi savrseno.

 

Ovo je otprilike i moj utisak, dodao bih tu i utakmicu protiv Asvela u kojoj smo imali egal u poslednjem minutu i prodali je na neverovatno glup nacin, timu koji nije kvalitetniji od nas. 2/3 tih da smo dobili bilo bi fenomenalno, 3/3 bi bio nezapamceni picvajz.
Mnogo je razloga i za uspone i padove, samo bih izdvojio utisak da sad trenutno delujemo i igramo bolje nego sto smo na pocetku sezone, nadam se da ce ta progresija nastaviti da raste.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, goofs said:

 

Ovo je otprilike i moj utisak, dodao bih tu i utakmicu protiv Asvela u kojoj smo imali egal u poslednjem minutu i prodali je na neverovatno glup nacin, timu koji nije kvalitetniji od nas. 2/3 tih da smo dobili bilo bi fenomenalno, 3/3 bi bio nezapamceni picvajz.
Mnogo je razloga i za uspone i padove, samo bih izdvojio utisak da sad trenutno delujemo i igramo bolje nego sto smo na pocetku sezone, nadam se da ce ta progresija nastaviti da raste.


Trebalo je/mogli smo dobiti i Valensiju. To je nasa najlosija utakmica u Areni, a imali smo je u rukama. Asvel i Armani su se lako mogli uzeti da smo bili pametniji. Isto tako, Fener smo volsebno dobili, tako da se to donekle nivelisalo i sve spada u domen kosarkaske utakmice na loptu. Baskoniju i Zvezdu sam izdvojio jer smo prve vec dobili i jer derbi (koji bismo rutinirali da nije bilo kolapasa u drugoj cetvrtini).

 

U dobrom smo nizu tenutno, ali ocekujem da cemo na kraju biti kratki za top 8. Mi mesec dana bijemo koga uhvatimo i jos nismo izronili iznad 50%. Toliku rupu smo iskopali. Ako udjemo u plejof, to ce biti spektakularan podvig.

  

26 minutes ago, April said:

grobarski cred.

 

si ti uveo u pricu. Poenta je bila da ti nisam najbolja adresa za to podjebavanje. 

Reagovao sam na visemesecno jebanje u mozak postovima odvaljenim od realnosti, u kojima se narice sto ne dobijaju sansu igraci koji ne da nisu na EL nivou nego nemaju ni potencijal da budu i s nostalgijom priseca dobrih vremena kad smo dobijali dve evroligaske utakmice godisnje, a na mnogo ozbiljniju i konkurentniju Cibonu dolazilo tri soma ljudi.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment

Вртимо сто пута исту причу, сви имамо неки свој поглед на ову сезону па самим тим и очекивања.

Неки сматрају(мо) да је овај тим на папиру прилично јак(и скуп), да имамо вансеријског тренера и лепу предност домаћег терена и да би у таквим околностима морали озбиљно да се пошибамо за топ осам.
 

Половина је сезоне и да нисмо испустили оних пар већ виђених победа, могло би се рећи да смо управо на том путу. Међутим и овако како је тренутно, ситуација свакако није трагична, конкурентни смо и ако не уђемо у неку серију лоших резултата, не би требало до краја сезоне да играмо ревијалне текме већ искључиво такмичарске у борби за тих фамозних топ осам.

 

Оно где смо за сада донекле забрљали је Аба лига јер колико год да побеђујемо пресечно по 20 разике, једине две утакмице где смо потенцијално могли да изгубимо смо управо и изгубили(и то дерби доста убедљиво) и сада готово да ништа није у нашим рукама за то прво место и предност домаћег терена а знамо колико то на крају може бити важно. Опет ни ту ништа није изгубљено далеко од тога, само ћемо имати тежи пут ка ономе што мора бити превасходни циљ а то је коначно освајање те Аба лиге.

  • Hvala 1
Link to comment

mene mnogo više interesuje nekoliko narednih sezona, nego ova. odnosno kontinuitet.

 

to je zato što imam grozan osećaj da je sve ovo samo privremeni skok, pred surovi pad. nadam se da grešim, ali ako je tako, potpuno je nebitno dal ćemo ove sezone biti 3. ili 13. ili 17. u EL. liga je prilično izjednačena, mi smo definitivno konkurentni, ako možemo da držimo domaći teren u visokom procentu i pokupimo još par pobeda na gostovanjima, može i u top 8 da se ide. i sve bi to bilo divno i krasno, a verovatno od nikakavog ili malog značaja za učešće u narednoj sezoni/sezonama.

 

u ABI smo izgubili obe utakmice koje jedino i možemo da izgubimo. do kraja verovatno još jednu možemo (derbi) pošto ne verujem da ćemo gubiti od Cedevite kući. a ostalo su revijalne utakmice, prilično dosadne za gledanje. pogledao sam nekoliko naših, i realno dosađivao se, zevao. večiti su nadrealno jači od ostatka lige, što samu ligu čini negledljivom za navijače večitih. a onda ide već viđeno finale, kao eskalacija ludila u toj nenormalnoj ligi. koje naravno neću da gledam, kao što nisam gledao ni jedan derbi još od sredine prethodne sezone. niti ću da gledam dok ne dođe do deeskalacije ovog ludila. koja verovatno u dobroj meri zavisi i od toga šta će biti sa EL, za koju mi se čini da ni sama ne zna kako bi dalje.

 

sve u svemu, najbliži sam tome da Evropsku košarku u kompletu stavim na ler i da pratim površno, kao što bacim pogled na rezultate u vaterpolu ili rukometu. počeo sam da pratim NBA više, i na moje iznenađenje, prija mi.

Edited by Ted
Link to comment

Vecerasnjom utakmicom ulazimo u veoma bitan period sezone. U narednih 7 rundi cini mi se igramo sa trenutno 'direktnim' rivalima Makabijem, Zvezdom, Zalgirisom, i sa ekipama koje su ispod nas na tabeli, i.e. najprostije gledano - imamo na papiru lakse rivale, sa izuzetkom Baskonije u narednom kolu koja ispada iz ove definicije po poziciji na tabeli.
Odlicna stvar u vezi ovoga je sto smo kompletni, ako uvazimo rokadu Brodzianski <-> Koprivica, u seriji dobrih rezultata i sa rastucim samopouzdanjem i nadam se da cemo to uspeti da predocimo i prenesemo na parket(e) u ovom periodu od 30ak dana koji zaokruzujem dolaskom Fenera pocetkom februara.

Da maksimalno izmorimo Browna veceras, sto smo delimicno uspeli u Beogradu i mislim da imamo sasvim realne sanse za pobedu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...