Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

Ja ću pozitivno samo večeras, exum dobar, papa odličan.

 

Sad da bocnu neku pobedu i kreće lavina. Fali nam ta jedna pobednička serija i sve će biti kako očekujemo. Mmw.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Pantelija jr said:

ne vidjeh ovdje objašnjenje dvije stvari (gledao sam u kafani bez tona), pa ako bi neko bio ljubazan:

 

1. zašto je jbni Omić izveo tri slobodna kad je ono promašio prvo? neko naš bio dovoljno glup da uđe ranije u reket prilikom prvog bacanja?

 

2. kako je moguće (po pravilima) da su mučenom Anđuši priznali trojku, a onda mu svirali faul (u doskoku, valjda?) ?? zar može to... ?

1. Ušao je Lesor valjda. Mislim da je i na drugom ušao ali je dao pa nije bilo ponavljanja.

 

@ZokiAsov strašno je bilo kada je posle bloka Ledeja Egzum poveo kontru i umesto da doda samom Ledeju, krenuo da se namešta i guzi za trojku i brzo popio faul iz kog je pogodio jedno od dva slobodna.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment



Ja ću pozitivno samo večeras, exum dobar, papa odličan..


+1
Papa kao Praja

Da su podršku dobili Madar, Tristan I Naneli, moglo je sve da izgleda bolje.

Ali klupiranje Smajlija posle 30 sekundi je obično izdrkavanje.
Link to comment

Није ме мрзело да вратим завршницу.
 

Значи на +1 за њих мање од два мин пре краја вршимо беспотребно преузимање где Папапетру уместо Ексума остаје на Ферелу који га обилази као чуњ очекивано и одлазе на плус три. Иста ствар се десила и у дербију само са Вилдозом у главној улози. Не знам одакле идеја да сви наши високи могу успешно да бране противничке плејмејкере кад објективно не могу.
 

Потом из тајм-аута иде реално одлична акција за старог клачера Анђушића који промашује сам из ћошка.

 

Потом њихова смушена акција из које су ипак извукли мис-меч али добра одбрана и блокада Ледеја на Ферелу.

 

50 сек до краја Ексум трчи контру, ништа од тога али ипак успева леђима да нападне Ферела, фаул и погађа 1/2 за два разлике.

 

40 секунди до краја, опет преузимање, Ледеј опет сјајна одбрана, хватају оф скок али истиче време.

 

15 сек до краја, два разлике и ова критична изведба нисам баш сто посто сигуран које тачно акције. Рекао бих да је у питању некакав тродупли блок за Пантера али јбг није прошло (капирам на папиру одлична акција да остане сам на шуту за три али рекао бих превише ризична посебно за овај тим) и онда су пробали вероватно план Б или неку импровизацију на Анђушића како год јер је било на рубу пет секунди али је Ексум замало изашао у аут, те је бацио неку фрљоку из које на крају добисмо упитан фаул. Лесор погађа  1/2

 

Наш фаул, погађају оба за плус три

 

Последње секунде, Анђушић у ваздуху приликом шута одлучује да ипак дода Ексуму који могуће помало изненађен промашује шут за изједначење.

 

Ето ко није гледао боље него да је гледао.

 

  • +1 5
Link to comment

Obrati pažnju na efikasnost naših bekova u zadnjem minutu, promašena bacanja i otvorene šuteve; Anđa, Egzum, Panter. Pa ovo bi Dangubić, Vrabac i Gegić možda dobili.

Link to comment
16 hours ago, garmonbozia said:

Koliko su glupi ABA treneri sa traženjem challengea polovinom druge četvrtine, čuvaj za kraj

 

Jel Robija tad trazio ili Golemac?

Link to comment
29 minutes ago, MiddleClass said:

 

Jel Robija tad trazio ili Golemac?

Golemac, mislim dobio je loptu, ali meni je preglupo da challenge ne čuvaš za neku odluku kada se lomi utakmica pred kraj, pogotovo u ovakvoj utakmici.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, garmonbozia said:

Golemac, mislim dobio je loptu, ali meni je preglupo da challenge ne čuvaš za neku odluku kada se lomi utakmica pred kraj, pogotovo u ovakvoj utakmici.

Jedna lopta je i prelomila utakmicu, tako da nije to verovatno i pomoglo. Bolje da dobiješ posed kada možeš nego da čekaš da li će možda biti neka prilika za čelendž u završnici.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, garmonbozia said:

Golemac, mislim dobio je loptu, ali meni je preglupo da challenge ne čuvaš za neku odluku kada se lomi utakmica pred kraj, pogotovo u ovakvoj utakmici.

 

Sto onda nije celindzovan onaj potencijalni faul u napadu Ferela? Trazi li Zoc celindze?

Link to comment
16 minutes ago, MiddleClass said:

 

Sto onda nije celindzovan onaj potencijalni faul u napadu Ferela? Trazi li Zoc celindze?

Koliko sam primetio tražio ga je samo jednom ove sezone i čini mi se neuspešno.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, MiddleClass said:

 

Sto onda nije celindzovan onaj potencijalni faul u napadu Ferela? Trazi li Zoc celindze?

 

Verovatno zato sto je smatrao da ne bi bila promenjena odluka. Glavni sudija je ispravio drugog, pokazao kategoricno da je faul Exuma, nikakvo gledanje snimka u toj situaciji ne bi promenilo odluku. U principu celendzi imaju smisla kada postoji nedovoljno jasna situacija, u kojoj vidis da ni sudije nisu 100% sigurne npr. ko je igrao poslednji loptom.

 

Protiv Valensije je bio za mene prilicno ocigledan primer nesportskog faula, sudije gledale snimke iz svih uglova ko i mi, i na kraju ostale pri odluci da je obican faul. Bukvalno da se zapitas cemu uopste gledanje, ako ces da se pravis slep..

  • +1 1
Link to comment


Да се вратим још једном на ЦедОли, кад већ има снимак целе текме..

 

Апропо акција које сам горе помињао, на 1:14:30 иде та одлична акција из тајм-аута. Ексум преноси лопту, Анђуша му се као нуди лево, он иде десно у пик са Ледејом, за то време Лесор прави блок Ђуши и Ексум га налази самог у ћошку. Врхунска акција мада је устисак и да је Лесор морао да постави много бољи и чвршћи блок јер је овако Драгић ипак успео донекле да засмета Анђушићу.

 

Ал је зато ову на 1:16:45 већ теже скапирати, то би морао неко ко се боље разуме у скетба. С обзиром на Пантерову кретњу утисак је да је требало некако да истрчи око ова три блока и прими лопту сам на другој страни паркета али да је код трећег блока запело (опет Лесор плус њихово добро преузимање) па су онда пробали ово са блоком за Анђушића. А опет можда је оно од старта и био некакав мамац да одврати пажњу са овог покушаја за Анђушића или нечег другог нисам паметан али свкако није успело.
 

У сваком случају није имало превише смисла ни једно ни друго јер смо имали -2 и 14 секунди на располагању да одиграмо акцију где ћемо да исцедимо цео напад пре шута за победу/изједначење. Ово шта год да је била замисо је изледало као акција када ти остане пар секунди па мораш одмах из аута да решаваш.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...