Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

moraju da skupe muda i sve što imaju i da, kako tako, naprave neku bitnu pobedu i okrenu momentum. ne vidim kako bi drugačije izašli iz ovoga.

 

npr. da pobede Asvel u gostima i da se pošibaju sa Efesom dobro. to bi moglo da nas pokrene.

 

ne razmišljati sada o završnici bilo čega, prednostima domaćeg terena, trenerima isl.

 

 

Link to comment
7 minutes ago, J.R. Cash said:

 

Da Exum nije izgubio balans, imao bi lak pas na flare na praznu stranu. Velika verovatnoca da dobar suter ostane otvoren.

 

Necete ISO, necete akcije...


Хоћемо да избегнемо то ‘да се није десило ово, да се није десило оно’ већ да добијемо неку неизвесну завршницу за промену. Немогуће је да тренер све то сваки пут генијално испланира али играчи јбг, нумеју(плус су смотани).

Edited by johan nagel
Link to comment
moraju da skupe muda i sve što imaju i da, kako tako, naprave neku bitnu pobedu i okrenu momentum. ne vidim kako bi drugačije izašli iz ovoga.
 
npr. da pobede Asvel u gostima i da se pošibaju sa Efesom dobro. to bi moglo da nas pokrene.
 
ne razmišljati sada o završnici bilo čega, prednostima domaćeg terena, trenerima isl.
 
 
Mogu da pitaju Kimeta Bogojevića kako se to radi
  • +1 2
Link to comment

Pobede (12): Cibona, MZT, Derbi, Virtus, Mornar, Žalgiris, Mega, Panatinaikos, Borac, Makabi, Split, Budućnost

 

Porazi (10): Alba, Baskonija, Olimpija, Olimpijakos, Barsa, Real, Zvezda, Valensija, Zvezda, Cedevita

 

Ako se izuzmu ovi bedaci iz abe (sve osim zvezde, cedevite i budućnosti, mada stičem utisak da je i budućnost ove godine suv prosek i najlošiji tim iz četvorke) sa kojima smo odigrali 7 utakmica, i gde je bilo potpuno nerealno da izgubimo bilo koju, ostaje sledeći skor

 

15 5 10 - što će reći da je skor sa ozbiljnim protivnicima na neki 33,3%

 

od 15 utakmica 7 kući (4-3) i 8 na strani (1-7)

 

skor sa aba top 4 je 1-2, dakle negativno

 

skor sa gornjom polovinom EL 2-4, skor sa donjom 2-4

 

skor sa večitim rivalom 0-2

 

skor sa aba van top4 je 7-0

 

svuda smo u minusu, osim sa bedacima

 

tendencija je prilično loša. ako bi se nastavilo, ne bi tu bilo još puno pobeda, možda još 5 kući i 1 ili 2 na strani i to je to. opet, ne računaju se ovi iz abe top4.

 

domaći teren bi morao da se podigne značajno, gostovanja da dođu na neki trenutni ukupan prosek od barem trećine, da bi se pričalo o nečemu.

Edited by Ted
Link to comment
1 hour ago, Profesionalac said:

 

Dve podjednako besmisleno netačne izjave

madar je vec drugu sezonu kod nas i ne znam u cemu je napredovao?

ocito nema ni obradovic mnogo poverenja u njega kad ga ne stavlja u zavrsnicama.

madar je olicenje one o kravi koja prospe sopstveno mleko.

toliko nepromisljenosti..

Link to comment

Мени су од свега овога најлуђе ове ротације, то не могу никако да схватим. Ок ја сам тотални лаик а Обрадовић је то што јесте али мора да постоји неко рационално објашњење поред свега.

 

Данас је Мадар рецимо провео три и по минута на терену. Ок Ексум је играо одлично али зар то аутоматски значи да овај мора да буде клупиран цео меч, као да не постоји могућност да неки минут проведу и заједно на терену. Да не причамо да нам је Мадар у последње време можда и најконстантнији играч у тиму.

 

Нанели је изашао у петом минуту треће четвртине и више се није враћао, значи заборављен на клупи из неког разлога. Смајлага оно његово шест минута, Бродзи легенда три минута, доста му је није ни дошао као странац да игра више. Вероватно не тренира добро или не пази на анализама, нема друге.

 

Онда Анђушић који неретко дели судбину ових побројаних је одједном меч винер, не да је на терену кад се ломи него је и главна опција у нападу. Причамо о човеку који је пре десет дана против Вленсије играо 6 минута а против Зведе 11 уз очајне проценте шута итд.

 

И то се тако понавља из меча у меч, несхватљиве амплитуде у минутажама појединих играча да се то не може објаснити рационално. Некакав згуснут рапоред свакако није објашњење јер смо виђали да неки играчи грувају сумануту минутажу ‘бек ту бек’ док неки други рецимо не виде терен како год да окренеш.

  • +1 2
Link to comment

Ono što upadljivo upada u oči i zbog čega se po netu i po tribinama kuka na manjak akcija™ je razlika u odbrani gotovo svakog protivnika i nas. Mi se, posebno u završnicama otelimo da dođemo u priliku za šut, pa onda vrlo često popijemo kontru ili neke vrlo lake ulaze i polaganja. I onda se ljudima čini da mi ne znamo šta ćemo u napadu a da protivnici svi imaju playbook sa 300 akcija koje sve prolaze.

 

 

A da sam sujeveran čovek istakao bi da je niz loših rezultata krenuo od kako je Ostoja obelodanio koncept o članskim kartama i počeo njihovu prodaju, od tad ne možemo sebi da dođemo (-Budućnost)

Link to comment
46 minutes ago, bradilko said:

madar je vec drugu sezonu kod nas i ne znam u cemu je napredovao?

ocito nema ni obradovic mnogo poverenja u njega kad ga ne stavlja u zavrsnicama.

madar je olicenje one o kravi koja prospe sopstveno mleko.

toliko nepromisljenosti..

U procentima šuta, sigurnosti na lopti, odbrani... Dečko će za koji dan da napuni 22 godine, njegova igra ima minuse i neke aspekte koji mi se ne sviđaju (mislim da sam sa @kud u maglu Simoviću raspravljao prošle godine o njemu), ali je suludo pričati o nenapretku. Prošle sezone je na početku sezone bio naša slabost čak i na ABA liga nivou, ove godine dečko ima korektne partije u EL. Ima i loših, ali to je očekivano za tako mladog igrača, uz to je on naš rezervni plej. Uz to je odigrao i odlično EP u međuvremenu.

 

Meni je jedna od stvari koje sam na početku sezone zamerio Obradoviću, da ne sme da se dešava da Madar odigra 3 minuta. Pod tim ne mislim da treba da ima garantovanu minutažu, nego da u zavisnosti od učinka igra 10-25 min (Druga strana istog novčića je minutaža Lesora).

  • +1 4
Link to comment

ne vidjeh ovdje objašnjenje dvije stvari (gledao sam u kafani bez tona), pa ako bi neko bio ljubazan:

 

1. zašto je jbni Omić izveo tri slobodna kad je ono promašio prvo? neko naš bio dovoljno glup da uđe ranije u reket prilikom prvog bacanja?

 

2. kako je moguće (po pravilima) da su mučenom Anđuši priznali trojku, a onda mu svirali faul (u doskoku, valjda?) ?? zar može to... ?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...